Menu
...
reklama

Dzień otwarty w CKZiU dla gimnazjalistów


ckziudzotw 1630 maja w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworznie odbył się dzień otwarty dla gimnazjalistów, przed którymi właśnie okres wybierania szkół, w których chcą zdobywać dalszą wiedzę.

Szkoły ponadgimnazjalne oferują w Jaworznie wiele możliwości kształcenia. Jedną z ciekawszych jest propozycja CKZiU, gdzie część pracy z książką, typowego wkuwania wiedzy, jest zastąpiona zajęciami praktycznymi, eksperymentami, czyli zdobywaniem umiejętności technicznych, manualnych, przydatnych jednak nie tylko ściśle w wykonywaniu wybranego zawodu, ale w dużej mierze w życiu codziennym.
Nie ma się co dziwić, ze absolwenci tej placówki są osobami zaradnymi, pomysłowymi, niebojącymi się wyzwań i nowych technologii.

Znając podstawy na przykład funkcjonowania i właściwości prądu elektrycznego, doskonale radzą sobie w swoi9m własnym domu, gdzie trzeba podłączyć nietypowe urządzenie, zainstalować gniazdko, czy zaprojektować instalację w pokoju.
Dzień otwarty został świetnie przygotowany, wszyscy przybywający do placówki przejmowani byli przez opiekunów, którzy oprowadzali po wielkim labiryncie pomieszczeń, po doskonale rozwiniętym zapleczu sportowym, oraz proponowali wzięcie udziału w eksperymentach, czy konkursach dla nich przygotowanych.
Wybór stoi przed Wami, młodzi jaworznianie.
Jedną z propozycji jest kształcenie w CKZiU. Warto rozważyć tą możliwość.


Skomentuj

Teksty i fotografie opublikowane w portalu stanowią własność intelektualną ich autorów. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Napisz komentarz. Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
Nie będą publikowane:
- Komentarze naruszające netykietę, oraz promujące komercyjne strony, produkty itp.
- Komentarze obraźliwe, bądź nie wnoszące nic do dyskusji.
- Komentarze propagujące nienawiść, rasizm, nietolerancję wobec poglądów, przekonań i wyznań
Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy umieszczanych przez użytkowników i gości serwisu. Odpowiedzialność za treść postów ponosi wyłącznie ich autor. Komentarze nie są materiałem prasowym w rozumieniu prawa prasowego.

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us