Menu
reklama
reklama
reklama

Jesienna biesiada w Klubie Relax

biesiadajesien2017 85Jak co roku jesienią Klub Relax w Niedzieliskach, siedziba Orkiestry Rozrywkowej Miasta Jaworzna "eM Band", rozbrzmiewał przez ponad dwie godziny folklorem prezentowanym przez jaworznickie zespoły śpiewacze.

Pełna radości, kultywująca nasze małopolskie tradycje impreza nie mogła obyć się bez domowych wypieków gospodyń, bez pięknych strojów, w które wszystkie występujące panie, ale i panowie przebrali się aby na scenie wyglądać kolorowo, zgodnie z obowiązującym w ludowej tradycji szykiem.


Gospodarzem spotkania była Pani Grażyna Kieszek, kierownik klubu, a całość prowadziła, zapowiadając wszystkie zespoły, Pani Anna Jachimczyk, która jak zwykle swoje "wejścia" okraszała" nieco pieprznymi, ale zawsze eleganckimi, niewykraczającymi poza etykietę, dowcipami.

ZAPRASZAMY DO GALERII Z BIESIADY

biesiadajesien2017 154Jaworznianki, Byczynianki, Dobrzanki, Dąbrowianki, Jeziorczanki, Jelenianki, Szczakowianki, Borowiacy i Ciężkowianki zaśpiewały po trzy piosenki, z których część była bardzo tradycyjna, a część nawiązywała do nowych, coraz częściej wychodzących na światło dzienne trendów w muzyce ludowej.

Ważne, że na scenie znaleźli się również młodzi ludzie, dzieci i młodzież, którzy wprowadzili powiew świeżości oraz nadzieję że muzyka ludowa nie zagnie i będzie miał ją kto przekazywać kolejnemu pokoleniu.
Zobaczmy zdjęcia z tego wydarzenia - kolorowo, krakowsko, małopolsko i bardzo śpiewnie.

Dodaj komentarz

Teksty i fotografie opublikowane w portalu stanowią własność intelektualną ich autorów. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Napisz komentarz.
Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu. Nie będą publikowane: Komentarze naruszające netykietę, oraz promujące komercyjne strony, produkty itp. Komentarze obraźliwe, bądź nie wnoszące nic do dyskusji. Komentarze propagujące nienawiść, rasizm, nietolerancję wobec poglądów, przekonań i wyznań. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy umieszczanych przez użytkowników i gości serwisu. Odpowiedzialność za treść postów ponosi wyłącznie ich autor. Komentarze nie są materiałem prasowym w rozumieniu prawa prasowego.


Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us