Menu
reklama

Sp 11 zasadziła piękne drzewa

  • Autor 

 

sadzeniedrzewsp11 4Lasy Państwowe każdego roku sadzą ok. 500 mln drzew, to oznacza, że w ciągu minuty jest posadzonych ich aż tysiąc.

Dlatego też Szkoła Podstawowa nr 11 w Jaworznie – Pieczyskach przyłączyła się do współpracy z Lasami Państwowymi i w piątek 5 kwietnia 2019r. uczniowie z klasy ósmej brali udział w akcji sadzenia drzew.

Społeczność uczniowska pod czujnym okiem opiekuna - pana leśniczego Jerzego Siewiorka oraz dwóch strażników leśnych, panów: Marka Batora i Sebastiana Gruszki, posadziła swój własny las, na terenie dzielnicy Jaworzna – Pieczyska.

Warto wiedzieć, że w miejscu jednego wyciętego drzewa sadzi się ok. 13 młodych.

W polskich lasach systematycznie zwiększa się również udział innych gatunków niż sosna, głównie liściastych. Leśnicy odchodzą od monokultur, to oznacza, że dostosowują skład gatunkowy drzewostanu do naturalnego dla danego terenu.

Okres sadzenia to wielkie święto nie tylko dla leśników, ale też dla osób związanych z lasem i przyrodą. Wiele nadleśnictw organizuje wiosenne akcje sadzenia lasu. Można to sprawdzić w lokalnym nadleśnictwie i wspólnie z leśnikami posadzić kolejne pokolenie lasu, co też uczynili uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Jaworznie wraz z opiekunem p. Edytą Wiernek.

Po wyczerpującej pracy nadeszła długo oczekiwana chwila wytchnienia – dla uczniów zorganizowano ognisko wraz z pieczeniem kiełbasek.

Poniżej zapraszamy do krótkiej fotorelacji z tego wydarzenia.
sadzeniedrzewsp11 1sadzeniedrzewsp11 2sadzeniedrzewsp11 5sadzeniedrzewsp11 3

 

 

sadzeniedrzewsp11 5

 

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us