Menu
reklama

Sezon nurkowy na Koparkach rozpoczęty

  • Autor 


koparkisezon18 42Kilkaset osób nurkujących w tym bardzo dużo pań przybyło do Diving Marina "Koparki" w Jaworznie, aby rozpocząć sezon nurkowania podczas którego większość z nich zapewne odwiedzi wiele miejsc w całej Polsce ale i Europie, gdzie będą poznawać podwodne światy - wszędzie inne, wszędzie proponujące inne niespodzianki, podwodne skarby, różną głębokość i różną przejrzystość wody.

To wyjątkowo spokojny, wymagający rozwagi, ogromnej koncentracji sport. Ważne jest opanowanie, wytrzymałe nerwy i odwaga.Każdy nurek przed wejściem do wody przechodzi pewien okres odstresowania, wyrównania oddechu, kilkukrotnego sprawdzenia wszystkich części swojego sprzętu, przyzwyczajenia się do odmiennej temperatury i gęstości środowiska w jakim przyjdzie mu spędzić najbliższe kilka, kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt minut.


koparkisezon18 2 2Jedni wchodzą do wody powoli, po schodkach, bądź po drabince, inni wskakują na nogi, aby za chwilę pojawić się na powierzchni i przygotować do zejścia kilkanaście metrów wgłąb otchłani, gdzie czekają na nich zatopione koparki i inne elementy, czasem niepodziewane, umieszczone tam przez gospodarza w celu uatrakcyjnienia podwodnych spacerów.

Wyjątkowa to możliwość podziwiać podwodny żywy świat, świat dziki. Oko w oko z rybą - to jest na pewno niezwykła przeżycie, a jak mówią nurkujący, ryby zachowują się zupełnie inaczej niż dzikie zwierzęta w naszym środowisku. Ryby nie uciekają, a wręcz są zainteresowane obiektami, jakie pojawiły się wśród nich. Ale zasadniczo mają to w bardzo głębokim poważaniu.


W bazie pojawiło się mnóstwo firm oferujących wszystko, co do nurkowania potrzebne, od kombinezonów, butli z gazem do oddychania, podwodnych napędów znacznie przyspieszających przemieszczanie się pod wodą, po gadżety w stylu koszulek, czapeczek i naklejek na samochody, informujących, ze w aucie znajduje się miłośnik podwodnych wojaży. Sobota była również dniem wykładów, ciekawych spotkań dotyczących zarówno nurkowania, jak i wydarzeń historycznych, jak na przykład zatonięcie Titanica. Wśród ludzi krzątały się liczne kudłate, - psiaki, a wśród nich jeden wyjątkowo sympatyczne psiątko, które nawet bez jednej nóżki radził sobie całkiem nieźle w tym niezrozumiałym dla niego świecie.

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us