Menu
reklama

Master Men na koncercie charytatywnym

  • Autor 

 

mastermen240318 2Niespodziewanie podczas koncertu charytatywnego Dla Kacperka, w sobotę, 24 marca, w Galerii Galena zagrał na koniec dnia, znany doskonale w naszym portalu zespół Master Men.

Zespołowi przyglądamy się od początku jego powstania. Przypomnijmy, że było to w roku 2013, kiedy to weszli bezkonkurencyjnie na działającą wtedy pod naszą redakcją jaworznicką listę przebojów, ale początki istnienia grupy sięgają dużo dalej w XX wiek!

Zespół został założony w roku 1985 przez klawiszowca Damiana Nowaka i perkusistę Piotra Dębonia.

Kilka miesięcy trwało dobieranie składu, po czym muzycy weszli do Studia Polskiego radia w Katowicach, aby nagrać kilka utworów.


jubildkszczakowa190118 1 4Zafascynowani ówczesnym rockiem i dokonaniami takich zespołów jak Yes, Pink Floyd, Black Sabath, Nazareth, Deep Purple, Marillion, Jethro Tull czy Genesis, postanowili kultywować rockowe tradycje, ale wykonywali wyłącznie własne utwory skomponowane przez Damiana Nowaka z Jego słowami, zarówno polskimi, jak i angielskimi.

W pierwszym składzie grali do 1990 roku, kiedy to zespół opuścił Damian Nowak. Grupa istniała jeszcze kilka lat pod podobną nazwą MR MAN, nagrywając płytę w Izabelin Studio. W roku 1994 definitywnie zakończyła działalność.

 

Nadszedł rok 2012, kiedy to ponownie Damian i Piotr spotkali się i postanowili odbudować grupę. Znaleźli pozostałych muzyków, a są nimi Staszek Sapun - bas, Artur Machura - wokal, Marcin Wolski - gitary, odkurzyli instrumenty (a raczej kupili nowe) i w kilka tygodni byli gotowi, aby wejść do studia i nagrać pierwsze brzmienia - utwory, które niegdyś stanowiły dumę grupy, ale oczywiście dziś przearanżowane i wzbogacone.

mastermenokladkaDziś efekt ich poczynań mamy już na dwóch płytach.

Skład zespołu obecnie stanowią:

Damian Nowak - instrumenty klawiszowe/Jaworzno,
Maciej Habdas - perkusja/Bielsko-B
Staszek Sapun - bas/Jaworzno
Zbigniew Pajda- gitara/Pszczyna
Olaf Migus - wokal/ Opole

Czego się możemy na nich spodziewać?

Oczywiście klasycznego rocka opartego o kanon konstrukcji tej muzyki, powstały właśnie w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych.

Symfoniczno rockowe brzmienie, mocne, ale dając oddech, niemęczące niezliczonością dźwięków, ale wciągające czasem łagodnymi fragmentami, czasem potężną przygniatającą siłą.
Ich fanpage
https://www.facebook.com/pg/MasterMenBand
Wszystko dobrze poukładane, mające zadatki na przeboje.

mastermeoklad13Master Men wykonał kilka utworów zarówno starych, jak nowych.

Miał również ze sobą nowa płytę, którą można było nabyć.

Zachęcamy to tego z kilku powodów. Oczywiście głownie dla muzyki, ale nawet gdy do ręki weźmiemy płytę, widzimy na okładce zdjęcie pewnego niemal zabytkowego już obiektu położonego w granicach Jaworzna.

Natomiast zdjęcie prezentujące członków grupy jest wykonane w Muzeum Miasta Jaworzna. Autorem tych zdjęć, podobnie jak i tytułowego księżyca jest nie kto inny jak znany skądinąd Alex ...

fotouslugiaUWAGA Fotografie chronione są prawem autorskim. Dozwolone kopiowanie wyłącznie do prywatnego użytku. Publikacja w innych mediach, również społecznościowych, wymaga zgody autora i uzgodnienia warunków wykorzystania - wykupienia licencji. W innym wypadku to kradzież, co może być przedmiotem roszczeń prawnych. Zachęcamy do udostępniania i zamieszczania linka do artykułu LINKUJ - NIE KOPIUJ! .

 

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us