Menu
reklama
reklama

Zipnotics z nowym repertuarem w Jazz Clubie

zipnotics100218 17Wyjątkowo dobrze pisze się o zespołach, z którymi było się od początku istnienia, a od około 13 lat portal mojejaworzno śledzi większość dokonań większości grup muzycznych w Jaworznie. Oczywiście znalazły się przypadki, które umknęły naszym obiektywom, czy kamerom, ale różne bywały zbiegi okoliczności.

Nie umknął naszej uwadze zespół Zipnotics, który powstał stosunkowo nie tak dawno. Na pierwszym koncercie tej formacji byliśmy 28 czerwca 2015 roku.

Od tej pory odbyło się już kilka koncertów, a elementami które warto zauważyć były zmieniające się wokalistki.


zipnotics100218 42A była to Agnieszka Król,  Angelika Szewc, a teraz od dłuższego czasu rolę frontmanki przyjęła Brigitta Wierzbik.

Inną cechą charakterystyczną są instrumentaliści, którzy bardzo konsekwentnie "trzymają się siebie" co powoduje, że znają się doskonale, co pomaga w scenicznych dokonaniach.

Zespół zawsze preferował rockowe podróże wokół folku, a to chyba z powodu osobistych zainteresowań Zdzisława Pytera, który zafascynowany jest elektroniką zdolną zrobić ze zwykłej gitary elektrycznej akordeon, fortepian, a nawet sprawną perkusję.

zipnotics100218 15Dodatkowo jest fascynatem pochodzących z różnych stron świata instrumentów, które prezentuje, doskonale się nimi posługując na scenie.

Jego gitara i sekcja rytmiczna w osobach basisty Piotrka Jaworskiego i Mariusza Święcha dopełniają całości, która wciąż, z utworu na utwór, przynosi nieoczekiwane rozwiązania aranżacyjne.

Jak sobie z tego typu "podkładami radzi wokalistka? Jeśli jest dobra wokalistką, to przynosi utworom wyłącznie splendoru i popularności. A taką wokalistką Brigitta niewątpliwie jest, wobec czego całość domyka się piękną klamrą wyjątkowego folku.
Zespół zagrał zarówno starsze, bardzo dobrze znane utwory, jak i nowe dokonania, które potwierdziły doskonałą formę muzyków.

Zobaczmy zatem na filmie i zdjęciach jak to wszystko wygląda.

 

Dodaj komentarz

Teksty i fotografie opublikowane w portalu stanowią własność intelektualną ich autorów. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Napisz komentarz.
Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu. Nie będą publikowane: Komentarze naruszające netykietę, oraz promujące komercyjne strony, produkty itp. Komentarze obraźliwe, bądź nie wnoszące nic do dyskusji. Komentarze propagujące nienawiść, rasizm, nietolerancję wobec poglądów, przekonań i wyznań. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy umieszczanych przez użytkowników i gości serwisu. Odpowiedzialność za treść postów ponosi wyłącznie ich autor. Komentarze nie są materiałem prasowym w rozumieniu prawa prasowego.


Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us