Menu
reklama

Jubileusz technikum im.króla Jana III Sobieskiego

  • Autor 

 

jubil60latzsp6 30Technikum nr 6 im. króla Jana III Sobieskiego ukończyło dostojne 60 lat istnienia. 28 listopada w sali Tauron Wydobycie przy szybie Piłsudski, odbyła się uroczysta akademia z tej okazji.

jubil60latzsp6 24Sześćdziesiąt lat życia szkoły minęło bardzo szybko, a jednocześnie wiele zarówno w świecie i Polsce wydarzyło się w tym czasie.

Uczniowie szkoły wpadli na świetny pomysł, aby historię swojej szkoły przedstawić na tle dziejących się w świecie ważnych wydarzeń/ Uzmysłowiło to zaproszonym gościom jak wiele dzieje się na przestrzeni dziejów, czego na co dzień nie zauważamy.

Swoją obecnością zaszczycili jubileusz ważni dla szkoły, miasta i regionu goście, Były to władze miasta, Władze Spółki Tauron Wydobycie, przedstawiciele związków zawodowych i uczniowie oraz absolwenci.

Zebranych powitała Dyrektor, pani Simona Smugowska, a głos zabrali prezes zarządu Tauron Wydobycie S.A. Pan Zdzisław Filip, zapewnił o kontynuacji wsparcia dla szkoły w kontekście perspektyw rozwoju górnictwa w naszym regionie i Przewodniczący Rady Miasta Pan Tadeusz Kaczmarek.

Artystycznie w wielkim stylu uroczystość uświetnił kwartet "Archetti", który klasyczną muzyką podniósł dostojeństwo jubileuszu.
Symbolicznego przystąpienia młodych adeptów górniczego fachu dokonano podczas tradycyjnego skoku przez skórę i mianowania na górników trzech przedstawicieli pierwszych klas szkoły.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego ważnego dla szkoły i dla miasta wydarzenia.

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us