Menu
reklama

Rondo Marii i Lecha Kaczyńskich

  • Autor 

 

rondomariiilecha 9W niedzielę, 10 grudnia odbyła się uroczystość poświęcenia i odsłonięcia nowego obiektu publicznego - ronda imienia Marii i Lecha Kaczyńskich u zbiegu ulicy Św. Wojciecha i "Obwodnicy Północnej". W uroczystości udział wzięli przedstawiciele władz, związków zawodowych oraz mieszkańcy Jaworzna.

Po uroczystej Mszy Świętej w Kolegiacie Św. Wojciecha i Katarzyny w Jaworznie zaproszeni goście oraz mieszkańcy miasta, specjalnie podstawionym autobusem udali się z Rynku - na rondo imienia Marii i Lecha Kaczyńskich u zbiegu ulicy Św. Wojciecha i Obwodnicy Północnej, gdzie odsłonięto tablice pamiątkowe i poświęcono obiekt.

 

rondomariiilecha 25W uroczystościach wzięli udział m.in. Prezydent Miasta Jaworzna Paweł Silbert wraz z zastępcami Moniką Bryl i Tadeuszem Kaczmarkiem, Poseł na Sejm RP Dariusz Starzycki ? inicjator upamiętnienia Pary Prezydenckiej w naszym mieście; Posłowie na Sejm RP: Ewa Malik, Waldemar Andzel, Robert Warwas oraz Senator Michał Potoczny.

Ważnym elementem uroczystości było odczytanie listu, który do prezydenta Jaworzna skierował Pan Jarosław Kaczyński, brat zmarłego prezydenta Polski.


rondomariiilecha 72Obecni na uroczystości byli również przedstawiciele struktur Prawa i Sprawiedliwości z regionu, Radni Rady Miejskiej, przedstawiciele organizacji związkowych NSZZ "Solidarność" na czele z wiceprzewodniczącym Komisji Krajowej Bogdanem Bisiem oraz mieszkańcy Jaworzna.

Warto wspomnieć, że uchwała o nazwaniu ronda została uchwalona jednogłośnie przez Radę Miejską w Jaworznie.

Po poświęceniu tablic pamiątkowych na nowym rondzie, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaworznie odbyło się spotkanie autorskie z redaktor Dorotą Łosiewicz - autorką książki "Moi Rodzice" o śp. Marii i Lechu Kaczyńskich - wywiad rzeka z Martą Kaczyńską.

UWAGA Miej szacunek dla mojej pracy. Wszystkie fotografie chronione są prawem autorskim. Dozwolone kopiowanie wyłącznie do prywatnego użytku. Publikacja w innych mediach, również społecznościowych, wymaga zgody autora i uzgodnienia warunków wykorzystania. W innym wypadku to kradzież, co może być przedmiotem roszczeń prawnych. Zachęcamy do udostępniania i zamieszczania linka do artykułu LINKUJ - NIE KOPIUJ! .

 

 

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us