Menu
reklama
reklama
reklama

Przyszli mistrzowie dziś zagrali kolędy

szkmuznoworoczny 59Koncerty uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej im Grażyny Bacewicz w Jaworznie są doskonałą formą prezentacji tego, co dzieci nauczyły się podczas semestru, czy roku.

To możliwość zagrania przed publicznością, po długich dniach, tygodniach i miesiącach ciężkich, często wymagających wielu wyrzeczeń ćwiczeń.

Trema "trzyma' wszystkich. Młodzi muzycy są niezwykle podekscytowani, bo na co dzień grają albo przed własnymi rodzicami, członkami rodziny, albo przed nauczycielami.


Koncert, taki jak 9 stycznia w jaworznickiej bibliotece był szczególnym bo to koncert zarówno Noworoczny, jak i jeszcze świąteczny, a więc kolędowy.

szkmuznoworoczny 76Tych utworów nie uczą się słuchacze szkoły przez cały rok.
Przygotowują je specjalnie na tę okazję.

Jakże inaczej brzmią kolędy w wersjach instrumentalnych takich, jakich nie słyszymy często.
Bo "Przybieżeli do Betlejem" na saksofonach, albo na akordeonie rzadko kiedy gości na antenach stacji radiowych czy telewizyjnych.

To samo z innymi kolędami, granymi przez trio skrzypcowe, czy kwartet akordeonowy, albo zespół klarnecistów.

Mimo, że to jeszcze aranżacje dość proste, to zachwycające, jak młodzi ludzie potrafią przeżywać je i przekazać te przeżycia interpretując pieśni.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wtorkowego koncertu.


Dodaj komentarz

Teksty i fotografie opublikowane w portalu stanowią własność intelektualną ich autorów. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Napisz komentarz.
Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu. Nie będą publikowane: Komentarze naruszające netykietę, oraz promujące komercyjne strony, produkty itp. Komentarze obraźliwe, bądź nie wnoszące nic do dyskusji. Komentarze propagujące nienawiść, rasizm, nietolerancję wobec poglądów, przekonań i wyznań. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy umieszczanych przez użytkowników i gości serwisu. Odpowiedzialność za treść postów ponosi wyłącznie ich autor. Komentarze nie są materiałem prasowym w rozumieniu prawa prasowego.


Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us