Menu
reklama

Rozpoczął się Tydzień Seniora. Śpiewające Fortepiany zagrały!

  • Autor 

Tydzzseniora 1dz 42Pięknie, lśniąco, kolorowo odświętnie i uroczyście wyglądała sala koncertowa MDK podczas otwarcia Tygodnia Seniora w Jaworznie.

To już po raz trzeci, zainicjowany przez Panią Monikę Bryl, Zastępcę Prezydenta Jaworzna, pomysł skierowany ku mieszkańcom, którzy osiągnęli już złoty swój wiek, spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem.

Seniorzy zarówno ci, którzy zorganizowani są w Radzie Seniorów, jak i ci, którzy bez takiej przynależności są osobami aktywnymi, zainteresowanymi dziejącymi się w Jaworznie przedsięwzięciami, spotkali się z władzami miasta i przejęli, jak tradycja nakazuje, klucze od jego bram.


Tydzzseniora 1dz 32Teraz to Oni doświadczeni, mogą decydować o naszej małej ojczyźnie i Oni na pewno sprawią, że przez ten tydzień nasze myśli skierowane będą ku nim, przyda się mała refleksja, jak to będzie, kiedy niedługo my, młodsi udamy się na emerytury,.

Czy też będzie nam się chciało aktywnie uczestniczyć w życiu społeczności, w której egzystujemy dotychczas?

Czas pokaże, ale kiedy widzi się energicznych sześćdziesięcio, siedemdziesięciolatków, przyszłość mająca nastąpić nie wydaje się nieciekawa i smutna.

Tydzzseniora 1dz 23W Rozpoczęciu tygodnia Seniora wzięli udział: Prezydent Jaworzna, Pan Paweł Silbert, Pani Monika Bryl i Pan Tadeusz Kaczmarek - zastępcy prezydenta.

 

Z e strony świętujących pojawiła się przewodnicząca Rady Seniorów Pani Zofia Orzechowska i setki naszych babć, dziadków, osób bez których z pewnością życie byłoby o wiele trudniejsze, o ile w ogóle możliwe do zniesienia.

Bo to Oni powodują, że nie narzekamy, że mamy siłę, mamy się do kogo zwrócić o radę, o pocieszenie.Tydzzseniora 1dz 60Wstęp do święta seniorów w formie życzeń zdrowia, i uśmiechu nie był długi, bo za kulisami czekali artyści, którzy umilili kolejne półtorej godziny doskonałą muzyką przypominającą minione, piękne lata.

Czesław Majewski i Janusz Tylman to wybitni pianiści, kompozytorzy, muzycy, którzy przez wiele lat bawili nas w programie "Śpiewające Fortepiany" na antenie telewizji.
A z nimi muzycy wirtuozi: grający na instrumentach perkusyjnych - Wojciech Malina Kowalewski oraz królowa perkusji - Monika Szulińska, Joanna Stefańska-Matraszek i tenor Ireneusz Miczka.
Taniec z szablami, Przetańczyć całą noc, przeboje Johanna Straussa, Franza Lehára i Emmericha Kálmána, to wymarzony repertuar na taki wieczór.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us