Menu
reklama
reklama

Przemienienie Pań na jaworznickim rynku

metamorfozy240518 96Ta impreza nie wymaga wielu słów. Wszędzie tam, gdzie są piękne Panie, wszelkie opisy, zachwyty słowne można pozostawić poetom.

Dziennikarzom pozostaje oprzeć się na suchym fakcie, że wydarzenie się odbyło i że było udaną współczesną próbą zamiany kopciuszka w królewnę.

Wszystko polegało na takim przemienieniu wyglądu pań przez specjalistki od urody, stylu, wyglądu, aby otrzymały one nową osobowość, nową urodę, aby wydobyć z nich wszystko to, co w nich piękne.

Czytaj dalej...

Festiwal Nauki w Geosferze po raz pierwszy

festiwal nauki geosfera 13Pierwszy, czyli z pewnością nie jest to jednorazowa inicjatywa, Festiwal Nauki w Geosferze trwał a piątek, 25 maja od godzin rannych. Na zapowiadane zajęcia zapisanych zostało około 350 uczniów jaworznickich szkół, a dodatkowo uczestniczyli niezapisani, nazwijmy ich wolnymi słuchaczami.

Stoiska poustawiane w centralnym punkcie ośrodka miały za zadanie zainteresować dzieci i młodzież ciekawostkami na temat służby nauki w przyrodzie, ochronie środowiska, w ochronie zdrowia, ale także w tak fascynującej dyscyplinie, jaką jest kryminalistyka.

Czytaj dalej...

Dzień inwalidy obchodzony w Jaworznie

dzieninwalidy18 1Jaworznicki oddział Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów co roku spotyka się w rocznicę powstania w mieście oddziału związku. Wraz z tą rocznicą jest obchodzony Międzynarodowy Dzień Inwalidy. W uroczystym spotkaniu wzięli udział m.in. poseł na Sejm RP Dariusz Starzycki oraz Zastępca Prezydenta Miasta Monika Bryl.

Głównym celem ustanowionego 1956 r. "Dnia Inwalidy" jest uświadomienie wszystkim, jak cienka jest granica między światem osób pełnosprawnych i niepełnosprawnych, a najważniejszym przesłaniem jest walka z różnymi stereotypami na temat niepełnosprawności. To również doskonała okazja do przypomnienia o obowiązku traktowania niepełnosprawnych obywateli, jako pełnosprawnych członków społeczeństwa.

Czytaj dalej...

26 rocznica JSA "Razem"

abstynenci jaworzno 2018maj 51Jak bawią się abstynenci? Bawią się tak samo. Tak samo dobrze i radośnie, jak osoby używające alkoholu, a tą różnicą, że każdy anbstyenent jest pewien, ze następnego dnia rano będzie pamiętał wszystko z wieczora, nie będzie musiał walczyć z bólem głowy i uzupełniać elektrolitów, oraz nie będzie musiał obiecywać sobie: "już nie wezmę ani kropli alkoholu do ust".

Bo po prostu filozofią życia abstynenta jest nieużywanie alkoholu ale też innych substancji do niczego niepotrzebnych, jak na przykład tytoniu.

Pijacy powie: :Ech tam! Wszystkiego trzeba spróbować, raz za czas stracić film to nic złego, ból głowy można przeżyć - w końcu raz się żyje.

Czytaj dalej...

35 lat zespołu śpiewaczego "Jaworznianki"

jaworznianki35lat 2735 lecie Jaworznianek - jak ten czas leci - mówiły Pani i Panowie (!) Jaworznianki na jubileuszu istnienia zespołu śpiewaczego w Klubie Relax.

Na stole pod sceną przygotowano kroniki,. mówiące o wydarzeniach z życia grupy, a wśród nich księga otwarta na wydarzeniu sprzed 10 lat, czyli na wpisie z 25 lecia.

