Menu
reklama

W podziękowaniu wolontariuszom - Anioł...

  • Autor 

anioldlawolont12121500615 grudnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza dedykowane jaworznickim osobom pomagającym bezinteresownie innym: chorym, starszym, seniorom, ludziom, których życie powoli dogasa, ale jest na tyle pełne żaru, że każda chwila, każdy uśmiech w ich stronę powoduje wielkie radości, wielkie emocje i wielkie szczęście.
Domu Pomocy Społecznej już drugi rok z rzędu, Dom Pomocy Społecznej stara się uhonorować Aniołem. Symbolicznym Aniołem, który sercem daje siebie.


We współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną organizowany jest wieczór dla wszystkich osób, które wolontaryjnie pomagają w opiece nad mieszkańcami.
anioldlawolont121215004Są to osoby które przychodzą aby spędzić czas z naszymi domownikami. Przychodzą również delegacje szkół i instytucji.
Form takiej pomocy jest wiele: pomoc w organizacji imprez takich jak pielgrzymka, piknik, grill w ogrodzie, występy chórów, zespołów śpiewaczych, kolędowanie, koncerty instrumentalne, wieczory poezji....
Dzieci i młodzież z Jaworznickich szkół organizują wieczory gier, salon piękności, występy teatralne, przedstawienia, jasełka....
Szczególne podziękowania kierowane są do instytucji z terenu naszego miasta:
Miejskiej Biblioteki Publicznej, Stowarzyszenia ?Nasza Przystań?, Warsztatów Terapii Zajęciowej, Wspólnoty Betlejem z Ks. Mirosławem Toszą, Hospicjum ?Homo Homini?.
Trudno wymienić wszystkich, bo pomoc okazywana jest na co dzień.
Zapraszamy do współpracy w kolejnym roku czekających nas wyzwań - zachęca szefowa wolontariatu, Pani Maria Stróżniak.
anioldlawolont121215019W podziękowaniu za życzliwość osób dobrze życzących Domowi, wtorkowy wieczór w bibliotece umiliła młoda wokalistka, Martyna Pluta - jaworznianka, studentka Uniwersytetu Śląskiego na wydziale filologii, śpiewając piosenki z repertuaru Anny Jantar.
Po koncercie odbyły się wspólne rozmowy przy małym poczęstunku. Dodatkowym wyróżnieniem była wizyta Pani Anny Lichoty, która zawsze z wielką życzliwością traktuje zarówno mieszkańców, jak i pracowników oraz wolontariuszy.
Szczególne więc podziękowania płyną w stronę Pani Ani.
Niestety w spotkaniu nie mógł uczestniczyć Pan Sławomir Łuszcz, Dyrektor DPSu. Stąd tą drogą przekazuje swoje podziękowania, uznanie i nadzieję, że współpraca będzie się układać w dalszym ciągu wspaniale.

Anioły w tym roku otrzymali

Jadwiga Niżyńska z młodzieżą z Gimnazjum nr 2 w Jaworznie

nauczyciele i dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 19 w Jaworznie

Dariusz Łętowski

Janina Wesołowicz

Angelika Lelek i Klub Młodego Wolontariusza Gimnazjum nr 4

Ewa Jamrozik

Anna Wróbel  z Centrum Kształcenia Praktycznego w Jaworznie

Małgorzata Richter  z Centrum Kształcenia Praktycznego w Jaworznie

Agnieszka Kloc i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Jaworznie

Ks. Andrzej Żuławiński z młodzieżą

 

 

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us