Menu
...
reklama

Konkurs Pocztów Sztandarowych i Wiedzy o Symbolach Narodowych

  • Autor 

 

konkurs pocztow sztandarowych 170418 2216 pocztów sztandarowych wzięło udział w trzecim Międzyszkolnym Konkursie Pocztów Sztandarowych zorganizowanym w Szkole  Podstawowej nr 13.
Nie jest łatwym zadaniem nieść sztandar ważący kilkadziesiąt kilogramów, kiedy jest się uczniem gimnazjum.
Licealiści mają nieco łatwiejsze zadanie. Są po prostu starsi, silniejsi.
Konkurs obejmuje również uczniów starszych klas dotychczasowej szkoły podstawowej, ale obejmuje rywalizację w zakresie wiedzy o polskich symbolach i barwach narodowych.
Wydawać by się mogło że to nic trudnego, lecz kiedy ma się do czynienia z ciężkim sztandarem bardzo rzadko, kiedy zamiast swobodnych ruchów trzeba wykonywać komendy niczym na musztrze, sprawa wcale nie wygląda na błahą.

konkurs pocztow sztandarowych 170418 46Niemniej wszystkie drużyny poradziły sobie bardziej lub mniej poprawnie z wykonywaniem usłyszanych komend, ale każdy mógł liczyć na cenne wskazówki wchodzących w skład wysokiej rangi żołnierzy.

 

Po konkursie zebrało się jury, które miało niełatwe zadanie, bowiem ocenianych było wiele elementów całości. Przyznane punkty należało policzyć pododawać, sprawdzić

Nie jest łatwym zadaniem nieść sztandar ważący kilkadziesiąt kilogramów, kiedy jest się uczniem gimnazjum. Licealiści mają już łatwiejsze zadanie. Są po prostu starsi, silniejsi. Konkurs obejmuje również uczniów starszych klas dotychczasowej szkoły podstawowej, ale obejmuje rywalizację w zakresie wiedzy o polskich symbolach i barwach narodowych.

Jako goście przyglądali się mu i oklaskiwali Zastępca Prezydenta Jaworzna, Pan Tadeusz Kaczmarek, Sekretarz Miasta, Pani Ewa Sidełko Paleczny oraz Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej, Pani Ewa Zuber.

konkurs pocztow sztandarowych 170418 64Konkurs polegał na wejściu do sali gimnastycznej i zaprezentowaniu przed komisją - jury, postaw na baczność, spocznij, w lewo zwrot, w prawo zwrot i do hymnu.

Nagrody laureatom Międzyszkolnego Konkursu Pocztów Sztandarowych oraz Wiedzy o Polskich Symbolach i Barwach Narodowych zostaną wręczone po uroczystościach państwowych 3 Maja, pod Pomnikiem Niepodległości.

Współorganizatorami wydarzenia są rokrocznie Urząd Miejski w Jaworznie, Wojskowa Komenda Uzupełnień w Katowicach, Tarnowski Oddział Jazdy im. 5. Pułku Strzelców Konnych, Parafia św. Wojciecha i Katarzyny w Jaworznie oraz Muzeum Miasta Jaworzna.


 

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us