Menu
reklama

Mammograf na miarę przyszłości w szpitalu w Jaworznie

  • Autor 


mammograf240818 66Oby jak najwięcej wyników badań było negatywnych, w kiedy zdarzą się pozytywne, niech ich terapia ograniczy się do prostych zabiegów chirurgicznych, tak życzył sobie i jaworznianom Dyrektor Szpitala w Jaworznie, Pan Józef Kurek. Nie stać nas na rozwiązania kiepskie, mamy w naszym szpitalu urządzenie, które spełnia najwyższe standardy światowe, ale za trzy, cztery lata będzie standardem obowiązującym wszędzie, Stąd zakupiliśmy, dzięki wsparciu budżetu państwa mammograf najlepszy z możliwych.

W piątek, 24 sierpnia br. w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie oficjalnie zaprezentowano nowo zakupiony aparat mammograficzny z cyfrowym detektorem obrazu za ok. 1,2 mln złotych.

mammograf240818 74Podczas oficjalnej prezentacji, w której udział wzięli m.in. Prezydent Miasta Jaworzna Paweł Silbert, jego zastępca Monika Bryl, Poseł na Sejm RP Dariusz Starzycki, Wicewojewoda Śląski Piotr Kołodziejczyk oraz przedstawiciele sektora zdrowotnego - zaprezentowano nowoczesną technologię, jaką posługuje się aparatura wykonująca badanie mammograficzne.

- Zakup nowoczesnego mammografu przyczynił się niewątpliwie do poprawy dostępności do świadczeń medycznych na wysokim poziomie oraz ograniczenia dysproporcji w dostępie do potrzebnej infrastruktury. W konsekwencji realizacja przedsięwzięcia wpłynie na trwałe podniesienie jakości życia mieszkańców - mówi Józef Kurek, dyrektor Szpitala Wielospecjalistycznego w Jaworznie.

mammograf240818 35W Jaworznie mieszka ok. 47 tysięcy kobiet. Niezbędne jest tym samym zapewnienie najnowocześniejszego sprzętu do badań do piersi, zwłaszcza że ? w ramach testów i ocen prowadzonych przez ośrodki referencyjne ds. nadzoru nad leczeniem raka piersi ? szpital w Jaworznie w ostatnim okresie znalazł się na trzecim miejscu w kraju pod względem jakości i dokładności badań.

Doskonale wykształcona kadra lekarzy i techników radiologii oraz funkcjonujący w szpitalu Zespół Interdyscyplinarny składający się z wysokiej klasy chirurgów, chirurgów onkologicznych, onkologów, pielęgniarek chirurgicznych, onkologicznych, anestezjologicznych i operacyjnych daje możliwość kompleksowego leczenia raka piersi.
Rocznie wykonuje się ponad 3000 badań mammograficznych, wykrywając kilkadziesiąt przypadków nowotworu.

mammograf240818 85Jaworzno jest znane ze świetnego zaplecza technicznego w zakresie diagnostyki i z wybitnych diagnostów. Bada się tutaj rocznie dziesiątki, jak nie setki tysięcy osób sposobem diagnostyki obrazowej. Wchodzą w to zarówno tomografie, jak i mammografie oraz ultrasonografie.

Atutem Jaworznickiej pracowni jest badanie poszczególnych warstw prześwietlonej tkanki, a nie, jak to było dotychczas, całości narządu. Dzięki temu można z dokładnością do dziesiątych milimetra znaleźć na przykład zwapnienie takiej wielkości i bądź wykluczyć zmiany nowotworowe za pomocą niezwykle dokładnej biopsji, bądź też potwierdzić niepokojące zmiany i natychmiast rozpocząć inwazyjne, ale skuteczne, bo we wstępnym stadium nowotworu, leczenie.

Wielkie podziękowania skierował dyrektor szpitala w kierunku władz miasta oraz szczególnie wobec Posła na Sejm, Dariusza Starzyckiego, który w tym momencie niejako reprezentował stronę rządową, jako koalicjant, a to właśnie rząd przeznaczył ogromne środki na nasz mammograf i dzięki staraniom pana Posła.
Zobaczmy na zdjęciach przebieg uroczystej inauguracji mammografu.

 

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us