Menu
reklama
reklama

Piękna i Bestia - Musical niczym z Broadwayu

 

pieknaibestia960 142Wielomiesięczne przygotowania do spektaklu nie zwiastowały tego, co zobaczyliśmy na scenie. Bo wiele razy jakieś grupy formalne, albo nieformalne realizowały różne spektakle teatralne, czy musicalowe, Które w końcu ujrzały światło dzienne, były oklaskiwane,. a czasem wystawione były kilka razy ze względu na życzenia publiczności. Ale różnica między tymi spektaklami, a przedstawieniem, które zostało wystawione na scenie "Archetti" w Jeleniu jest ogromna.


Piękna i bestia to realizowana na całym świecie historia o miłości i nienawiści, a może raczej o nieufności, o przemianach bohaterów, o ich szlachetności, ale i o walce dobra ze złem, które to dobro w ostateczności zwycięża, a zło zostaje pokonane tak, że widz nie ma wątpliwości z jakimi emocjami opuścić teatr.

 

pieknaibestia960 39Historia znana, rzec można banalna, bo tego typu scenariuszy jest mnóstwo.


Ale to, jak zostało zrealizowane przez grupę baletową Archetti, składająca się z dzieci i młodszej młodzieży, dowodzonej przez fantastyczne instruktorki - Katarzynę Kałas, Dominikę Jasińską, Marię Stańczak i Natalię Smagacz nie pozostawia wątpliwości - mistrzostwo świata!


Już po niedawnej realizacji: "Kraina Lodu", na naszym portalu padały słowa o doskonałym przygotowaniu premiery. A był to wycinek bajki, dość spokojnej, z umiarkowanie dynamiczną akcją. Pisaliśmy o pięknych strojach, o ładnych układach tanecznych i o zgraniu dzieci na scenie i bezbłędnym wykonaniu utworów i tańców.

GALERIA Z MUSICALU

pieknaibestia960 14Tym razem te zachwyty powinny paść ponownie, ale z mocą zwielokrotnioną. Począwszy od scenografii, która została przygotowana wyłącznie własnymi środkami placówki, poprzez ubiory i rekwizyty szyte przez panie instruktorki aż po... no właśnie po perfekcyjnie przygotowany scenariusz i jego realizację.

Musimy sobie zdać sprawę z tego, że na scenie występują dzieci, kilku, kilkunastoletnie i tylko jedna dorosła osoba. Zapanować nad wyjątkowo dynamiczną akcją, dopilnować błyskawicznej zmiany ubiorów, wyjść na scenę w odpowiedniej chwili, w odpowiednim rytmie, z zadaną dynamiką, i przeprowadzić układ taneczny w idealnie przewidzianym czasie i na wyznaczonej powierzchni sceny to sztuka niezwykła, dla zawodowych tancerzy, a co dopiero mówić o dzieciach, które nie zawsze mają cierpliwość do dziesiątek, setek prób, powtórzeń, każdego gestu, każdego kroku, aby wypadł on za każdym razem tak samo, aby przede wszystkim nie wyglądał na wyuczony, tylko na naturalny, lekki, zwyczajny a jednocześnie teatralny, jakby na scenie byli zawodowi aktorzy.

pieknaibestia960 74Poza tym piosenki - wykonywane na żywo! Na żywo do układów tanecznych bądź do akcji danej sceny.. to niesamowite. niewiarygodne, że to wszystko pochłonęły dzieci i zaprezentowały się w spsób wybitnie wspaniały


Tu wszystko jest jak z bajki wzięte, jak z prawdziwego musicalu, gdzie grają profesjonaliści. Akcja toczy się błyskawicznie, zmiana scenografii za zasłoniętą kurtyną trwa kilka sekund, nie ma przerw, nie ma ciszy, nie ma oczekiwania. Jest emocja jest ciekawość kolejnej sceny i tego, co stanie się z bohaterami za chwilę. Bajeczne, niczym z Broadwayu, filigranowo i elegancko niczym z teatru Bolszoj, brawurowo, niczym z Hollywood.

Jak to udało się personelowi i opiekunkom grupy baletowej?

Tego nikt nie wie i lepiej, aby pozostało to tajemnicą wszystkich biorących udział w przedsięwzięciu.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z musicalu i liczymy na to, że nie zejdzie on ze sceny przez długi czas, że wciąż będą chętni aby zobaczyć w Jaworznie nasz, a nie sprowadzany za grube pieniądze zespół baletowy, który mogą oklaskiwać i zafascynować się nim zarówno dzieci, jak i dorośli.

GALERIA Z MUSICALU

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Teksty i fotografie opublikowane w portalu stanowią własność intelektualną ich autorów. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Napisz komentarz.
Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu. Nie będą publikowane: Komentarze naruszające netykietę, oraz promujące komercyjne strony, produkty itp. Komentarze obraźliwe, bądź nie wnoszące nic do dyskusji. Komentarze propagujące nienawiść, rasizm, nietolerancję wobec poglądów, przekonań i wyznań. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy umieszczanych przez użytkowników i gości serwisu. Odpowiedzialność za treść postów ponosi wyłącznie ich autor. Komentarze nie są materiałem prasowym w rozumieniu prawa prasowego.


Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us