Menu
reklama

Nagrody Czarodziejskiego Drzewa 2015

statuetkiMoże kiedyś w Jaworznie nasz Jawor i działania z nim związane zasłużą na nagrodę?
Pole do popisu dla mieszkańców, organizacji społecznych...

W kolejnej 12. edycji programu Święto Drzewa, świętowaliśmy odzyskanie swobód obywatelskich pod hasłem ?Drzewo Wolności?. Ponad 60 000 uczestników posadziło wspólnie ponad 40 000 drzew. Dzięki współpracy i zaangażowaniu wielu osób wzrasta nie tylko zalesienie i zadrzewienie kraju ale także świadomość ekologiczna zarówno wśród dzieci, młodzieży jak i dorosłych. Najbardziej aktywnych uczestników programu Klub Gaja nagradza statuetkami Czarodziejskiego Drzewa.

Program Święto Drzewa realizowany przez Klub Gaja od 2003 roku to szeroka edukacja na temat roli drzew w adaptacji do zmian klimatu, twórcza współpraca i działania praktyczne ?  ochrona i sadzenie drzewa. Dzięki uczestnikom Święta Drzewa powiększa się obszar terenów zielonych wielu regionach kraju. W ten sposób społeczności lokalne w całym kraju podejmują się konkretnych działań dla środowiska naturalnego. W tegorocznej  edycji konkursu brały udział zarówno placówki oświatowe jaki i samorządy, firmy, biblioteki,  nadleśnictwa, organizacje społeczne i osoby indywidualne.

laureacigaja15Nadesłane przez uczestników sprawozdania pokazują wielkie zaangażowanie oraz  dużą różnorodność działań ? od sadzenia drzew i zakładania ogrodów, po konkursy, wycieczki do lasu, happeningi. W wielu miejscach Święto Drzewa to już coroczna tradycja. Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział i wysiłek włożony w działania podjęte na rzecz sadzenia i ochrony drzew ?  dodaje Jolanta Migdał, koordynatorka programu Święto Drzewa Klubu Gaja.

Nagrody Czarodziejskiego Drzewa 2015 otrzymują:

- Fundacja PBG, Rafako Grupa PBG, Dwór Smólsk (woj. wielkopolskie i śląskie) ? za posadzenie 2150 drzew oraz dotarcie z ideą sadzenia drzew do szerokiej opiniispołecznej.

- Szkoła Podstawowa im. Juliana Tuwima w Lipinkach (woj. warmińsko-mazurskie) ?

za posadzenie 2000 drzew oraz wieloletnią współpracę w ramach programu Święto Drzewa.

- Zespół Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni (woj.

wielkopolskie) ? za założenie fragmentu lasu w Leśnictwie Sarnice koło Miłosławia, gdzie uczniowie zasadzili 2000 sadzonek dębu bezszypułkowego.

- Przedszkole nr 8 w Piasecznie (woj. mazowieckie) ? za różnorodność działań wokół drzew i pomysł ?kręgu ciszy? w lesie.

- Publiczne Przedszkole w Poddębicach (woj. łódzkie) ? za różnorodne działania w ramach programu Święto Drzewa i włączenie rodziców do konkursu ?Drzewo z duszą?.

- Zespół Szkół nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Godzieszach Wielkich (woj. wielkopolskie) ? za innowacyjne połączenie programu Święto Drzewa z historią i literaturą uczniowską ?Odą do wolności?.

- Przedszkole Gminne w Kamieńcu (woj. wielkopolskie) ? za różnorodne działania i szeroką współprace w ramach programu Święto Drzewa oraz pomysł hodowli drzew liściastych w kąciku przyrody.

- Szkoła Podstawowa nr 2 w Toruniu (woj. kujawsko-pomorskie) ? za wiele ciekawych działań w ramach programu Święto Drzewa i myślenie o przyszłości  ?  stworzenie ?kapsuły czasu?.

- Gmina Grodzisk Wielkopolski (woj. wielkopolskie) ? za ideę połączenia wejścia w pełnoletniość z sadzeniem drzew przez 18-letnich mieszkańców gminy.

- Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Makowie Podhalańskim (woj. małopolskie) ? za umiejętność zaangażowania rówieśników z innych szkół i różnorodność działań wokół drzew.

- Nadleśnictwo Zawadzkie (woj. opolskie) ? za umiejętne podtrzymywania długotrwałej współpracy w ramach programu Święto Drzewa.

Rozdanie nagród odbędzie się 9. października 2015 roku, w Warszawie podczas inauguracji 13. edycji programu Święto Drzewa. Gratulujemy!

Konkurs Czarodziejskie Drzewo prowadzony jest w ramach Programu Święto Drzewa dofinansowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Patronaty: Minister Środowiska, Minister Edukacji Narodowej, Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy, Wojewoda Śląski, Marszałek Województwa Śląskiego. Patronat medialny: Program 1 Polskiego Radia. Partnerzy strategiczni: Lasy Państwowe, LeasePlan Fleet Management (Polska).  Partnerzy:  Troton, Eco Service, Green Project, Ashoka. Współpraca: Partnerstwo dla Klimatu, Nadace Partnerstvi, Uniwersytet Śląski, Kampania Miliarda Drzew dla Planety.

Fot. Archiwum Klubu Gaja

Zaloguj się, by skomentować
Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us