Menu
reklama
reklama
reklama

Konkurs Piosenki Turystycznej zakończony

piosturyst1017 23Piosenka turystyczna to szczególny rodzaj piosenki.
W zasadzie każda piosenka zaśpiewana na łonie natury, przez osobnika nazwanego umownie turystą, winna mieć miano turystycznej.
Ale tak nie jest. Próby podporządkowania stylów jednak istnieją. Od czasu do czasu znajdujemy w śpiewnikach turystycznych przeboje rocka czy popu, ale i piosenki harcerskie.
Ale nikt, kto zna charakter piosenki turystycznej nie da się oszukać. Turysta ma śpiewać o wolności, wędrowaniu, o żeglowaniu, czy zwiedzaniu świata. O życiu na łonie natury i w zgodzie z przyrodą, i o tym, że przyjaźń jest ściśle związana z wędrówką i podziwianiem gór, jezior, lasów i wszelkiego piękna tychże.

Nie wszystkie piosenki zaprezentowane na Konkursie Piosenki Turystycznej miały charakter właściwy.
Szkoda, bo zasób tego typu utworów zarówno w literaturze papierowej, jak i w internecie jest nieprzebrany. Setki, tysiące melodii, tyle samo wierszy tekstów..

Czytaj dalej...

Kulisy Teatru, Małżeństwa, Korporacji... Anna Korczyk i Jej Aktorzy!

kulisy141017g 158Wniosek z obejrzenia spektaklu "Kulisy, w reżyserii Pani Anny Korczyk może być jeden. W każdej dziedzinie życia, jak w samym życiu mamy do czynienia z pewnego rodzaju teatrem. W każdym momencie jesteśmy zarówno sobą, jak i aktorami, swoje inne oblicze ukazując różnym,
nazwijmy je "grupom odbiorców". Inaczej rozmawiamy z rodziną, inaczej ze znajomymi, jeszcze inaczej z przełożonymi, a inaczej z podwładnymi w pracy.

Autorką scenariusza, którą jest również Pani Anna Korczyk pokazała teatr, a w zamyśle kulisy trzech życiowych sytuacji, a z jakimi spotyka się każdy z nas.
Pierwszą z nich jest sam w sobie teatr, który za kulisami obnaża prawdziwe oblicza aktorów, mających swoje twarze, a nie te, które mają na scenie, choć nie zawsze te twarze za kulisami są naprawdę prawdziwe. Bo istnieje walka o sympatie, o role, istnieją zazdrości, zawiści, a nawet nienawiści.

Czytaj dalej...

Carrantuohill, Irek Krosny, Salake - moc irlandzkiej radości

carantuohill 101Wyjątkowe przedstawienie, niepodziewane, zaprezentowali w Jaworznie artyści kilku dziedzin scenicznych. Aby nie popaść w monotonię, zespół Carrantuohill postanowił wprowadzić do swoich koncertów elementy zupełnie niezwiązane z ich podstawową działalnością.

Oczywiście irlandzki taniec jak najbardziej, ale dynamiczna konferansjerka, będąca zaplanowanym scenariuszem, tworząca z koncertu swego rodzaju fabularną historyjkę, oraz pantomima w wykonaniu kochanego przez publiczność Ireneusza Krosnego już odbiega od znanej nam formuły Koncertów z "Zielonej wyspy".

Co mogło z tego powstać? Każdy, kto wybierał się na koncert zadawał sobie to pytanie.

Czytaj dalej...

Jerrys Fingers Zaduszki na BIS

jerrysrelax31117

 3 listopada zapraszamy na koncert najlepszej, najbardziej znanej w Polsce jaworznickiej grupy bluesowej - Jerry's Fingers.

Szczegóły na plakacie - będzie mocno, głośno i blues-rockowo.

Bilety - 15,00 zł

Do nabycia w Klubie Relax albo na www.emband.pl

Zespół Jerry's Fingers to sześcioosobowy zespół z Jaworzna działający od 2011 roku. Inspirację czerpią z licznych odmian bluesa (Boogie, West Coast, Jump), najbardziej jednak z rdzennego bluesa rodem z Chicago. Ich kompozycje podsycane są również ognistym Rock&Roll'em. 
W 2013 roku zespół wydał debiutancki album, EP'kę zatytułowaną: 'Welcome to fabulous Jerry's Fingers World!', która jest pierwszym, ale nie ostatnim wydawnictwem spod znaku JF.
Przez ten niedługi czas działalności, Jerry's Fingers brał udział w kilku festiwalach w których sięgał po liczne nagrody. 3 listopada zespołu będzie można posłuchać podczas Zaduszek Bluesowych w Klubie „Relax”.


