Menu
reklama
reklama
reklama

Z mieszkańcami o żłobku - zaprosiła Zastępca Prezydenta Pani Monika Bryl

spotkaniezlobek 37Osoby, które we wtorek, 30 stycznia przyszły na spotkanie w sprawie organizacji żłobka w Jaworznie otrzymały wiele informacji, które dotyczyły całej drogi do celu, jakim jest stawiana w programie wyborczym w 2014 roku sprawa organizacji tej instytucji.

Kiedy pojawiły się środki i możliwości, aby ten cel sfinalizować, niezwłocznie przystąpiono do opracowania założeń i stosownych uchwał.

A jest tego całkiem sporo - wiele przepisów, wytycznych, uwarunkowań stawianych w stosownych ustawach, którym trzeba sprostać zawierają się pod jednym krótkim hasłem - powstanie żłobka.
Ale to nie prosta sprawa.


spotkaniezlobek 26Należy sobie to uświadomić i docenić pracę wielu osób z różnych wydziałów Urzędu Miejskiego którzy skrupulatnie długimi miesiącami starali się dopełnić wszelkich koniecznych działań.

Oczywiście nie można pominąć też osób, które współuczestniczyły w przygotowaniach ale, co zaznaczyła gospodarz spotkania, Pani Monika Bryl, Zastępca Prezydenta Jaworzna, w różnych i mediach i w kuluarowych rozmowach pojawiały się sprzeczne, często nieprawdziwe informacje, które, wydaje się, zostały podczas wspólnych spotkań rozwiane.


zlobekrozkladŻłobek zostanie umiejscowiony w budynku przedszkola na Podwalu, tak, aby nie skomplikować w żaden sposób prac tegoż.

Zostaną wyremontowane nieużywane pomieszczenia, a praca przedszkola tak zaplanowana, aby obie instytucje nie przeszkadzały sobie nawzajem, ale uzupełniały.

Na spotkaniu zostały również omówione sprawy związane z możliwością przyznania dotacji do działalności żłobków i klubików dziecięcych.

Sprawa na szczeblu miejskim zostanie sfinalizowana na najbliższej, lutowej sesji Rady Miejskiej w Jaworznie.

 

Dodaj komentarz

Teksty i fotografie opublikowane w portalu stanowią własność intelektualną ich autorów. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Napisz komentarz.
Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu. Nie będą publikowane: Komentarze naruszające netykietę, oraz promujące komercyjne strony, produkty itp. Komentarze obraźliwe, bądź nie wnoszące nic do dyskusji. Komentarze propagujące nienawiść, rasizm, nietolerancję wobec poglądów, przekonań i wyznań. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy umieszczanych przez użytkowników i gości serwisu. Odpowiedzialność za treść postów ponosi wyłącznie ich autor. Komentarze nie są materiałem prasowym w rozumieniu prawa prasowego.


Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us