Menu
reklama

Jeszcze nie umieramy - Grupa 5 twarzy Krzysia

  • Autor 

jeszczenieumieram240318 68Bar, knajpa, dobry, znający swój fach barman, ale i znający doskonale ludzką psychikę, ludzkie temperamenty.

Nie natrętny, niby to niezainteresowany sprawami swoich klientów, a tak naprawdę doskonale wiedzący co ich boli, co im potrzeba, co spowoduje, że zamówią kolejną wódkę, kolejną kolejkę, to elementy często spotykane we współczesności, które powodują że każde takie miejsce ma swój klimat, w każdym można poczuć się swojsko, ale czy wszędzie tak samo?

W barze ordynowanym przez byłego wojskowego, pije się albo za swoje, albo ktoś stawia, albo stawia firma.
Siedzi się w samotności, z od niechcenia odpowiadając na zaczepki "współpijących", albo i, po odpowiedniej dawce alkoholu, zaczyna się snuć historię swojego życia, albo jego fragmentu, czy też małego epizodu.

jeszczenieumieram240318 63Do rozmowy włączają się inni, albo zupełnie ich to nie obchodzi, ale wszystko ma smak pewnego snu, melanżu, oderwanego zupełnie od rzeczywistości, a jednak tworzącego osobną, ważną dla każdego z biesiadników całość.

Tak dzieje się w przedstawieniu w reżyserii Anny Gamrot, Grupy Teatralnej "5 twarzy Krzysia"  w składzie: Zuzanna Gołas, Paulina Kaźmierczak, Anna Pederska, Agnieszka Polityka, Anna Spilkowska, Krzysztof Marciński.
Muzyke wykonuje Eugeniusz Puchalski, a scenariusz napisał Rafał Kumor.

T
ak dzieje się na deskach Teatru Sztuk, kiedy to do knajpy przychodzą postaci po to aby albo odpocząć, albo załatwić jakiś interes, albo po prostu wypić. Języki się rozwiązują i mamy do czynienia ze świetnie zaaranżowanym wieczorem, podczas którego coś się skomplikuje, coś się zawiąże, coś rozwiąże, a coś nie zmieni zupełnie swojego biegu.

jeszczenieumieram240318 37Dialogi monologi uzupełnione piosenkami Wojciecha Młynarskiego tworzą świetną całość świetnie zagraną, mającą wartką, wciągającą akcję, dzięki fenomenalnie dopracowanym scenom, dialogom płynącym niezwykle naturalnie, z emocjami, z autentycznym aktorskim polotem, uzupełnionym życiowym doświadczeniem.

Kiedy znów będzie wystawiana tam, w zasadzie miniatura, trzeba ją zobaczyć, bo to źródło refleksji, ale i dowód na to, że aktorstwo w Jaworznie ma się dobrze i jego loty są wysokie.

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

fotouslugiaUWAGA Fotografie chronione są prawem autorskim. Dozwolone kopiowanie wyłącznie do prywatnego użytku. Publikacja w innych mediach, również społecznościowych, wymaga zgody autora i uzgodnienia warunków wykorzystania - wykupienia licencji. W innym wypadku to kradzież, co może być przedmiotem roszczeń prawnych. Zachęcamy do udostępniania i zamieszczania linka do artykułu LINKUJ - NIE KOPIUJ! .

 

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us