Menu
reklama
reklama

Karczma Piwna Solidarności 2017


karczma17a 6Grudzień to w górnictwie czas podsumowań, uroczystości wyznaczonych przez świętą Barbarę oraz oczywiście czas zabawy na wyłącznie dla mężczyzn przeznaczonych karczmach piwnych. Solidarność z ZG Sobieski bawiła się 9 grudnia.

Oprócz górników młodych, którzy dopiero zostali pasowani, były stare lisy oraz szacowni goście. Za ławą główna zasiadło "Wysokie, a w sprawach piwnych nigdy nieomylne prezydium.

Wśród gwarków byli Prezes Zarządu spółki Tauron Wydobycie Pan Zdzisław Filip i wiceprezesi Panowie Łukasz Gębala i Janusz Czarnecki.

karczma17a 43Przy nich Przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność" Piotr Duda, Bogdan Biś – pierwszy zastępca przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność" Waldemar Sopata - przewodniczący Terenowej Sekcji NSZZ Solidarność Miasta Jaworzna: Waldemar Sopata oraz jako honorowy gość, sekretarz stanu w Ministerstwie Energii, Pan Józef Tobiszowski.

Ponad cztery godziny przy piwnym stole obfitowały w momenty poważne i refleksyjne, kiedy to uczczono górników, którzy odeszli w ostatnim roku, czy też odśpiewano pieśń "Mury" i zbierali datki na fundację imienia Grzegorza Kolosy powstałej w 1992 roku z inicjatywy Zarządu Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ Solidarność. W swojej działalności Fundacja skupia się głównie na wspieraniu dzieci i młodzieży z rodzin o najsłabszej kondycji finansowej - zebrano ponad 4 tysiące złotych!

karczma17a 27Ale przede wszystkim bawiono się przy różnorakich konkursach i testach sprawnościowych.

Nie mogło zabraknąć konkursu na króla piwnego oraz na najbardziej sprawnego mechanika, a młodzi adepci zawodu skakali przez skórę, aby stać się prawdziwymi gwarkami. Rozrywkę zagwarantował kabaret "Jestem"


Ze strony miasta w karczmie uczestniczyli Prezydent Pan Paweł Silbert, Jego zastępca - Pan Tadeusz Kaczmarek, poseł na Sejm RP, Pan Dariusz Starzycki, Przewodniczący Rady Miejskiej, Pan Wiesław Więckowski, Radny Dawid Domagalski i wiele innych postaci z Jaworznickiej przestrzeni publicznego życia.

Zapraszamy do obejrzenia serii zdjęć z Karczmy Piwnej 2017 NSZZ Solidarność ZG Sobieski w Jaworznie.Dodaj komentarz

Teksty i fotografie opublikowane w portalu stanowią własność intelektualną ich autorów. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Napisz komentarz.
Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu. Nie będą publikowane: Komentarze naruszające netykietę, oraz promujące komercyjne strony, produkty itp. Komentarze obraźliwe, bądź nie wnoszące nic do dyskusji. Komentarze propagujące nienawiść, rasizm, nietolerancję wobec poglądów, przekonań i wyznań. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy umieszczanych przez użytkowników i gości serwisu. Odpowiedzialność za treść postów ponosi wyłącznie ich autor. Komentarze nie są materiałem prasowym w rozumieniu prawa prasowego.


Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us