To nie tak dawno, a przecież tyle się podczas tych 10 lat wydarzyło. Jedni odeszli, inni przybyli, zasilając szeregi śpiewających na ludowo. Pojawili się Panowie, którzy zaakceptowali fakt, że zespół nazywa się "Jaworznianki" mimo obecności płci męskiej wśród Pań.

jaworznianki35lat 54Uroczystość zaszczycił Zastępca Prezydenta, Pan Tadeusz Kaczmarek, który dzieląc się wrażeniami z krótkiego występu na początku spotkania, odczytał serdeczne życzenia do Prezydenta, Pana Pawła Silberta.

Wyraził przekonanie, że wszystkie Panie w dobrym zdrowiu spotkają się na kolejnych okrągłych, i nie tylko, rocznicach, oraz że do popularyzacji kultury ludowej będą garnąć się młode pokolenia, aby wszystko to, co "zatrzymały w kadrze" dokonania Pań, w dalszym ciągu cieszyło się popularnością wśród jaworznian. Dołączamy się do życzeń i gratulacji.

UWAGA Fotografie chronione są prawem autorskim. Dozwolone kopiowanie wyłącznie do prywatnego użytku. Publikacja w innych mediach, również społecznościowych, wymaga zgody autora i uzgodnienia warunków wykorzystania - wykupienia licencji. W innym wypadku to kradzież, co może być przedmiotem roszczeń prawnych. Zachęcamy do udostępniania i zamieszczania linka do artykułu LINKUJ - NIE KOPIUJ! .


Czytaj dalej...

Akcja WF na 100 % zakończona kolejnym sukcesem aktywnej młodzieży

wfnastoproc18 132Dzisiejsze lecznictwo stoi na bardzo wysokim poziomie.

Wydłuża się czas życia ludzi, którzy mogą liczyć na stosowanie wobec ich schorzeń najbardziej wyrafinowanych i nowoczesnych metod terapii, mimo, że stan opieki zdrowotnej z pewnością nie jest zadowalający.

Państwo nie może sobie poradzić z kolejkami w przychodniach, pacjenci narzekają na drożyznę, zarówno w dostępie do lekarzy, jak i samych dysponowanych im leków.

Czytaj dalej...

Dzień Strażaka w jednostce OSP Osiedle Stałe

 

strazacyjaworznom190518 8W sobotę, 19 maja w Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy na Osiedlu Stałym została odprawiona uroczysta msza święta w intencji strażaków oraz ich rodzin, wpisana w coroczne obchody Dnia Strażaka.

Wprawdzie dzień strażaka przypada na 4 maja, ale uroczystości na różnych szczeblach strażackiej braci jest tak dużo, ze odbywają się one sukcesywnie w różnych terminach w różnych jednostkach.

Msza Święta został odprawiona w obecności figury świętego Floriana, która na co dzień zdobi lokal jednostki przy ulicy Wojska Polskiego.

Czytaj dalej...

Aktywne jaworznianki - ważne, majątkowe sprawy Pań

aktjaworzn180518 1 2To było jedno z ciekawszych do tej pory spotkań aktywnych jaworznianek.

Pomysłodawczyniami cyklu Aktywne Jaworznianki są Patrycja Kłósek oraz Karolina Boborowska. W inicjatywę spotkań włączyła się również Zastępca Prezydenta Monika Bryl.

Dotyczyło nie tylko pań, które rozwijają swój biznes, które są aktywne na gruncie zawodowym, ale Pań wszystkich, prowadzących domowe gospodarstwa, czy będących żonami, matkami, dziećmi swoich rodziców.

Czytaj dalej...

Finał XVIII Dni Godności Osób Niepełnosprawnych


paraolimp0518 90To już koniec czterodniowego święta. Święta Godności osób z niepełnosprawnościami. Ta Jaworznicka, po raz 18 realizowana inicjatywa spotyka się z bardzo dobrym i empatycznym przyjęciem jaworznian.

Kiedy rozpoczynano Dni Godności, we wtorek, 15 maja, przypadkowi przechodnie na rynku zatrzymywali się i z aprobatą wypowiadali o udanych próbach integracji środowisk w mieście.

Byli i tacy, którzy po raz pierwszy spotkali się z korowodem i zabawą dzieci i dorosłych na płycie rynku, przekonując się że niepełnosprawność, czy nabyta, czy wrodzona nie powinna być w jakimkolwiek, nawet najmniejszym stopniu determinantą mówiącą o wartości człowieka, który ma w życiu trudniej egzystować.

