Menu
reklama

Światowy Dzień Wody w Jaworznickich Wodociągach

  • Autor 

Światowy Dzień Wody w wodociągach

 

dzwody18a 122 marca przypada Światowy Dzień Wody. Jest on obchodzony od 1993 roku. Dzień ten został uchwalony w celu uświadomienia, jak wielką rolę w życiu człowieka i środowiska naturalnego odgrywa woda i jak wielkie zagrożenie niesie ze sobą spadek jej zasobów. Z tej okazji jaworznickie wodociągi już po raz dziesiąty zorganizowały swój Dzień Otwarty. Impreza miała miejsce 17 marca na firmowych i zupełnie odnowionych obiektach.

Program imprezy niezmienny, ale cieszący się sporym zainteresowaniem. Miejsca na wycieczkę, prezentującą obieg wody w przyrodzie, każdego roku szybko się rozchodzą. Oznacza to, że impreza przypadła do gustu mieszkańcom i na stałe wpisała się w imprezowy kalendarz Jaworzna. Jedynie pogada stała się loterią i zupełnie zaskoczyła organizatorów.

Podobnie jak w poprzednich edycjach, tak i w 2018 roku w planie zwiedzania wodociągów znalazły się takie obiekty, jak: powierzchniowe ujęcie wody Pitnej Piaskownia wraz z ?małżami? i multimedialną ścieżką edukacyjną, baza transportowo ? techniczna przy ul. św. Wojciecha 34, laboratorium badań jakościowych wody oraz zmodernizowana oczyszczalnia ścieków Jeleń Dąb.
dzwody18a 2Oprócz obiektów zaprezentowane zostało stanowisko dyspozytora spółki oraz nowatorskie urządzenia: ?wodoerka? do szybkiego pakowania wody w aseptyczne worki oraz ?ozonatorka? służąca do dezynfekcji sieci wodociągowej. Ozonatorka wywarła olbrzymie wrażenie na zwiedzających. Słychać było pochwalne słowa, że firma nie boi się inwestować w tak nowatorskie, wręcz innowacyjne rozwiązania. Natomiast najmłodszych jak zawsze zachwyciły koparki i samochody techniczne.

Na każdym obiekcie i przy każdym urządzeniu obecni byli pracownicy firmy, którzy opowiadali o tajnikach swojej pracy. Stąd pewność, że uczestnicy X Dnia Otwartego jaworznickich Wodociągów, zyskali wiedzę oraz przeświadczenie ile pracy, procedur oraz badań należy wykonać, by zapewnić bezawaryjną dostawę wody do miejskich kranów.

 

 

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us