Menu
reklama

Stowarzyszenie Twórców Kultury ma już 35 lat! Huczny jubileusz

  • Autor 

stkjubil35lat21 września w Teatrze Sztuk odbył się wieczór jubileuszowy podczas którego świętowano 35 lecie Stowarzyszenia Twórców kultury w Jaworznie.

To niezwykła organizacja, której członkowie spotkają się, wspierają się w rozwijaniu swoich artystycznych pasji, jakimi są wszelkie rodzaje twórczości, począwszy od najprostszych form graficznych, rysunkowych malarskich haftowanych poprzez tworzenie prozy, poezji, czy też muzyki, na trudnych rzemiosłach, jak metaloplastyka, czy kowalstwo artystyczne kończąc.

Jubileusz było okazją do spotkania z zacnymi osobistościami życia miejskiego, jakim byli między innymi Zastępca Prezydenta Jaworzna, Pan Tadeusz Kaczmarek, poseł na Sejm, RP, Pan Dariusz Starzycki, Radna, Ewa Zuber - wiceprzewodnicząca rady Miejskiej i inni.

sosinarano 13Ale uroczystość uświetnili swoja obecnością również przedstawiciele zaprzyjaźnionych stowarzyszeń z sąsiednich miast, czyli z Chrzanowa, Libiąża, Zagłębia, oraz dalszych miejsc na mapie Polski południowej, jak Kraków, Krzeszowice.

Wielką rzeczą było przyjecie i poświęcenie sztandaru Stowarzyszenia, jaki stał się od tej pory własnością, symbolem i dumą wszystkich członków organizacji.

 

Sympatyczna uroczystość wypełniona była wspomnieniami, przedstawieniem najważniejszych faktów z lat funkcjonowania stowarzyszenia, i życzeniami składanymi przez sympatyków. Jedną z największych niespodzianek był list od Pani prezydentowej Agaty Kornhauser Dudy, która zafascynowana twórczością amatorską tego typu stowarzyszeń wielce je wspiera i życzy kolejnych owocnych lat działalności zarówno w kraju, jak i za jego granicami.

Życzenia złożyli zaproszeni goście i osoby, które na spotkanie przybyły z prawdziwej wielkiej sympatii do artyzmu tworzonych dzieł.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w  galerii z 35 - lecia STK w Jaworznie.

UWAGA Fotografie chronione są prawem autorskim. Dozwolone kopiowanie wyłącznie do prywatnego użytku. Publikacja w innych mediach, również społecznościowych, wymaga zgody autora i uzgodnienia warunków wykorzystania - wykupienia licencji. W innym wypadku to kradzież, co może być przedmiotem roszczeń prawnych. Zachęcamy do udostępniania i zamieszczania linka do artykułu LINKUJ - NIE KOPIUJ! .

 

 

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us