Menu

Konkurs Pocztów Sztandarowych oraz Wiedzy o Polskich Symbolach i Barwach Narodowych.

  • Autor konkurs pocztow sztandarowych jaworzno 2019 50Po raz kolejny w Jaworznie odbywa się w tym roku Konkurs Pocztów Sztandarowych oraz Wiedzy o Polskich Symbolach i Barwach Narodowych. Tym razem jest to konkurs o zasięgu wojewódzkim, a więc jego ranga wzrosła.

4 kwietnia w Młodzieżowym Domu Kultury odbyło się wręczenie nagród laureatom Konkursu Wiedzy o Polskich Symbolach i Barwach Narodowych, a w godzinach późniejszych przeprowadzono konkurs pocztów sztandarowych. W uroczystości uczestniczyła Radna Sejmiku Województwa Śląskiego, Pani Maria Materla, Sekretarz Miasta Jaworzna, Pani Ewa Sidełko Paleczny, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Jaworznie, Pani Ewa Zuber i dyrektorzy miejskich jednostek kultury.

konkurs pocztow sztandarowych jaworzno 2019 52Przybyli również przedstawiciele jednostek wojskowych oraz szkół biorących udział w rywalizacji.
3 maja na Rynku Głównym w Jaworznie pod Pomnikiem Niepodległości podczas miejskich uroczystości związanych z obchodami 228 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja laureatom zostaną wręczone nagrody.

Dziś podajemy listę laureatów konkursu wiedzy. A więc

I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 10
II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 22
III miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 15

Największą liczbę punktów zdobyła uczennica ze SP nr 18 Julia Doroz
Gratulujemy uczniom i szkołom zainteresowania patriotyczna tematyką, a dziś prezentujemy zdjęcia z rozdania nagród oraz reportaż z początku konkursu pocztów sztandarowych

 

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us