Menu
reklama

Kolędowa biesiada w Klubie Relax

  • Autor 

biesiadakoledy240118 45Okres kolędowy nie może się w Jaworznie obyć bez biesiady organizowanej w Klubie Relax, z udziałem wszystkich zespołów śpiewaczych z terenu miasta.

Tak jak biesiada wiosenna i jesienna ma swoją tradycję, tak wspólne kolędowanie jest nieodłącznym elementem miejskiego folkloru.

To jedne z najbardziej "ludowych" godzin podczas których Panie i Panowie śpiewają zarówno tradycyjne kolędy i pastorałki, w tradycyjny sposób, jak i próbują unowocześnić wykonania, prezentując niezwykłe aranżacje.

biesiadakoledy240118 1Wszystkie zespoły mają swoich instrumentalnych opiekunów, a są nimi Anna Jachimczyk, która koncertuje wraz z Ciężkowiankami, Jeleniankami i Jaworzniankami, Janusz Sołtysek grający z Borowiakami, Wiesław Grzywa akompaniujący Dobrzankom i Darek Fec, który ma największą gromadę do okiełzania, czyli Byczynianki, Dąbrowianki, Jeziorczanki i Szczakowianki.
Tym razem z powodów osobistych akompaniator Dobrzanek nie mógł przybyć na biesiadę, stąd Panie wystąpiły a'capella i całkiem nieźle im to poszło.

biesiadakoledy240118 103 Natomiast zespoły prowadzone przez Dariusza Feca śpiewając do na nowo zaaranżowanych w sposób bardzo nowoczesny, kolęd, wprawiły publiczność w wielką radość, a wręcz zachwyt.

Oczywiście pozostałe zespoły również zaznaczyły świetnie swoją obecność śpiewając albo tradycyjnie, albo przedstawiając małe scenki rodzajowe. bardzo duże brawa otrzymały występujące kilkuletnie dzieci, które już teraz zdobywają umiejętności i wiedzę dotyczące ludowych tradycji.

Ale nie można zapomnieć o miłym akcencie, jaki rozpoczął wieczór.

biesiadakoledy240118 17Otóż swoje 90 urodziny obchodził Pan Tadeusz Brzóska, który został poproszony na scenę i z rąk Zastępcy Prezydenta, Pana Tadeusza Kaczmarka odebrał gratulacje i życzenia. Podobnie życzeniami i upominkami obdarzyły solenizanta członkinie zespołów.

To niezwykle miła chwila, ze strony Pana Tadeusza skwitowana stwierdzeniem, że nie powiedział On jeszcze ostatniego słowa i wszyscy przez kolejne lata mogą na niego liczyć jako aktywnego działacza środowiskowego.

Mamy zdjęcia z "Biesiady kolędowej".
fotouslugiaUWAGA Miej szacunek dla mojej pracy. Wszystkie fotografie chronione są prawem autorskim. Dozwolone kopiowanie wyłącznie do prywatnego użytku. Publikacja w innych mediach, również społecznościowych, wymaga zgody autora i uzgodnienia warunków wykorzystania. W innym wypadku to kradzież, co może być przedmiotem roszczeń prawnych. Zachęcamy do udostępniania i zamieszczania linka do artykułu LINKUJ - NIE KOPIUJ! .

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us