Czytaj dalej...

Abba Mamma Mia - Grupa Teatralna Czwórka zaprosiła

abbamammamia 93Aktywność młodzieży jaworznickiej osiąga nowe, zaskakujące pułapy. Jeszcze nie ochłonęliśmy po spektaklu grupy Pani Anny Korczyk, kiedy kolejnym przedstawieniem uraczyła nas Grupa Teatralna Czwórka, która na scenie MDK wystawiła Musical Mamma Mia, oparty na motywach piosenek wielkiej gwiazdy muzyki lat 70 / 80. Szwedzkiego zespołu ABBA.

Musicale mają to do siebie, że ich fabuła jest wyjątkowo prosta, lekka, z reguły dotyczy spraw sercowych, damsko - męskich, rozpoczyna się małym nieporozumieniem pomiędzy bohaterami, a kończy oczywiście szczęśliwym rozwiązaniem wszelkich wątków. To tak, jak w operetce, starszej siostrze musicalu.

Czytaj dalej...

Ceramiczny podwieczorek w muzeum- Warsztaty dla dorosłych


podwieczceram1017Zapraszamy serdecznie na środowe podwieczorki do Muzeum Miasta Jaworzna, ul. Pocztowa 5.
Co środę o godz. 17 spotyka się grupa dorosłych osób by się zrelaksować a tym samym utworzyć własnoręcznie gliniane dzieła.
Podczas spotkań panuje cudowna atmosfera. Jak to na podwieczorek przystało pojawią się też wyśmienity poczęstunek wykonany przez instruktora.

A tak nam się przedstawia na instruktor: To ja Małgorzata Wosik. Ceramika i jej projektowanie to obecnie mój sposób na szczęśliwe życie, bo przecież najważniejsze jest aby robić to co sprawia nam najwięcej radości. Swoją przygodę z ceramiką rozpoczęłam w Liceum Plastycznym w Nowym Wiśniczu. Kolejne umiejętności związane z tym warsztatem zdobyłam we wrocławskim ASP na wydziale Ceramiki i Szkła. Obecnie i niezmiennie ceramika – moja pasja. Pozwalam sobie na eksperymentowanie z surowcem, którym jest glina, glinki ceramiczne, szkliwa oraz tlenki. Fascynuje mnie glina, jej właściwości; procesy zachodzące podczas wypału kryją wiele tajemnic, nieprzewidzianych efektów, które mogę i mam możliwość odkrywać.:) KOCHAM lepić, lepić, lepić... bo nie zawsze wszystko można przewidzieć...

A oto rozpisane cykle ceramicznych podwieczorków.
Cykl I:
11.10.2017 r. „Ceramiczny kubek",
18.10.2017r. „Dynia, cukinia i inne kabaczki" - Przestrzenne domki na świecidełko w kształtach warzyw dyniowatych,
25.10.2017r. „SpieKot" - Ceramiczna patera na dobrocia w kształcie naszych ukochanych pupilów psów i kotów,
8.11.2017 r. Szkliwienie biskwitów.

Cykl II:
15.11.2017r. „Choinka jasna" - Realizacja przestrzennych choinek ceramicznych na świeczuszkę,
22.11.217r. „Skrzydlaty czy rogaty" - Szeroko rozwinięty temat ceramicznych aniołów nie tylko tych "ładnych".:),
29.11.2017r. „Taaaka ryba" - Ceramiczna patera nie tylko świąteczna na smaczną rybę,
6.12.2017 r. Szkliwienie biskwitów.

Cykl III:
13.12.2017 r. „Jajcara" - Ceramiczna miska na jajka w kształcie kury lub kogutka,
20.12.2017 r. „Imbryk mocno wygrzany" - Ceramiczny czajniczek do herbaty z reliefem wklęsłym i innymi strukturami,
3.01.2018 r. „Czarki" - Realizacja kompletu czarek do wcześniej wykonanego imbryka z reliefem wklęsłym i innymi strukturami,
10.01.2018 r. Szkliwienie biskwitów.

