Menu
reklama

Smolilo zabinska 750 Jacek Kielski 750Mariusz Kowalski 750

reklama

Bezpłatne zajęcia dla kobiet w ciąży z Jaworzna

paluszkiserce 1Ciąża to czas wielu wyborów.

Każda mama, która spodziewa się potomka doskonale o tym wie. To też odpowiedni moment, aby przygotować się na macierzyństwo. I to nie tylko na pierwsze dni po porodzie, ale również na  czas powrotu do pracy. Z taką kompleksową ofertą wychodzi do mieszkanek Jaworzna Szkoła Rodzenia SISMED. Od teraz przyszłe mamy mogą odwiedzić żłobek podczas bezpłatnych zajęć dla kobiet w ciąży.

Czy prawidłowo przebiega moja ciąża? Jakie są etapy rozwoju dziecka będąc w brzuchu matki? Jak spakować torbę do szpitala? I czym właściwie jest połóg? Takie pytania często stawiają sobie przyszłe mamy. Często szukają odpowiedzi w literaturze lub w Internecie.
Popularniejsze stają się jednak szkoły rodzenia, gdzie mogą spotkać nie tylko położną, ale również wymienić się doświadczeniami z innymi kobietami w tej samej sytuacji. Mieszkanki Jaworzna coraz częściej decydują się na mysłowicką szkołę rodzenia SISMED, która od teraz oferuje nietypową ofertę w ich mieście.

Szkołę rodzenia SISMED założyły parę lat temu trzy siostry, stawiając wtedy swoje pierwsze kroki w macierzyństwie. Doskonale wiedziały z jakimi trudnościami borykają się kobiety w ciąży i chciały dzielić się swoją wiedzą oraz wesprzeć młode matki profesjonalną wiedzą ekspertów. Tak powstał pierwszy punkt przy szpitalu w Mysłowicach. Szkoła cieszyła się coraz większym zainteresowaniem również wśród mieszkanek sąsiadujących miast.

Wiele przyszłych mam z Jaworzna przyjeżdża na nasze zajęcia do Mysłowic, dlatego chcemy wyjść im naprzeciw i zorganizować bezpłatne zajęcia w ich mieście. Wiemy, że wszystko co nowe w okresie ciąży czy po narodzinach dziecka przynosi kobiecie wiele stresu. Postanowiłyśmy spróbować go ograniczyć do minimum. – mówi Maja Szewczyk jedna z sióstr założycielek Szkoły Rodzenia SISMED
- Takimi trudnymi sytuacjami jest poród, ale również wybór, kto będzie opiekował się dzieckiem, po powrocie mamy do pracy. Połączyłyśmy te dwie sytuacje oferując zajęcia szkoły rodzenia w żłobku Zielone Wzgórze w fili „na Skałce”. Rodzice nie tylko przygotują się na przyjście na świat swojej pociechy, ale też poznają możliwości jakie dają żłobki. – dodaje.

Prowadzone kursy będą bezpłatne dla pań, które skończyły 21 tydzień oraz posiadają aktualne ubezpieczenie. Po zajęciami ze szkoły rodzenia, rodzice będą mogli skorzystać z oferty kursów pierwszej pomocy dla dzieci i niemowląt. Zajęcia w Jaworznie odbywają się w żłobku Zielone Wzgórze filia „na Skałce” adres: Insurekcji Kosciuszkowskiej 58.

Dodaj komentarz

Teksty i fotografie opublikowane w portalu stanowią własność intelektualną ich autorów. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Napisz komentarz.
Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu. Nie będą publikowane: Komentarze naruszające netykietę, oraz promujące komercyjne strony, produkty itp. Komentarze obraźliwe, bądź nie wnoszące nic do dyskusji. Komentarze propagujące nienawiść, rasizm, nietolerancję wobec poglądów, przekonań i wyznań. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy umieszczanych przez użytkowników i gości serwisu. Odpowiedzialność za treść postów ponosi wyłącznie ich autor. Komentarze nie są materiałem prasowym w rozumieniu prawa prasowego.


Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us