Menu

Kolejna odsłona wspólnej akcji wolontariuszy PZU i policji

Warszawa 3 CustomJuż wkrótce niebieskie serca kampanii ?Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym? trafią w ręce kolejnych kierowców. Wspólna inicjatywa policji i wolontariuszy PZU promująca cel kampanii ? poprawę bezpieczeństwa pieszych, przeprowadzona zostanie już w najbliższy weekend w całej Polsce.

To już druga w tym roku odsłona akcji wolontariuszy PZU i policji w ramach kampanii ?Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym?. Poprzednie wspólne patrole zorganizowane w połowie sierpnia zakończyły się sukcesem. Mnóstwo pozytywnych emocji, tysiące rozdanych serc
i ogromne zainteresowanie użytkowników dróg będą towarzyszyły kolejnej odsłonie akcji.

Podczas rutynowej kontroli kierowcy zatrzymanych samochodów mają możliwość porozmawiania
z wolontariuszem PZU. Otrzymują też niebieskie serce, które ma przypominać o bezpieczeństwie na drodze. Nawiązany kontakt z kierowcą i pasażerem to bezpośrednia zachęta do ostrożnej i bezpiecznej jazdy oraz zwrócenie szczególnej uwagi na pieszych, którymi przecież mogą być ich bliscy. Niebieskie serca, które otrzymują kierowcy od wolontariuszy podczas kontroli to impuls do pozytywnych zmian. Zawieszone w aucie cały czas przypominają o przesłaniu kampanii ?Uważaj na pieszych. To mogą być Twoi najbliżsi.?

Warszawa 5 Custom- Wolontariusze PZU, dzięki bezpośredniemu kontaktowi z kierowcami i pasażerami mogą skutecznie oddziaływać na ich zachowania. Cieszy nas, że akcja wspólnych patroli z policją spotkała się z tak dużym zainteresowaniem naszych pracowników. W najbliższy weekend na ulice wyjedzie kilkudziesięciu wolontariuszy. Wierzymy, że dzięki takim akcjom na drogach będzie bezpieczniej, a serduszko zawieszone w samochodzie przypomni kierowcy o bezpieczeństwie pieszych - mówi Agnieszka Kazimierska, koordynator ds. wolontariatu pracowniczego w Grupie PZU.

Celem tegorocznej kampanii ?Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym? jest zwrócenie uwagi, że zarówno kierowca, jak i pieszy są odpowiedzialni za bezpieczeństwo na drodze i wspólnie powinni zadbać o jego poprawę.

Specjalne patrole na polskich drogach pojawią się już w najbliższy weekend - 29-30 sierpnia. Akcja swoim zasięgiem obejmie 33 miasta m.in. Bydgoszcz, Poznań, Leszno, Katowice, Zabrze, Rzeszów, Częstochowę, Piłę, Rybnik, Olsztyn, Toruń i Włocławek.

Zaloguj się, by skomentować
Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us