Menu
reklama

Gala wiedeńska solistow miedzynarodowych scen w Jaworznie

  • Autor koncertwiedenski160219 1
koncertwiedenski160219 616 lutego w Młodzieżowym Domu Kultury zaprezentowała się jaworznianom, przy szczelnie wypełnionej sali, wielka Gala wiedeńska z udziałem solistów europejskich oper. Taka zapowiedź zobaczyliśmy jeszcze w ubiegłym roku, co pozwoliło dobrze przygotować się na odbiór zaserwowanego programu.

Wprawdzie nie wiedzieć czemu, bo przecież nie było o tym mowy, część osób przybyłych na koncert przygotowana była na wielką orkiestrę, a zastała tylko trzyosobowy skład - fortepian i dwoje skrzypiec oraz dwa głowy, ale skromność obsady nie znaczyła skromności programu i wrażeń. Wybitni artyści zaprezentowali kwintesencję muzyki dla koneserów, ale i dla tych, którzy od czasu do czasu odwiedzają sale koncertowe.

koncertwiedenski160219 17Klasę artysty pozna nawet mniej wyrobiony słuchacz - meloman, a swoje wrażenia artykułuje podczas oklasków  końcowych owacji, których tu nie zabrakło.

Podczas gali widzowie usłyszeli największe przeboje króla walca - Johanna Straussa, popisowe arie z najsłynniejszych operetek "Zemsta nietoperza", "Baron cygański", "Wesoła Wdówka", "Księżniczka Czardasza" oraz "Kraina Uśmiechu".

W Jaworznie zabrzmiały: Walc "Nad Pięknym Modrym Dunajem", Aria Barinkaya "Wielka sława to żart",

Duet wszech czasów "Usta milczą dusza śpiewa" czy polka "Tritsch- Tratsch".

Całość koncertu skomponowana tak, aby podsycać zainteresowanie muzyka, aby przypomnieć doskonale znane arie, ale również tak, aby prowadzić pewną muzyczną opowieść w której czynny udział brali jaworznianie śpiewając wraz z artystami najwspanialsze melodie.

My niestety nie mamy relacji dźwiękowej, ale nieco zdjęć powinno być namiastką i zachętą odo uczestnictwa w podobnych wydarzeniach proponujących klasykę,. A najbliższe z nich już niebawem w Archetti - Orkiestra Kameralna Miasta Jaworzna zaprosi na swój marcowy koncert.

 

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us