Menu
...
reklama

Kamper gotowy na wakacyjny wyjazd?

 

kamper ubezpieczenieMarzysz już o wakacyjnym wypadzie swoim kamperem? W takim razie czas pomyśleć także o tym, aby przygotować go do sezonu letniego ? zrobić przegląd techniczny, posprzątać oraz załatwić kwestie ubezpieczenia.

Czym Polacy najchętniej jeżdżą na wakacje? Okazuje, że aż 6 na 10 osób wybiera samochód jako główny środek lokomocji. Dla osób tych znaczenie ma przede wszystkim szybkość przemieszczania się z jednego miejsca do drugiego oraz komfort podróży. Dowodzi tego raport ?Polak jedzie na wakacje? wykonany na zlecenie firmy Kongsberg Automotive. Jeśli marzysz już o tym, aby zasiąść za kierownicą swojego kampera i udać się w daleką podróż, to najpierw sprawdź, czy Twój pojazd jest już przygotowany do sezonu letniego.

 

Od strony technicznej

Najlepiej jest zacząć od kompleksowego przeglądu technicznego. Aby zminimalizować ryzyko niepotrzebnych usterek po drodze, warto zwrócić szczególną uwagę na opony. Najlepiej, aby ich stan ocenił fachowiec w warsztacie i ? jeśli pojawi się taka potrzeba ? uzupełnił w nich ciśnienie. Kluczowa dla bezpieczeństwa podróży jest także sprawność wszystkich instalacji. Podczas zimy kamper zazwyczaj stoi w garażu i nie jest wykorzystywany, co nie oznacza jednak, że nic się z nim nie dzieje. Mróz może uszkodzić np. instalację wodną, gazową lub elektryczną. Ważnym etapem przeglądu kampera jest także sprawdzenie stan naładowania ładowania akumulatorów i ich żywotności.

Na liście rzeczy do ?odhaczenia? trzeba też uwzględnić kwestię ubezpieczenia ? Campervan insurance (np. https://www.lancasterinsurance.co.uk/insurance/campervan-insurance). W przypadku samochodów kempingowych zaleca się nawet, aby poza obowiązkowym OC zakupić także NNW i KL oraz kartę NFZ-EKUZ. Oferty ubezpieczeń najlepiej wyszukać w sieci i porównać.

Odświeżenie środka

Po kilkumiesięcznej bezczynności, w kamperze z pewnością skumulował się mało przyjemny zapach wilgoci i stęchlizny. Zanim więc ponownie ruszy w trasę, trzeba go dokładnie przewietrzyć, odświeżyć i posprzątać. Wspomniany zaduch to wynik rozwoju bakterii i grzybów, które śmiało poczynają sobie w nieużywanych przez dłuższy czas węzłach sanitarnych czy materacach. Dlatego trzeba skutecznie usunąć przyczynę tego problemu za pomocą środków służących do odplamiania i dezynfekcji sprzętu. Warto też pomyśleć o doposażeniu samochodu kempingowego, aby w trakcie podróży mieć poczucie, że wszystko mamy pod ręką. Moskitiera, grill gazowy, krzesła czy stół turystyczny mogą się bardzo przydać.

 

 

Skomentuj

Teksty i fotografie opublikowane w portalu stanowią własność intelektualną ich autorów. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Napisz komentarz. Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
Nie będą publikowane:
- Komentarze naruszające netykietę, oraz promujące komercyjne strony, produkty itp.
- Komentarze obraźliwe, bądź nie wnoszące nic do dyskusji.
- Komentarze propagujące nienawiść, rasizm, nietolerancję wobec poglądów, przekonań i wyznań
Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy umieszczanych przez użytkowników i gości serwisu. Odpowiedzialność za treść postów ponosi wyłącznie ich autor. Komentarze nie są materiałem prasowym w rozumieniu prawa prasowego.

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us