Menu
reklama
reklama

Adam Małysz w Jaworznie w Dniu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

amalysz161015043Adam Małysz był gościem specjalnym dzisiejszego Dnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Jaworznie. Podczas imprezy opowiedział o swoich rajdowych doświadczeniach, a także wziął udział w organizowanej przez jaworznicką policję kontroli drogowej.

Dla gimnazjalistów, których na widowni była większość, bo brali oni udział w rywalizacji dotyczącej bezpieczeństwa na drogach, było przeżycie ogromne. Zobaczyć na żywo, dotknąć, zrobić sobie zdjęcie z Adamem Małyszem, bez wątpienia największym polskim sportowcem to przeżycie do zapamiętania na długie lata.


amalysz161015026Bohater imprezy, jak o nim mówią, jest rzeczywiście człowiekiem niezwykle skromnym. Do swoich rozmówców odnosi się z wielkim szacunkiem, a rozdając autografy, mimo ogromnego zmęczenia nie spocznie dopóki ostatni oczekujący nie odejdzie ze zdjęciem podpisanym przez Niego.
Krótka rozmowa z Panem Dariuszem Starzyckim, który uczestniczył w całości Dnia Bezpieczeństwa, była przykładem na taki szacunek, jakim obdarzać się powinni ludzie. Gość został obdarowany pamiątkami z naszego miasta, a sam zostawił po sobie wielkie emocje i dużo uśmiechu, którego nigdy na twarzy mu nie brakowało.

amalysz161015011Oprócz więc dużego wydarzenia sportowego, lekcji zachowania na drodze, dzień był lekcją wzajemnego szacunku, kultury i doskonałego przykładu dla młodzieży.
W ramach Dnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego jaworzniccy gimnazjaliści wzięli udział w sportowych zmaganiach, sprawdzali także swoją wiedzę z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego. Uczniowie mieli również okazję skorzystania z symulatorów dachowania i jazdy w specjalnych warunkach. Zwycięzcami okazali się uczniowie Gimnazjum nr 11, drugie miejsce zajęła młodzież z Gimnazjum nr 10, a trzecie drużyna z Gimnazjum nr 3.

 

amalysz161015037Wyróżniono również najlepiej dopingujące drużyny. Pierwsze miejsce zajęło Gimnazjum nr 1, drugie - Gimnazjum nr 3, a trzecie - Gimnazjum nr 4. Nagrody wszystkim zwycięzcom i uczestnikom wręczył Adam Małysz oraz zastępca prezydenta Dariusz Starzycki.

Imprezę zorganizowano w ramach Rządowego Programu "Razem bezpieczniej" oraz Programu Poprawy Bezpieczeństwa "Tarcza", a honorowy patronat nad nią objął prezydent Paweł Silbert. Organizatorem Dnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego jest Urząd Miejski w Jaworznie, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, Komenda Miejska Policji w Jaworznie oraz Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie, a partnerem Ślaski Urząd Wojewódzki w Katowicach oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Katowicach.

Skorzystano z tekstu informacji na www.jaworzno.pl

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us