Menu
reklama
reklama
reklama

50, 60 lat razem - piękne życie we dwoje...

jubileuszenDwa kolejne lutowe dni w Urzędzie Miejskim przebiegły z miłym akcentem jubileuszy długoletniego pożycia małżeńskiego. Medale związane z taką piękną rocznicą, co najmniej pięćdziesięcioletnią przyznaje Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, a wręcza w Jego imieniu Prezydent Miasta.
Tak we wtorek,  jak i w środę o godzinie 15 w sali obrad Urzędu miejskiego zebrały się zaproszone pary, które uroczyście udekorował Pan Paweł Silbert.

- To piękna i bardzo ważna rocznica - mówił do jubilatów - tym bardziej że w dzisiejszych czasach coraz trudniej o tak długoletnie pożycie.


Z przykrością trzeba powiedzieć, że dziś aż około 30 procent małżeństw rozpada się w pierwszych latach po ślubie.

Tym bardziej stanowią Państwo wzór małżeństwa, rodzicielstwa, często jesteście babciami, prababciami, pradziadkami.
Tylko w domu, w którym istnieje miłość, zrozumienie, ale również przyjaźń i przywiązanie do siebie, do pewnych pryncypiów, wartości ponadczasowych ludzie mogą żyć ze sobą tak długo.
Życzę Państwu kolejnych pięknych wspólnych lat.

Uroczystość celebrowali ze strony Urzędu Miejskiego, oprócz Prezydenta kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Pani Agnieszka Zielińska oraz Panie Ewa Zuber i Anna Lichota - wiceprzewodniczące Rady Miejskiej.

 

 

Aby otrzymać medal "Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie" wystarczy osobiście, telefonicznie lub e-mailowo skontaktować się z Urzędem Stanu Cywilnego:

    budynek "A" Urzędu Miejskiego, ul. Grunwaldzka 33, pok. 20;
    tel. 32 / 61 81 533;
    e-mail: jaworzno@um.jaworzno.pl.

Formularz zgłoszenia jubileuszu jest dostępny w Biuletynie Informacji Publicznej, w zakładce "Jak załatwić sprawę w urzędzie" - "Akta Stanu Cywilnego".

Dodaj komentarz

Teksty i fotografie opublikowane w portalu stanowią własność intelektualną ich autorów. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Napisz komentarz.
Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu. Nie będą publikowane: Komentarze naruszające netykietę, oraz promujące komercyjne strony, produkty itp. Komentarze obraźliwe, bądź nie wnoszące nic do dyskusji. Komentarze propagujące nienawiść, rasizm, nietolerancję wobec poglądów, przekonań i wyznań. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy umieszczanych przez użytkowników i gości serwisu. Odpowiedzialność za treść postów ponosi wyłącznie ich autor. Komentarze nie są materiałem prasowym w rozumieniu prawa prasowego.


Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us