Menu
reklama

Walk Away - Legenda w Jazz Clubie

  • Autor 

walk away 58To był dobry dzień dla muzyków legendarnej formacji Walk Away.

Oni z reguły mają dobre dni odwiedzając Jaworzno, ale tym razem energia, dobra energia , feeling emanowały o wiele bardziej niż kiedy indziej.

Muzycy byli w Jaworznie kilka godzin wcześniej, już od wczesnego popołudnia można było słyszeć w Jazz Clubie dźwięki znanych kompozycji, kompozycji równie jak zespół, legendarnych, będących kanonem europejskiego jazzu. Mona było wejść, usiąść i posłuchać jak pracują nad aranżacjami, jak dopracowują każdy takt utworów, mimo, że znają je jak amen w pacierzu.


walk away 41Walk Away to zespół, który ma taką renomę, jak każdy światowy zespół jazzowy, a więc kiedy pojawiają się, robi się światowo, a zarazem bardzo rodzinnie, bo wszyscy muzycy, a więc Krzysztof Zawadzki, Bernard Maseli, Tomasz Grabowy, i Adam Wendt są ulubieńcami jaworznian, znają ich wielu i koncert z tego powodu ma atmosferę doskonałego spotkania właśnie dobrych znajomych.

A w tym towarzystwie nie ma szans na taryfę ulgową.

Zarówno publiczność, jak i kapela staje na wysokości Czomolungmy zachowań klubowych i od samego początku moc panuje w całym lokalu.

walk away 17Publiczność usłyszała oczywiście na początek sztandarową kompozycję "Leśne Małpice" i to było zarazem wywołaniem trzęsienia ziemi, jak i dolaniem oliwy do ognia.

Rytm, power poszedł w najskrytszy zakamarek Jazz Clubu, publika szalała, dziewczyny piszczały, a piwo samo lało się do szklanek.

Tak działa muzyka Walk Away.

Tu wspomniały się wcześniejsze koncerty zespołu w Jaworznie, czy wykonawcy, którzy w naszym mieście byli, a współpracowali z grupą.

walk away 11Choćby niezapomniany niestety nieżyjący Steve Logan, który odwiedził Jaworznicką Jedynkę - 1 LO - w roku 2005. Warto wspomnieć Erica Marienthala, który koncertował wraz z Walk Away w listopadzie roku 2015, kiedy to kapela obchodziła 30 - lecie istnienia.

W końcu przecież jest Marek Podkowa, o którym piszemy często z racji koncertów naszego eM Bandu.

Marek Podkowa będąc dziś członkiem jaworznickiej Orkiestry Rozrywkowej również wpisał się w skład i koncertował z Walk Away.

walk away 62No i inni przyjaciele zespołu, czyli Jerzy Główczewski, Beata Przybytek, Nippy Noya, Daniel Soltis, Krzysztof Ścierański, Kuba Badach - oni wszyscy są w Jaworznie znani, a może kiedyś nastąpi moment, kiedy zobaczymy ich wspólnie na scenie?

To chyba nie byłoby trudne przedsięwzięcie. Pewnie nieco kosztowne, ale chyba warto!

Dziś Walk Away zobaczyliśmy tuż przed nagraniem płyty w legendarnym Blue Note w Nowym Jorku. Zapraszamy po wydarzeniu na kolejny koncert w Jaworznie.

A teraz zapraszamy do obejrzenia zdjęć z koncertu w Jazz Clubie w dniu 17 maja 2018 i do fragmentu nagrania sprzed trzech lat.

UWAGA Fotografie chronione są prawem autorskim. Dozwolone kopiowanie wyłącznie do prywatnego użytku. Publikacja w innych mediach, również społecznościowych, wymaga zgody autora i uzgodnienia warunków wykorzystania - wykupienia licencji. W innym wypadku to kradzież, co może być przedmiotem roszczeń prawnych. Zachęcamy do udostępniania i zamieszczania linka do artykułu LINKUJ - NIE KOPIUJ! .

 

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us