Menu
reklama

Sto pytań na Stulecie - Konkurs dla seniorów

  • Autor 

stopytannastolat18 35To był jeden z lepszych konkursów organizowanych w Jaworznie z różnych okazji od dawna. Konkurs pod tytułem "100 pytań na Stulecie" oczywiście dotyczył rocznicy niepodległości, a do udziału w nim zostali zaproszeni przedstawiciele środowisk seniorów z terenu Jaworzna.

Pięć dwuosobowych drużyn rozlokowanych na scenie teatru Sztuk miło odpowiedzieć w sumie na 100 pytań dotyczących naszej ojczyzny, ale nie były to pytania wyłącznie związane z walką narodowo wyzwoleńczą.

Patriota to człowiek nie tylko walczący o wolność, ale i taki, który orientuje się w historii, kulturze, jest oczytany w tematyce obejmującej wiele dziedzin życia kraju.


stopytannastolat18 32Nasi Seniorzy okazali się wyjątkowo oczytani, o wielkiej wiedzy i erudycji.

Zresztą to są pokolenia, które, jak się to mówi, mając maturę przedwojenną, można śmiało zakwalifikować do najbardziej, najlepiej najbardziej gruntownie wykształconych Polaków.

Wielu z nich oczywiście ukończyło studia wyższe i są wzorem zarówno fachowości w swojej naukowej, czy zawodowej dziedzinie, jak i w uszanowaniu swojego kraju, swojej nacji i historii.


stopytannastolat18 13Pytania były ogromnie zróżnicowane - tematyka od ściśle politycznych dziedzin, okresu wojen i zaborów, po wiedze z zakresu rozrywki - kto śpiewa piosenki polskie, w jakich dziedzinach Polska przoduje w produkcji i tym podobne.

Wygrała drużyna Klubu Inteligencji Katolickiej, osiągając najlepszy wynik.

Całemu konkursowi przyglądali się i przysłuchiwali Pani Maria Materla - Radna Sejmiku Śląskiego oraz w imieniu posła na Sejm, Pana Dariusza Starzyckiego, Pan Maciej Stanek - dyrektor Jego biura poselskiego.

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us