Menu
reklama
reklama
reklama

Orszak Trzech Króli w Jeleniu

trzechkrolijelen18 72W Jeleniu Orszak Trzech Króli przeszedł długi dystans - od szkoły Podstawowej nr 22 na kościele kończąc. To jeden z kilkuset organizowanych w całym kraju tego typu pochodów, które stają się coraz bardziej powszechne.
Święto to, które do niedawna kojarzyło się wyłącznie z udziałem w mszy świętej, dziś absorbuje dużo więcej czasu, będąc radosnym podsumowaniem okresu bożonarodzeniowego.

Każdy orszak ma w sobie coś charakterystycznego. W Jeleniu całość prowadziły anioły na koniach, a Królowie do Jezusa jechali prawdziwą, piękną dorożką.

Mieszkańcy przygotowali oprócz tego atrakcje, z których najciekawsze odbyły się na schodach Domu Kultury oraz w rynku, czyli na rondzie, gdzie odbyła się pokazowa walka dobrego ze złem. Wynik oczywiście nie był zaskoczeniem, wygrało dobro - anioły z diabłami.

Zapraszamy do galerii zdjęć z orszaku w Jeleniu.Dodaj komentarz

Teksty i fotografie opublikowane w portalu stanowią własność intelektualną ich autorów. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Napisz komentarz.
Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu. Nie będą publikowane: Komentarze naruszające netykietę, oraz promujące komercyjne strony, produkty itp. Komentarze obraźliwe, bądź nie wnoszące nic do dyskusji. Komentarze propagujące nienawiść, rasizm, nietolerancję wobec poglądów, przekonań i wyznań. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy umieszczanych przez użytkowników i gości serwisu. Odpowiedzialność za treść postów ponosi wyłącznie ich autor. Komentarze nie są materiałem prasowym w rozumieniu prawa prasowego.


Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us