Menu
reklama

Zespół Jawor gorąco przyjęty w Krakowie

  • Autor 

 

jaworkrakow280918 88"Kiermasz Ginącego Piękna" odbywa się w Krakowie w ostatniej dekadzie września, a organizatorem jest Centrum Sztuki Ludowej IMAGO.

Na zaproszenie Imago zespół Jawor pojechał do stolicy Małopolski, aby zaśpiewać w ramach popołudniowych koncertów zorganizowanych na Placu Szczepańskim.

Inicjatywa spotyka się z dużym zainteresowaniem, bowiem niestety w zasadzie tylko na koncertach możemy spotkać się z taką muzyka.

Zalew tandetnej twórczości, również angielszczyzny w mediach jest ogromny i niestety twórczość folklorystyczna musiałaby być skazana na wymarcie. Dzięki plenerowym scenom folklor żyje.


Występują tu zaproszone zespoły z regionu, które prezentują niestety często zapominane uroki ludowej twórczości muzycznej.

jaworkrakow280918 48Tu odbywają się kiermasze z rękodziełem. Można kupić odzienie, ozdoby, przybory kuchenne, czy też zjeść jak najbardziej ludowe wyroby ? tradycyjne, oscypki, kaszankę, czy potrawy mięsne, przyrządzone według starodawnych receptur.


Publiczność często aktywnie bierze udział w koncertach. Nie inaczej było podczas występu naszego Jawora, który przez trzy kwadranse bawił krakowian i turystów. Po koncercie do wykonawców podchodziło wiele osób i pytały o to, gdzie ich można będzie znów zobaczyć, kiedy, a nawet, czy mają wydaną płytę!

Znane w Jaworznie piosenki również w Krakowie zostały przyjęte bardzo gorąco, a uroda i szyk naszych dziewczyn były szeroko komentowane pod sceną i na widowni.Zobaczmy na zdjęciach jak się w Krakowie działo.
UWAGA Fotografie chronione są prawem autorskim. Dozwolone kopiowanie wyłącznie do prywatnego użytku. Publikacja w innych mediach, również społecznościowych, wymaga zgody autora i uzgodnienia warunków wykorzystania - wykupienia licencji. W innym wypadku to kradzież, co może być przedmiotem roszczeń prawnych. Zachęcamy do udostępniania i zamieszczania linka do artykułu LINKUJ - NIE KOPIUJ! .

 

 

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us