Czytaj dalej...

Witajcie w naszej bajce - śpiewali nauczyciele - aktorzy dla dzieci

gnigodnosci2dz 2018 122Bajki wpadły do jednej książeczki, pomieszały się, ich bohaterowie znaleźli się w zupełnie nieznanych im miejscach i wyniknął z tego niezły ambaras.

Czerwony kapturek i krasnoludki, Jaś i Małgosia i groźny wilk, do tego czarownica, i mnóstwo zabawy i nieoczekiwanych sytuacji, ale i dużo strachu, który na koniec rozwiał się, a wszystko dobrze się skończyło.

Taką wspaniałą bajkę zobaczyły dzieci na scenie MDK w trakcie drugiego dnia Dni Godności Osób Niepełnosprawnych. Inscenizację przygotowali i przedstawili wyłącznie nauczyciele i wychowawczy jaworznickich placówek mających w zadaniach integrację dzieci niepełnosprawnych z dziećmi zdrowymi. To było wielkie przeżycie dla milusińskich, zobaczyć swoich wspaniałych opiekunów, jako doskonałych aktorów, na scenie. Gra wręcz brawurowa, a ponieważ publiczność dziecięca jest najbardziej wymagającą i surową publicznością nie było miejsca na prowizorkę, na improwizację. Postacie były autentyczne, a gra aktorska szczera, bez cienia zawstydzenia, czy zakłopotania. Brawo Państwo nauczyciele, wychowawcy.

Zanim jednak bajka bajek zagościła na scenie, musiało dojść do wielkiego nagradzania dzieci w konkursach, jakie zostały zorganizowane dla nich.

Czytaj dalej...

"Polska Jest Jedna" zatrzymała się w Jaworznie

minosteradamczyk 18W niedzielę, 20 maja do Jaworzna na zaproszenie Posła na Sejm RP Dariusza Starzyckiego przyjechał Minister Infrastruktury w rządzie Premiera Mateusza Morawieckiego – Andrzej Adamczyk. Spotkanie w MBP Jaworzno odbyło się w ramach spotkań polityków PiS w całej Polsce pod hasłem „Polska Jest Jedna”.

Minister opowiedział o dotychczasowych dokonaniach i dalszych planach rządu Prawa i Sprawiedliwości w wielu dziedzinach, skupiając się jednak w większości na sprawach resortowych.

Nie obyło się bez tematów związanych z Jaworznem.

Czytaj dalej...

Rajd Czterech Pór Roku - lato 2018

czteryporylip18Już dziś zapraszamy na kolejną VI edycję naszego Rajdu Stowarzyszenia Cztery Pory Roku Lato 2018.
Miejscem zbiórki będzie tradycyjna galeria Galena lecz tym razem będziemy się zbierać na Jaworznickich Plantach obok Galeny. Zapisy rozpoczną się na naszych stanowiskach od godz 9 30 a sam start o godz 11 00.
Jeśli chodzi
o zakończenie wydarzenia i samą linię mety będzie ona znajdować się na Stadionie Azotani.

Trasę przejazdu udostępnimy w terminie późniejszym, lecz tym razem będą wyznaczone dwie trasy jedna dla naszych pociech a druga dla starszych uczestników naszego Rajdu.

Czytaj dalej...

Sezon nurkowy na Koparkach rozpoczęty


koparkisezon18 42Kilkaset osób nurkujących w tym bardzo dużo pań przybyło do Diving Marina "Koparki" w Jaworznie, aby rozpocząć sezon nurkowania podczas którego większość z nich zapewne odwiedzi wiele miejsc w całej Polsce ale i Europie, gdzie będą poznawać podwodne światy - wszędzie inne, wszędzie proponujące inne niespodzianki, podwodne skarby, różną głębokość i różną przejrzystość wody.

To wyjątkowo spokojny, wymagający rozwagi, ogromnej koncentracji sport. Ważne jest opanowanie, wytrzymałe nerwy i odwaga.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us