Menu

Gospel Wings i Shanta Rei zagrały kolędy

  • Autor  redorszaktrzechkroli2020 154
orszaktrzechkroli2020 98Niezwykłych doznań doświadczyła zarówno publiczność jak i muzycy Chóru Gospel Wings oraz zespołu Shanta Rei podczas wspólnego koncertu kolędowego w Klubie Relax w dniu święta Trzech Króli, czyli szóstego stycznia.

Na zaproszenie doświadczonego, fantastycznego w swojej klasie, muzyki gospel i chrześcijańskiej chóru, odpowiedział jeszcze początkujący w tym rodzaju pieśni zespół poruszający się w tematyce ballad, szant i piosenki poetyckiej.

Wbrew pozorom kolędy to nie łatwy temat. O ile wszelkie inne utwory śpiewa się przez cały rok, to kolędy tylko przez pięć zimowych tygodni, toteż doświadczenie i pewność sceniczna jest tu walorem niezbędnym.

orszaktrzechkroli2020 83Tego mogliśmy spodziewać się po chórze, który już od wielu lat raczy Jaworzno wspaniałymi radosnymi, pieśniami chwalącymi Pana i komentującymi wydarzenia dotyczące życia Chrystusa na ziemi.
Koncert był umownie podzielony na cztery części. Pierwsza z nich bardzo łagodna i spokojna to kolędy właśnie stonowane, refleksyjne w wykonaniu chóru.

Druga część zagospodarowana została przez Shanta Rei. Również cztery utwory - kolędy i ballady kolędowe, bardziej dynamiczne z próbą wciągnięcia publiczności do wspólnego śpiewania.

orszaktrzechkroli2020 151Potem na scenę znów wyszedł chór, który dał fantastyczny pokaz radosnej, nieskrępowanej i spontanicznej pieśni, po czym scena zapełniła się obojgiem zespołów i publiczność mogła usłyszeć wspólne śpiewanie oraz już śmiało włączyć się do kolędowej zabawy.


Oba zespoły wyraziły nadzieję że uda się spotkać na scenie ponownie, a z pewnością każdy kolejny taki występ zaowocuje jeszcze bardziej spontaniczną zabawą, reakcją publiczności w chrześcijańskim rytmie Gospel Wings oraz nabieraniem pewności siebie przez wchodzących na sceny, pełnych energii i radości członków Shanta Rei.
Czego obojgu zespołom życzymy. 

 

koledygospshant 960

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us