Menu
reklama

Mirka Szawińska na koncercie podczas Jeunesses Musicales w Jaworznie

  • Autor 

mirka szawinska 2019 43Od kilkunastu lat o Mirce Szawińskiej słyszeliśmy w Jaworznie niemal wyłącznie, ale zawsze, podczas koncertów, które były dziełem Studia Poezji i Piosenki Zbigniewa Rutkowskiego.

To jej teksty zdobił swoją muzyką, i odwrotnie jego muzyka była ozdobiona jej tekstami. Niestety nie ma Go już z nami, pozostały pieśni, których część usłyszeliśmy dwa dni wcześniej na koncercie w pierwszym Dniu Jeunesses Musicales.

I na tym koncercie też znalazły się teksty Mirki.

mirka szawinska 2019 38Tak koło toczy się łącząc dzieje, łącząc losy, łącząc ludzi i tych, którzy męczą się na tym naszym padole, i tych, którzy już mają święty spokój... wieczny...

Mirka Szwińska przyjechała do Jaworzna po 15 latach i od razu dała wspaniały koncert własnych piosenek ze swoim zespołem pod nazwą "Mirka Szawińska Band".

Nazwa potężna, a zespół... fortepian i wiolonczela. Tylko - ale aż! Te brzmienia stało się dziś znakiem rozpoznawczym zespołu. Już, tak szybko, bo właśnie po tym jednym koncercie, wielce przyjaznym dla jaworznian.


mirka szawinska 2019 18Można pokusić się o stwierdzenie, że już pokochaliśmy te muzykę, a dodając do niej sławny "dopisek" - kraina łagodności jesteśmy ukołysani do granic możliwości, boć to łagodność wielka, jak tylko wielką można sobie wyobrazić, jak można wysłuchać podczas kilkudziesięciu minut spotkania.


Trudno powiedzieć jak zareaguje Pani Mirka na to, co teraz zostanie napisane, ale czy określenie "Szawińska Kraina Łagodności" nie będzie dobrym opisem tego, co słyszeliśmy na Sali Teatralnej?

Z tym pytaniem zostawiamy czytelników po koncercie, proponując zdjęcia z których część to małe eksperymenty. Jakie ? Sami Państwo sprawdzicie....

Zespół zagrał w składzie: Mirka Szawińska - pieśniarka, autorka tekstów, Jagoda Uniewicz - wokal, wiolonczela, Maciej Szulc - wokal, pianino
UWAGA Fotografie chronione są prawem autorskim. Dozwolone kopiowanie wyłącznie do domowego użytku. Ściąganie i publikacja w innych mediach, również społecznościowych, wymaga zgody autora i uzgodnienia warunków wykorzystania - wykupienia licencji. W innym wypadku to kradzież, co może być przedmiotem roszczeń prawnych. Zachęcamy do udostępniania i zamieszczania linka do artykułu LINKUJ - NIE KOPIUJ!Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us