Menu
reklama
reklama

Awantura o Tytuł Mistrza Wiedzy o Zdrowiu


konkzdrowie051600025Awantura o Tytuł Mistrza Wiedzy o Zdrowiu to konkurs, który po raz czwarty odbył się w Jaworznie, a skierowany był do uczniów szkół podstawowych.o  Organizatorami były Szkoły Podstawowe nr 14 i 18 w Jaworznie. Nad całością konkursu czuwały pomysłodawczynie imprezy: pedagog SP 14 Jolanta Pazdan i pedagog SP18 Małgorzata Mackiewicz. Konkurs odbył się w CK Teatr Sztuk w Jaworznie
Aby znać podstawy zdrowego trybu życia nie można polegać wyłącznie na tym, co usłyszymy w telewizji, a tym bardziej w reklamach.


Sposoby zdobywania klientów wcale nie są wyjątkowo uczciwe, toteż ktoś pozbawiony świadomości, w jakie pułapki może wpaść, kupując na przykład żywność, wpada w nie bezwiednie, a efekty złych nawyków często dają o sobie znać po latach. Ważne, aby już od najmłodszego dzieci uczyły się zdrowych nawyków bądź to żywieniowych, bądź związanych z trybem życia, aby potem w dorosłości po pierwsze były zdrowsze, o lepszej kondycji, a po drugie, aby umiały zadecydować co należy robić w celu utrzymania lub poprawy zdrowia, a czego się wystrzegać.

konkzdrowie051600026Pytania, zadania konkursowe były ukierunkowane na wykazanie się właśnie taką wiedzą. Ale były i zadania plastyczne, które pochłonęły dzieci najbardziej i dały się wykazać wielka wyobraźnią.
Uczniowie byli jak zwykle bardzo dobrze przygotowani do podjęcia się rywalizacji, ale jak zwykle jedni wiedzieli cząstkę więcej, inni cząstkę mniej i tak spośród 14 szkolnych drużyn trzy stanęły na podium i zostały nagrodzone. Pozostali również otrzymali upominki. Nagrody wręczał Zastępca Prezydenta Jaworzna, Pan Tadeusz Kaczmarek, wraz z gronem jurorek i organizatorek, którymi były wychowawczynie i pedagodzy szkolni.
Pierwsze miejsce zdobyła drużyna ze szkoły nr 19, drugie, ze szkoły nr 14 i trzecie ze szkoły nr 7.
Upominki ufundowały między innymi Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego.
Organizatorzy konkursu składają serdeczne podziękowania przybyłym gościom za udział w imprezie, a opiekunom uczniów za wkład pracy w przygotowanie dzieci do konkursu. Pragniemy również złożyć podziękowania za zaangażowanie w pracach komisji konkursowej pani Bożenie Kozłowskiej - doradcy metodycznemu pedagogów szkolnych,  pani Urszuli Rokickiej – starszemu specjaliście w  Wydziale Zdrowia i Spraw Społecznych w Jaworznie, oraz pani Julii Ptasznik – grafikowi sekcji plastycznej CK Teatru Sztuk w Jaworznie.
Szczególne słowa wdzięczności i podziękowania należą się sponsorom
za ufundowanie nagród rzeczowych dla wszystkich uczestniczących w konkursie uczniów: pani Małgorzacie Helbin – Więcek – Naczelnikowi Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych, pani Krystynie Bojęś – Kierownikowi Referatu Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, właścicielom cukierni Państwu Janinie i Markowi Banasikom, panu Jackowi Gębali – prezesowi Zarządu SKOK „Jaworzno”, właścicielom dwóch księgarni pani Annie Głowacz i Halinie Orzechowskiej oraz właścicielce sklepu ogólnospożywczego pani Teresie Kondoszek.
„Człowiek jest wielki nie przez to co ma, nie przez to kim jest, lecz przez to czym dzieli się z innymi”.
    Dzięki takim przedsięwzięciom możemy zainteresować najmłodszych tematyką zdrowia i propagować zdrowy styl życia. Głęboko wierzymy, że nasz wspólny wysiłek zaowocuje mądrą, dojrzałą postawą oraz aktywnym działaniem młodego pokolenia wolnego od uzależnień.
Dziękujemy

Jolanta Pazdan i Małgorzata Mackiewicz 

Dodaj komentarz

Teksty i fotografie opublikowane w portalu stanowią własność intelektualną ich autorów. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Napisz komentarz.
Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu. Nie będą publikowane: Komentarze naruszające netykietę, oraz promujące komercyjne strony, produkty itp. Komentarze obraźliwe, bądź nie wnoszące nic do dyskusji. Komentarze propagujące nienawiść, rasizm, nietolerancję wobec poglądów, przekonań i wyznań. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy umieszczanych przez użytkowników i gości serwisu. Odpowiedzialność za treść postów ponosi wyłącznie ich autor. Komentarze nie są materiałem prasowym w rozumieniu prawa prasowego.


Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us