Menu
reklama

Orkiestra Archetti w Nikiszowcu

  • Autor 

archetti nikisz 21101800031Wyrobiona, wiedząca czego oczekuje, publiczność zabytkowej dzielnicy Katowic, Nikiszowca licznie przybyła do kościoła świętej Anny aby wysłuchać koncertu będącego jednym z punktów XXVIII Międzynarodowego Festiwalu Młodych Laureatów Konkursów Muzycznych.

To wydarzenie z tradycjami, a biorą w nim udział najbardziej utalentowani muzycy, którzy wyróżniają się zarówno warsztatem wykonawczym, jak i wrażliwością muzyczną i niepospolitymi zdolnościami interpretacyjnymi.

Soliści powinni mieć dobrych akompaniatorów, a tych organizatorzy konkursu znaleźli w Orkiestrze Kameralnej Miasta Jaworzna Archetti pod dyrekcją Macieja Tomasiewicza.

archetti nikisz 21101800018Jak dobrze gra się kiedy na widowni brakuje miejsc – doskonale to wiedzą muzycy, którzy niesieni atmosferą barokowych wnętrz świątyni, zagrali wybitny koncert złożony z dwóch pozycji,. Pierwsza z nich to suita z Komedii „Mieszczanin szlachcicem”, druga stanowiła bardzo łakomy kąsek dla melomanów – to całość kompozycji Antonio Vivaldiego „Cztery Pory Roku”

Całość doskonale zapowiadana przez Panią Alicję Kotyl z Instytucji Promocji I Upowszechniania Muzyki „SILESIA”, która to instytucja organizuje festiwal.

Do samego końca, aby wielkimi brawami podziękować orkiestt5rze, publiczność pozostała w swoich ławach a później na stojąco zgotowała muzykom owacje.

A my mamy zdjęcia z tego niesamowitego koncertu - więcej można przeczytać i zobaczyć na stronie www.archetti.pl

 

 

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us