Menu
reklama

Wigilijna wieczerza w Muzeum Miasta Jaworzna

  • Autor wigiliamuzeum221219 64
wigiliamuzeum221219 17Już tradycją jest organizowanie prze Muzeum Miasta Jaworzna wigilijnej wieczerzy dla mieszkańców według najbardziej dokładnych jaworznickich przekazów historycznych.

O zgodność realizacji wigilii, o scenariusz i scenografię dba Pani Iwona Brandys, której to jest autorskie dzieło.

W przygotowanie typowo jaworznickich potraw angażują się Dąbrowianki - zespół śpiewaczy, którego członkinie przygotowują wyśmienite specjały - a to siemieniatkę, a to kaszę ze śliwkami i cieciorką, a to groch z kapustą i wiele wiele innych dań, których po trochu kosztują wszyscy biesiadnicy, często prosząc o przepisy i wypytując o historię dań.

wigiliamuzeum221219 13Pełne stoły w największym pomieszczeniu muzeum pomieściły kilkadziesiąt osób. Wśród gości honorowych zasieli między innymi  Pan Tadeusz Kaczmarek z małżonką, ksiądz Wiesław Jarząbek z parafii Jw Jeziorkach.

Wieczerza rozpoczęła się zaraz po ogłoszeniu przez Dąbrowianki, że pierwsza gwiazdka pojawiła się na niebie. Odczytano fragment Ewangelii, po czym rozdano opłatki, którymi wieczernicy dzielili się, składając sobie życzenia.

Stopniowo przy stołach zaczęli zasiadać goście i raczyć się daniami.

Niespodzianką była wizyta kolędników ze Wspólnoty Betlejem wraz z kapelą Fedaków, którzy zaprosili wszystkich do odwiedzenia Betlejemskiego Ogrodu Biblijnego. Na czele kolędników oczywiście ksiądz Mirek Tosza

I my zapraszamy do BOB-a w dniach 24 grudnia do 2 lutego, a tymczasem do obejrzenia zdjęć z wigilii w Muzeum Miasta Jaworzna.

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us