Cykl IV:
17.01.2018 r. „ Żarko" - naczynie do piekarnika na dania "jednogarnkowe"
24.01.2018 r. Miseczki do żarko - komplet miseczek do serwowania żarko.
31.01.2018 r. Jajeczniki - komplet ceramicznych podstawek na jajka na miękko.
7.02.2018 r. Szkliwienie biskwitów.

Ilość miejsc ograniczona, rezerwacja miejsc tel: 501 45 26 97 lub e-mail: klementyna.sliz@muzeum.jaw.pl

Wpłata na konto Muzeum Miasta Jaworzna,
92 8445 0007 0000 0036 8230 0001

Opłata za zajęcia jednorazowe 45 zł,
Opłata za cały cykl zajęć (4 spotkania wg kolejnych dat) 120 zł. W razie nieobecności opłata za zajęcia nie przechodzi na następny termin.

Czytaj dalej...

Byczyńscy kijkarze pomaszerowali jesiennie

nordwalkbyczyna1017 113Byczyński rajd Nordic walking tradycyjnie okraszony był deszczem. Ale tym razem nie tak uciążliwym, jak kiedyś, kiedy to uczestnicy naprawdę zmokli i nieco zmarzli. Dziś pogoda oszczędziła uczestników, strasząc tylko nieco chmurami i lekkim kapuśniaczkiem.

W tegorocznym rajdzie uczestniczyli: Pani Monika Bryl, Zastępca Prezydenta Miasta Jaworzna oraz Dariusz Starzycki, Poseł na Sejm RP.

Organizatorami Byczyńskiego Rajdu Nordic Walking, byli: Towarzystwo Przyjaciół Miasta Jaworzna koło Byczyna, Ochotnicza Straż Pożarna w Jaworznie-Byczynie oraz radna Anna Lichota.

Impreza miała swoje zdrowotne przesłanie jakim było zachęcanie do porzucenia palenia tytoniu. materiały promujące zdrowy tryb życia, były dostępne dla uczestników - idea niepalenia staje się coraz bardziej popularna wśród wszystkich grup społecznych


"Rodzinna rekreacja bez typowej rywalizacji sportowej to świetna okazja do wspólnego aktywnego spędzenia czasu wolnego oraz integracja osób w różnych przedziałach wiekowych" - pisze portal um.jaworzno.pl.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w GALERII z rajdu.

Czytaj dalej...

Balady dla Elli - zaśpiewa Ewa Uryga, zagra Archetti


archettiuryga CustomTo będzie brzmiało bardzo ciekawie, a wręcz rewelacyjnie. Ewa Uryga to wokalistka, która nie raz już odwiedzała Jaworzno zaszczycając swą obecnością takie wydarzenia jak Jeunesses Musicales, czy też organizowany przez eM Band festiwal Forum Muzycznych Talentów.

Jej piękny jazzowy głos zapadł w pamięć publiczności, która rzadko ma okazję posłuchać go w mediach.
W 1999 roku Ewa Uryga nagrała płytę z piosenkami ikony światowego jazzu, Elli Fitzgerald. Do tej pory Królowa polskiego gospel wykonuje te utwory z wielkim powodzeniem na ekskluzywnych koncertach. Dziś mamy propozycję posłuchania ich na żywo.

Czytaj dalej...

Biskup w DPS z okazji 45-lecia placówki

 

dpsbisku0917 144 października 2017r. Wizyta biskupa sosnowieckiego Grzegorza Kaszaka w Domu Pomocy Społecznej w Jaworznie.

4 października odbyła się wielka uroczystość obchodów 45-lecia Domu Pomocy Społecznej w Jaworznie..
Z tej okazji przyjechał do Jaworzna biskup Grzegorz Kaszak, aby odprawić uroczystą Mszę Św. w kaplicy placówki.
Oprócz niego przyszli także zaproszeni goście - zastępca Prezydenta Jaworzna Pani Monika Bryl, ksiądz prałat Eugeniusz Cebulski, kapelan J. Ciszek, zaprzyjaźniona Radna Miasta Jaworzna Pani Anna Lichota oraz inni.

DPS dziękuje serdecznie za ich obecność, za pamięć i wsparcie.

Oto krótka fotorelacja zj uroczystości, z odwiedzin biskupa w pokojach Mieszkańców, z którymi nawiązał serdeczną relację.

