Menu
reklama
reklama
reklama

Złota Kantyczka 2018 - kolędy i pastorałki w MDK

 

zlota kantyczka 2018 62Coroczny koncert finałowy Festiwalu Kolęd i Pastorałek odbył się tym razem w Sali Teatralnej Młodzieżowego Domu Kultury.

Zmiana podyktowana zapewne faktem, że takowa sala jest i w świetle reflektorów, w miejscu ciepłym, przytulnym, z doskonałym nagłośnieniem zupełnie inaczej wyglądają występy dzieci, młodzieży i dorosłych biorących udział w konkursie.

A w tym roku w przesłuchaniach konkursowych wzięło udział ponad 100 podmiotów wykonawczych co w sumie dało ponad tysiąc uczestników.

Kolęd i pastorałek jest tak wiele, że wybór ogromny, a jednak i tak nie uniknięto powtórzeń, co jednak ma tę dobrą stronę, że można było posłuchać różnych interpretacji, a tych nie zabrakło. Nie zabrakło również różnych stylów muzyki.


zlota kantyczka 2018 80Wydawać by się mogło, że kolęda, jak kolęda, ma swoją tradycyjną formę i nic nie jest w stanie nas zaskoczyć, oprócz faktu, że wykonawcy mają piękne głosy.

To też, ale koncert finałowy udowodnił, że nawet do tak tradycyjnych pieśni wchodzi nowoczesność i takie trendy jak rap, bitbox, klimaty rockowe, czy nawet lekko discopolowe.

To powoduje, że koncerty są ciekawe, ze sceny nie wieje nudą, a publiczność żywo reaguje na każdy występ.


        ZAPRASZAMY DO GALERII          

zlota kantyczka 2018 8W koncercie uczestniczyli w charakterze gości honorowych a zarazem fundatorów nagród Biskup Piotr Skucha, Zastępca Prezydenta Jaworzna, Pan Tadeusz Kaczmarek, Poseł na Sejm RP, Pan Dariusz Starzycki, oraz jaworzniccy radni Pani Ewa Zuber i Panowie Dawid Domagalski i Marek Migas.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w GALERII i skrótu filmowego w występów finałowych, które jednak chyba z racji zmiany miejsca, z jednej strony zyskały na formie i charakterze, z drugiej nieco straciły monumentalnego, niepowtarzalnego klimatu, który pamiętamy z Sanktuarium MBNP w Osiedlu Stałym.

 

 

Pełna lista wyników XV Festiwalu Kolęd i Pastorałek "Złota Kantyczka" 2018 prezentuje się następująco:

W kategorii wiekowej PRZEDSZKOLA:

  • I miejsce - Maja Stolarczyk, PM 27 Jaworzno
  • II miejsce - Aleksandra Daniłowska, PM 27 Jaworzno
  • III miejsce - Zespół Wesołe Jedyneczki PM 1 z Oddziałami Integracyjnymi Mysłowice
  • III miejsce - Zespół Gwiazdeczki, PM 27 Jaworzno      
  • Wyróżnienie: Duet Paulina Szyndera, Natalia Pundor, PM 24 Jaworzno
  • Wyróżnienie: Duet Stanisław Cygan, Emilia Cygan, PM 2 Jaworzno
  • Wyróżnienie: Emilia Marszałek, PM 18 Jaworzno

W kategorii wiekowej - klasy I-III szkoły podstawowej:

  • I miejsce - Szymon Posikata, OPP 1 Sosnowiec
  • I miejsce - Zofia Pawlik, SP 15 Jaworzno    
  • II miejsce - Karolina Siudyka, Studio Efendi Clue MOK Sławków
  • II miejsce - Zespół Dzieci Boże, SP 15
  • III miejsce - Agata Stokowska, MCKiS Podłęże Jaworzno
  • III miejsce - Duet  Hanna Kulka, Liwia Salamon, SP 8 Jaworzno
  • Wyróżnienie: Magdalena Archamowicz, SP 8 Jaworzno
  • Wyróżnienie: Anna Skoruś, SP 22 Jaworzno
  • Wyróżnienie: Zespół Urwani z Choinki, SP 15 Jaworzno

