Menu
reklama

Maciej Miecznikowski - Leszcz dla Betlejem kolędowo

  • Autor 

miecznik291217 23Niezwykle sympatycznym i rodzinnym akcentem zakończył się rok we Wspólnocie Betlejem, ale i w całym mieście.

Ostatnim artystycznym wydarzeniem był koncert Macieja Miecznikowskiego, który, podobnie jak w roku ubiegłym Olga Szomańska, wprowadził szczelnie wypełniającą salę koncertową MDK publiczność, w bożonarodzeniowy i noworoczny klimat, za pomocą własnych interpretacji kolęd i kilku innych piosenek z rosnącego wiele lat repertuaru.

Maciej Miecznikowski to przede wszystkim rockandrollowiec w pełni tego słowa znaczeniu.


miecznik291217 56Począwszy od image scenicznego, poprzez zestaw zachowań, sposób wysławiania się i w końcu interpretacji utworów, mamy do czynienia z wielce eleganckim i klasycznym przedstawicielem gatunku muzycznego, który wszędzie znajdzie swoje miejsce, skłaniając do braw wszystkie pokolenia.

Zanim jednak Maciej zaśpiewał dla jaworznian, publikę przywitał Ksiądz Mirek Tosza, zapowiadając krótki film obrazujący przebieg warsztatów kolędniczych zorganizowanych w siedzibie Betlejem przez rodzinę Fedaków.

miecznik291217 4Oni to ucząc najpierw słów, oraz melodii znanych i mniej znanych kolęd i pastorałek, na finał zaproponowali odwiedzenie z kolędą kilku domów wokół siedziby wspólnoty.

Pochód przebierańców zgodnych z polska tradycją bardzo spodobał się mieszkańcom, którzy serdecznie przyjęli kolędników, co można było na wspomnianym filmie zobaczyć i jeszcze raz przeżyć..


A my mamy zestaw zdjęć z koncertu Macieja Miecznikowskiego w Sali MDK.
UWAGA Miej szacunek dla mojej pracy. Wszystkie fotografie chronione są prawem autorskim. Dozwolone kopiowanie wyłącznie do prywatnego użytku. Publikacja w innych mediach, również społecznościowych, wymaga zgody autora i uzgodnienia warunków wykorzystania. W innym wypadku to kradzież, co może być przedmiotem roszczeń prawnych. Zachęcamy do udostępniania i zamieszczania linka do artykułu LINKUJ - NIE KOPIUJ! .


.

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us