Dla każdego z osobna miał chwilę czasu, pochylał się nad ich głowami, błogosławiąc im z całego serca. Pracownicy i mieszkańcy dziękują bardzo za piękne, pamiątkowe prezenty, które będą im  przypominać mile spędzone chwile.

 

Czytaj dalej...

Święto ziemniaka pieczonego w popiele - smakowało, chciałoby się jeszcze...

swietoziemniaka17a 3Do tej pory jesienne ziemniaki kojarzyły nam się bardziej z naszymi regionalnymi pieczonymi - w garnku.

I o ile wszyscy wiedzą, że najlepiej smakuje ziemniak pieczony w popiele, a najlepszy popiół to taki, który uzyskany został z drobnych gałązek, pozostałości po zielonych częściach ziemniaczanych roślin, chwastach rosnących na polu, to do tej pory imprezy związane z pieczeniem ziemniaków ograniczały się do ziemniaków z garnka, pieczonych nad ogniem.

W końcu w Jaworznie wymyślono, że można by się dobrze bawić przy najbardziej pierwotnej formie przygotowania potrawy, która do Europy przybyła dopiero w XVI wieku.

Czytaj dalej...

Jesienne koncerty organowe w Długoszynie

koncorgan17Przez trzy kolejne soboty w Kościele Narodzenia NMP w Długoszynie odbędzie się cykl koncertów organowych, które powinny zainteresować wszystkich miłośników zarówno muzyki tego typu jak i możliwości kontemplacji we wnętrzu świątyni połączonej ze specyficznym przedwiecznym klimatem zawartym w organowych kompozycjach.

Terminarz i programy poszczególnych wieczorów prezentujemy poniżej. III JESIENNE KONCERTY ORGANOWE

Jubileuszowy

Koncert Wokalno - Instrumentalny

JUBILATE DEO, LAUDATE MARIAM

25 LAT ISTNIENIA DIECEZJI SOSNOWIECKIEJ

Kościół pw. Narodzenia NMP, ul. Dąbrowskiego 32b, Jaworzno - Długoszyn


7 października 2017 – sobota – godz. 17.45

Wystąpią:

Karolina Wieczorek – sopran
ks. Paweł Sobierajski – tenor
Krzysztof Kotoński – organy

W programie:

1. Luigi Luzzi: Ave Maria
2. Franciszek Schubert: Ave Maria
3. Gaetano Donizetti: Ave Maria
4. Dietrich Buxtehude: Preludium, Fuga i Chacona C-dur
5. Johann Sebastian Bach: Quia respexit z „Magnificat”
6. Johann Sebastian Bach, Ch. Gounod: Ave Maria
7. Johann Sebastian Bach, A. Vivaldi: Concerto G-dur; Allegro, Grave, Presto
8. Georg Frierdrich Haendel: Ombra mai fu z opery „Serse”
9. Georg Frierdrich Haendel: How beautiful are the feet z oratorium “Messiah”
10. Feliks Mendelssohn-Bartholdy: Sonata B-dur, op 65 nr 4 cz. I; Allegro con brio
11. Cesar Franck: Panis angelicus
12. Wolfgang Amadeus Mozart: Laudate Dominum z “Vesperae Solennes de Confessores”
13. Wolfgang Amadeus Mozart: Ave verum Corpus
14. Wolfgang Amadeus Mozart: Alleluja z motetu „Exsultate, jubilate”
15. Charles Gounod: Laudate Dominum

14 października 2017 – sobota – godz. 17.45

Wystąpią:

Natalia Smagacz – organy
Dominik Smagacz – saksofon

W programie:

1. Johann Pachelbel: 2 Toccaty -I
2. Astor Piazzolla: Tanti anni prima
3. Ennio Morricone: Cinema paradiso
4. Johann Sebastian Bach: Preludium chorałowe
5. improwizacja saksofonowa
6. Louise Vierne: Lied
7. Antonio Vivaldi: zima
8. Gabriel Faure: Requiem – Pie Jesu
9. Leo Delibes: Flower duet from Lakme
10. Improwacja saksofonowa
11. Ennio Morricone: La califfa
12. Johann Sebastian Bach: Małe preludia i fugi – VI
13. Leon Boellmann: Menuet gotycki


28 października – sobota – godz. 17.45

Wystąpią:

Ilona Kalińska - flet
Bartosz Patryk Rzyman – organy

W programie:

