Menu
...
reklama

Jesienna biesiada w Klubie Relax

biesiadajesien2017 85Jak co roku jesienią Klub Relax w Niedzieliskach, siedziba Orkiestry Rozrywkowej Miasta Jaworzna "eM Band", rozbrzmiewał przez ponad dwie godziny folklorem prezentowanym przez jaworznickie zespoły śpiewacze.

Pełna radości, kultywująca nasze małopolskie tradycje impreza nie mogła obyć się bez domowych wypieków gospodyń, bez pięknych strojów, w które wszystkie występujące panie, ale i panowie przebrali się aby na scenie wyglądać kolorowo, zgodnie z obowiązującym w ludowej tradycji szykiem.


Gospodarzem spotkania była Pani Grażyna Kieszek, kierownik klubu, a całość prowadziła, zapowiadając wszystkie zespoły, Pani Anna Jachimczyk, która jak zwykle swoje "wejścia" okraszała" nieco pieprznymi, ale zawsze eleganckimi, niewykraczającymi poza etykietę, dowcipami.

ZAPRASZAMY DO GALERII Z BIESIADY

biesiadajesien2017 154Jaworznianki, Byczynianki, Dobrzanki, Dąbrowianki, Jeziorczanki, Jelenianki, Szczakowianki, Borowiacy i Ciężkowianki zaśpiewały po trzy piosenki, z których część była bardzo tradycyjna, a część nawiązywała do nowych, coraz częściej wychodzących na światło dzienne trendów w muzyce ludowej.

Ważne, że na scenie znaleźli się również młodzi ludzie, dzieci i młodzież, którzy wprowadzili powiew świeżości oraz nadzieję że muzyka ludowa nie zagnie i będzie miał ją kto przekazywać kolejnemu pokoleniu.
Zobaczmy zdjęcia z tego wydarzenia - kolorowo, krakowsko, małopolsko i bardzo śpiewnie.

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us