Menu
reklama

Konkurs Wiedzy o Sejmie - nagrody rozdane

  • Autor 

konkursosejmie0418 36Ostatnimi czasy coraz więcej uwagi poświęca się świadomości szerokich grup społecznych na temat istotnych spraw kraju, wiedzy o świecie współczesnym, o społeczeństwie.

To dobry trend bowiem obywatele sami z siebie w dość ograniczony sposób zapoznają się z otaczającą ich rzeczywistością, a jeśli już, to jest to wiedza  spolaryzowana w zależności od choćby mediów, które oglądają, czytają, obserwują.

Niestety na pewno nie jest to wiedza obiektywna, a już na pewno nie służąca dobrze pomyślności naszej codzienności.


Do świadomości dochodzi się jednak małymi krokami. Jednym z nich jest praca z młodzieżą, polegająca na organizowaniu prelekcji, czy konkursów mających w tematyce wartości społeczne, czy politykę, albo funkcjonowanie mechanizmów państwowych.
konkursosejmie0418 16Taki konkurs odbył się 24 kwietnia w Młodzieżowym Domu Kultury, z inicjatywy Posła na Sejm Pana Dariusza Starzyckiego.

To został Konkurs "Wiedzy o Sejmie" pod honorowym patronatem Marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego. W konkursie udział wzięli uczniowie z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Orła Białego.

W naszym mieście gościliśmy przedstawicielki z Biura Komunikacji Społecznej Kancelarii Sejmu, które przeprowadziły wykład na temat i właściwy konkurs.

Szeroka wiedza młodzieży została dostrzeżona przez prowadzących. Najlepsi otrzymali nagrody, a wszyscy dyplomy udziału w tym przedsięwzięciu.

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us