Menu
reklama

EDK 2018 w drodze - w ofierze największym wartościom

  • Autor 


edk240318 19

Msza święta koncelebrowana między innymi przez zacnego gościa, księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka, ruszyła spod kolegiaty po raz drugi Ekstremalna Droga Krzyżowa. W homilii wygłoszonej z tej niecodziennej okazji Biskup wskazał na wartość jaką niesie ze sobą deklaracja przeżycia czegoś trudnego, niewiadomego, niesienie symbolicznego krzyża jest przejawem wielkiego poświęcenia dla innych i oczywiście dla Chrystusa, a zwłaszcza w czasie, kiedy pewna część społeczeństwa domaga się możliwości bezkarnego zabijania innych w majestacie prawa, w imię wygody, w imię paranoicznie rozumianych praw jednych ludzi do decydowania nie tylko o losie, ale o życiu innych.
W historii mieliśmy przykłady wybiórczego przyjmowania na świat tak zwanych lepszych jednostek, aby nie dopuścić do skalania jednej rasy, mającej mieć przewagę nad innymi nacjami.

edk240318 4Eugenika, czyli selekcja za pomocą mordowania nienarodzonych, być może jest dobrą drogą do polepszenia gatunków w wypadku zwierząt, ale w wypadku ludzi jest nieprawdopodobnym bestialstwem, nie dającym się wytłumaczyć żadnymi argumentami.


Ludziom żyjącym i ludziom mającym przyjść na świat poświęcili swoją drogę w trudach uczestnicy EDK w liczbie niemal 200.

Poświęcili swój trud również opamiętaniu się innych, którzy swoje morale uzależniają od swojej wygody, a nie od wartości nadrzędnych, etycznych.
Towarzyszyliśmy szybko ruszającym na szklak EDK jaworznianom. Mamy kilka zdjęć.

 

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us