Menu
reklama

Poseł w przedszkolu. Pan Dariusz Starzycki czyta dzieciom

  • Autor 

d starzycki przedszkole jaworzno 14Dzieci słuchały jak zaczarowane, z wypiekami na twarzy, oraz z uśmiechem, choć kto wie, czy to nie pierwsze ich spotkanie z tak poważną osobą i tak poważnym tematem.

W ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego "Mały Miś w świecie Wielkiej Literatury", w którym biorą udział starszaki z Przedszkola Miejskiego nr 9., placówkę odwiedził Poseł na Sem, Pan Dariusz Starzycki. Całość przygotowały dwie wychowawczynie: Karolina Synowiec i Magdalena Stawarz.

Akcja polega na wędrówce małego misia od  przedszkola do przedszkola, i w jej ramach
dzieci zapoznają się z nim i otrzymują różne zadania do realizacji w domach, albo w przedszkolach.

Poseł przyniósł ze sobą upominki, odpowiednio przygotowane przez Sejm Rzeczypospolitej dla młodych obywateli i przyniósł książeczkę skierowaną do najmłodszych, z której wyczytał śliczną historię na temat patriotyzmu, wartości jakim powinien sprostać każdy obywatel.


d starzycki przedszkole jaworzno 2Opowieść jest napisana bardzo  przystępną, piękną polszczyzną, a Pan Poseł wykazał się wspaniałą dykcją i artykulacją, akcentem. Dzieci słuchały, a potem zadawały pytania i dyskutowały z gościem.

I tu znów Pan poseł wykazał się rewelacyjnym podejściem do kilkulatków, z jednej strony rozumiejąc ich wiek i sposób pojmowania świata, a z drugiej strony każde pytanie, każdą wypowiedź potraktował niezwykle poważnie.

Dziecięca beztroska i prosta, ale bardzo szczegółowa obserwacja otaczającego je świata są wielką nauką dla nas, dorosłych. Bo na przykład na pytanie "Co wiecie o Sejmie?" jeden ze starszaków odpowiedział, że to takie miejsce, gdzie się wciąż kłócą.

I miał rację, bo może nie dzieje się to wciąż, ale na tyle często, ze nawet małe dzieci to zauważają. A dorośli dają niezbyt dobry przykład młodemu pokoleniu.
Południową wizytę uwieczniliśmy na zdjęciach.

 

d starzycki przedszkole jaworzno 3d starzycki przedszkole jaworzno 5d starzycki przedszkole jaworzno 8d starzycki przedszkole jaworzno 11d starzycki przedszkole jaworzno 13

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us