W kategorii wiekowej - klasy IV-VIII szkoły podstawowej:

  • I miejsce - Emilia Bara, SP 7 Jaworzno
  • I miejsce - Julia Mika, OPP 1 Sosnowiec
  • I miejsce - Zespół wokalny Triola, OPP 1 Sosnowiec
  • II miejsce - Magdalena Krawczyk, SP 1 Sułoszowa
  • II miejsce - Michalina Janik, Studio Efendi Clue Łobzów
  • II miejsce - Schola Jezusowe Promyki, Szkoła Liturgiczna Parafia pw. Matki Boskiej Częstochowskiej
  • II miejsce - Zespół wokalny SP 6, Olkusz
  • II miejsce - Zespół Serduszka Radości Zespół Szk. Przedszkolny, Dobieszowice
  • III miejsce - Maria Pawlik, MCKiS Podłęże
  • III miejsce - Zuzanna Kramarz, SP 16 Jaworzno
  • Wyróżnienie: Karolina Górnicka, Studio Efendi Clue Łobzów
  • Wyróżnienie: Zespół Jubileuszowy, SP 10 Sosnowiec
  • Wyróżnienie: Hania Borkiewicz, SP 5 Olkusz
  • Wyróżnienie: Zespół Trzynastokrotki, SP 15 Jaworzno
  • Wyróżnienie: Daniel Dudziak, MDK Jaworzno

W kategorii wiekowej Gimnazjum:

  • I miejsce - Wiktoria Banasik, SP 20 Jaworzno
  • II miejsce - Zespół wokalny, SP 1 Sułoszowa
  • III miejsce - Aleksandra Karcz, SP 1 Sułoszowa
  • Wyróżnienie: Natalia Smalcerz, SP 21 Jaworzno
  • Wyróżnienie: Duet Amelia Gibas, Dominika Łata, SP 2 Jaworzno
  • Wyróżnienie: Zespół Radość, Miejski Ośrodek Kultury, Lędziny

W kategorii wiekowej Szkoły Ponadgimnazjalne:

  • I miejsce - Zespół wokalny Suprice z Akademii My Voice, MDK 1 Bytom
  • II miejsce - nie przyznano
  • III miejsce - nie przyznano
  • Wyróżnienie: Natalia Lewandowska, Studio Efendi Clue, MOK Sławków

W kategorii dorośli:

Soliści, duety, zespoły:

  • I miejsce - Magdalena Rębisz, Katowice
  • I miejsce - Magdalena Wydriński, Katowice
  • II miejsce - WZB ZK Wojkowice
  • II miejsce - Magdalena Pędras, Studio Efendi Clue, MOK Sławków
  • III miejsce - nie przyznano
  • Wyróżnienie: Małgorzata Piegzik, MOSiR Chrzanów
  • Wyróżnienie: Zespół Duall, Jaworzno

Chóry:

  • I miejsce - Zespół wokalny z Parafii pw. Zesłania Ducha Św., Dąbrowa Górnicza - Ząbkowice
  • II miejsce - Chór Wrzosy Jesieni, UTW przy CKU Bytom
  • III miejsce - Chór z Parafii pw. Św. Krzyża w Jaworznie Jeleniu
  • III miejsce - Chór Echo, Trzebińskie Centrum Kultury
  • III miejsce - Chór Akord, MOK Lędziny
  • Wyróżnienie: Zespół Echo Miejsko Gminny Dom Kultury Ogrodzieniec

Nagrody  specjalne:

  • Nagroda Prezydenta Miasta Jaworzna Pawła Silberta - Oliwier Dubiel III LO w ZSO Jaworzno za wspaniały akompaniament fortepianowy
  • Nagroda Posła na Sejm RP Dariusz Starzyckiego - Schola z Parafii św. Wojciecha i Katarzyny Jaworzno

 

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us