Menu
reklama

Nowa sztuka w reżyserii Danuty Noszczyńskiej - już 12 maja

  • Autor 

 

 probamankamale 47

manka0519 1Stowarzyszenie Sympatyków Amatorskiego Ruchu Teatralnego Amarant zaprasza na spektakl w reżyserii Danuty Noszczyńskiej, opartą o twórczość Stefana Wiecheckiego "Wiecha".

To epizod z życia przedwojennej Warszawy okraszony chwytliwymi dialogami i wspaniałymi piosenkami.

"Mańka z Czerniakowskiej. bardzo smutna komedia" to historia na motywach "Kafe pod Minogą" Wiecha.
Żywa Warszawa międzywojnia, charakterystyczne postacie, niepowtarzalny klimat kawiarnianej codzienności, piękne, warszawskie słownictwo i akcent w wypowiadanych kwestiach - to będzie bardzo miła, nieco romantyczna czasami wesoła, a czasami refleksyjna historia.

Do tego wspaniałe przedwojenne piosenki do których muzykę zaaranżował i zagra Jacek Kielski, będą na pewno małym, a może i dużym przebojem w Jaworznie.

Sztukę wystawi Autorski Teatr INDYGO reaktywowany w październiku ubiegłego roku, działający w ramach Stowarzyszenia Sympatyków Amatorskiego Ruchu Teatralnego Amarant założonego przez Jacka Kielskiego, Danutę Noszczyską i Przemysława Kujawskiego.

probamankamale 42Danuta Noszczyńska to jedna z najbardziej lubianych pisarek literatury kobiecej.
Jedna z najbardziej znanych i cenionych w Polsce jaworznianek.

Autorka szesnastu powieści. W czerwcu ukaże się siedemnasta.
Trzykrotna laureatka Festiwalu Literatury Kobiet „Pióro i Pazur” w Siedlcach. Jako pisarka zadebiutowała w 2007 r. książką Historia nie Magdaleny.

Potem ukazały się m.in.: Pod dwiema kosami, czyli przedśmiertne zapiski Żywotnego Mariana (Nagroda Festiwalu Literatury Kobiet „Pióro i Pazur”), Wszystkie życia Heleny P., Harpia, Farbowana blondynka. Obecnie powstaje cykl: Siedem grzechów głównych – złożoną z siedmiu odrębnych powieści.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z próby

teatrproba110319 63 gallery}mankaproba01a{/gallery}

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us