Menu
...
reklama

Na straganie w dzień targowy, takie słyszy się rozmowy

dzientargowy 130418 19Tak pisał Jan brzechwa w swoim bardzo znanym wierszu, przytaczając jak to ze sobą seler i pietruszka, groch z koprem, czy burak z cebulą konwersują.

Na jaworznickim "jarmaku" - bo tak po jaworznicku mówiło się na to miejsce - "jarmak" - dzieją się rzeczy niczym z wiersza poety.

Dziś czasy Brzechwy minęły, stąd ani śmieliśmy podsłuchiwać kto, na jaki temat z kim rozmawia, ale pooglądać jak na razie wolno.

Wolno uwiecznić kolorowe stragany, skrzynki z kwiatami, które nader obficie na wiosnę na targu - na Małym Rynku we wtorki i piątki pojawiają się, kusząc właścicieli ogródków, działek ale i skrzynek balkonowych czy parapetowych doniczek.


dzientargowy 130418 15Każdy znajdzie coś dla siebie.

Od najbardziej zwykłych, popularnych bratków, poprzez fiołki, aksamitki, stokrotki, poprzez hiacynty , czy sasanki i przepiękne magnolie.

 

Można kupić krzewy ozdobne, owocowe i drzewka różnej maści od grusz po jabłonki śliwy i dla niepoznaki nazwane śliwkami wiśniowymi, a to przecież zwykłe mirabelki.

Zobaczmy na zdjęciach co tez oferują nam handlarze, przekupki i hodowcy i we wtorek od rana kupujmy wszelakie dobra, które w lecie przyniosą nam wiele radości z własnych plonów ogrodowych.

Skomentuj

Teksty i fotografie opublikowane w portalu stanowią własność intelektualną ich autorów. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Napisz komentarz. Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
Nie będą publikowane:
- Komentarze naruszające netykietę, oraz promujące komercyjne strony, produkty itp.
- Komentarze obraźliwe, bądź nie wnoszące nic do dyskusji.
- Komentarze propagujące nienawiść, rasizm, nietolerancję wobec poglądów, przekonań i wyznań
Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy umieszczanych przez użytkowników i gości serwisu. Odpowiedzialność za treść postów ponosi wyłącznie ich autor. Komentarze nie są materiałem prasowym w rozumieniu prawa prasowego.

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us