Menu
reklama

Krople. W Sieci. Kolejna wystawa fotografii w Miejskiej Bibliotece Publicznej

  • Autor 

 


wystawanitkikrople 9Krople. W sieci. Ale można te dwa tytuły połączyć - "Krople w Sieci" bo zdjęcia przeplatają się ze sobą raz ukazując nam skomplikowane sploty nitek, stwarzające wrażenie zatrzymanych wątku i osnowy podczas procesu tkania, raz krople rosy, szadzi...

Ale wyjaśnienie jest proste - oto zobrazowane detale instalacji instalacji artystycznych na jednej z wystaw, a raz widzimy kropelki topniejącego szronu w makroskopowych okolicznościach minimalnej przyrody.


W sieci - zręczne operowanie głębią ostrości, ciekawe wypełnienie, zagospodarowanie kadru stworzyło całość, na którą patrząc, ma się wrażenie niekończących się linii, wybiegających daleko poza obraz, ale mających jakąś wspólna cechę.


wystawanitkikrople 1Krople - podobnie wspólne cechy mają krople, czyli zdjęcie powstałe podczas słabnących przymrozków, w topiących szron promieniach słońca.

Pierwsze to fotografie Pani Jadwigi Grzyb, drugie Zdzisława Biernasia, Członków grupy fotograficznej z Sosnowca pod nazwą Stowarzyszenia Miłośników Fotografii.

To prężna grupa wspomagająca wszystkich, których pasją jest utrwalanie chwil za pomocą aparatu, skupia wspomaga i promuje, łączy, podpowiada i właśnie tak, jak obecnie w Jaworznie, organizuje wystawy, czy też pośredniczy w ich organizowaniu i promowaniu.

wystawanitkikrople 2Inspiracją do prac Jadwigi Grzyb były instalacje Matyldy Sałajewskiej, zatytułowane ?Kuszenie? i ?Między słowami?. Autorka zdjęć ma na swoim koncie konkursowe sukcesy - znalazła się w gronie laureatów Międzynarodowego Konkursu Fotografii Przemysłowej i Industrialnej FOTO-PEIN w kategorii FUTURE.

Zdzisław Biernaś jest miłośnikiem przyrody, w szczególności fascynują go ptaki, często stosuje fotografię makro.

Kuratorem ekspozycji jest Zbigniew Podsiadło, który w swoim słowie do publiczności wyraził swój zachwyt nad niebanalnym spojrzeniem zarówno jednej, jak i drugiej osoby, których prace zostały wyeksponowane w Galerii ex Libris.
Spokój, wyważenie, harmonia spoglądająca na widza z każdego kadru są atutami tego typu sztuki, bowiem skłania do chwili refleksji i do spojrzenia nie tylko w powierzchowność otaczającego nas świata, ale i w jego głębszą strukturę, czasem skomplikowana, czasem prosta, ale zawsze intrygującą i inspirującą.

Wystawa prezentowana będzie od 26 czerwca do 15 lipca br.
wystawanitkikrople 14wystawanitkikrople 15wystawanitkikrople 1 2

 

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us