1. Johann Pachelbel - organy solo:
        - Praeludium und Fuge in d
        - Fuga in d, Fuga chromatica in e, Fuga in a
        Aria Sebaldina
2. Johann Sebastian Bach: Partita a-moll BWV 1013 - flet solo
3. Samuel Scheidt: Variationen "Ei, du feiner Reitter" - organy solo
4. Georg Friedrich Handel: Largo z opery Xerxes - flet i organy
5. Wolfgang Amadeus Mozart: "Ach Gott und Herr"                                     
Fuga sopra "Durch Adam`s Fall ist ganz verderbt " - organy solo
6. Marian Sawa: Fresk na flet i organy
7. Marian Sawa: Duet na flet i organy 

ZAPRASZAMY!

Czytaj dalej...

Słodki drań, czyli Dariusz Gnatowski jako... okaz cukrzyka

cukrzycaspektakl1017 7Cukrzyca, to taka choroba, która nie pozwala przez długi czas dotrzeć do świadomości pacjenta, że ją po prostu ma. Że jest chory i że będzie musiał z nią żyć do końca swoich dni, a wcale nie powiedziane, że te dni ostatnie nastąpią prędko.

Im wcześniej cukrzyk pogodzi się ze swoją dolą, tym, prędzej będzie można wdrożyć leczenie, odpowiednią dietę, z którymi to elementami jest trochę ciężej, mniej wygodnie żyć, ale można się dość szybko do tego przyzwyczaić i korzystać z uroków świata ile dusza zapragnie.

Cukrzyca, podobnie jak .. uzależnienia jest we wstępnym okresie, kiedy dociera do pacjenta, albo kiedy jeszcze nie dotarła, chorobą zaprzeczeń.

Czytaj dalej...

Stand Up Hype - Wielka dawka dobrego śmiechu

 

standup1017Raz w miesiącu w Klubie Relax pojawią się najlepsi komicy stand-upowi z całej Polski. Już 21.10 będziemy mogli zobaczyć występ Adama Van Bendlera, który obecnie objeżdża kraj występując z Abelardem Gizą, a także Olkę Szczęśniak, czyli jedną z niewielu kobiet uprawiających ten zawód.

Wieczór stand-upowy zapewnia godziny nieustającego śmiechu i wspaniałej zabawy. Od klasycznego kabaretu odróżnia się towarzyską atmosferą i otwartością na widza, który może czuć się swobodnie w dialogu z wykonawcą. Przełamanie czwartej ściany umożliwia pełny kontakt z widzami, co pozwala komikowi na swobodę w improwizacji i umożliwia lepsze dopasowanie spektaklu pod każdą publiczność. Dzięki temu ta forma doskonale sprawdza się i z powodzeniem gości w klubach, ośrodkach kultury, na piknikach, imprezach firmowych czy nawet w teatrach.
By odbył się występ wystarczy niewielka scena i mikrofon oraz wygodne miejsca dla publiczności. Forma jest genialna w swojej prostocie, co zachęca nawet widzów by samemu spróbować sił przy mikrofonie.

 

Adam Van Bendler - stand-raper czyli komik z raperskim alter ego. Ojciec Stand-Up Trójmiasto, znany z występów u Kuby Wojewódzkiego i u boku Abelarda Gizy.

Jego hobby to filmy, zwierzęta i myśli samobójcze. Wyrósł na pięknego mężczyznę, ale podobno za młodu nie grzeszył urodą (do tego stopnia, że gdy nie chciał jeść obiadu, to matka straszyła go lustrem).

Olka Szczęśniak - prezentuje ostre i bezlitosne poczucie humoru połączone z kobiecym wdziękiem. Nie przebiera w słowach, szczera do bólu, nie lubi wymuszonych komplementów i składania życzeń świątecznych. Stand-upem zajmuje się od trzech lat. Ma na koncie występy w programie ''Tylko dla dorosłych" Kacpra Rucińskiego i u Kuby Wojewódzkiego.

Agencja artystyczna Hype-Art / koncerty, stand-up, management zaprasza na wyśmienity wieczór STAND-UP w JAWORZNIE!. To kolejny wieczór z comiesięcznego cyklu, na którym będziemy Wam prezentować najlepszych komików z całej Polski.

BILETY: 25 zł

KUP ONLINE: https://www.kupbilecik.pl/impreza-20381-standup.w.jaworznie.jaworzno.html

 

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us