Menu
reklama

Letni Festiwal Rocka - dzień 3

lfr 2019 3 46

Regularnie, dystrybuujemy reportaże z Letniego Festiwalu Rocka, który odbywał się w Klubie Relax przez ostatnie dwa tygodnie. 12 zespołów zostało zakwalifikowanych do przeglądu a ostatnie koncertu odbyły sie w niedzielę, 21 lipca.
My dziś publikujemy zdjęcia z soboty, a ostatnie trzy zespoły będą pokazane za dwa dni.
Na stronie fejsbukowej Klubu Relax można jeszcze głosować na najlepsze kapele, które zostaną uhonorowane udziałem w koncertach.

Sobota to mocny doskonale głośny i rewelacyjnie odtwarzający najlepsze utwory z klasyki rocka zespół Cztery Generacje z Czechowic-Dziedzic i Tychów. To zespół wielopokoleniowy i międzynarodowy, a więc doskonale rozumiejący zarówno muzykę sprzed 40 lat, jak i dzisiejszą.

Druga formacja to Erannie z Krakowa. Piszą o sobie na swojej stronie internetowej - to grupa młodych facetów, którzy bezpamiętnie oszaleli i zakochali się w muzyce. Oddając serce rock’n’rollowi, ruszyli z własnym zespołem w świat, aby wszem i wobec szerzyć swoją pozytywną energię. Są młodzi, zakręceni, zawsze zwarci i gotowi do grania swojego autorskiego materiału.

No i trzecia kapela - Snowblind z Katowic. Ich credo to tykająca bomba muzyczna odpalona w 2015 roku w Katowicach oraz Częstochowie. Energia, adrenalina oraz autentyczność to cechy rozpoznawcze zespołu. Muzycy, w tylko sobie znany sposób, łączą ze sobą elementy hard rocka, grunge'u i metalu, czego wypadkową jest piorunująco uzależniający materiał, gotowy w każdej chwili “rozjechać” potencjalnego słuchacza.

UWAGA Fotografie chronione są prawem autorskim. Dozwolone kopiowanie wyłącznie do domowego użytku. Ściąganie i publikacja w innych mediach, również społecznościowych, wymaga zgody autora i uzgodnienia warunków wykorzystania - wykupienia licencji. W innym wypadku to kradzież, co może być przedmiotem roszczeń prawnych. Zachęcamy do udostępniania i zamieszczania linka do artykułu LINKUJ - NIE KOPIUJ!


lfr 2019 3 104

Czytaj dalej...

Letni Festiwal Rocka - dzień 2lfr2019 2 16
Mamy za sobą dwa dni letniego Festiwalu Rocka. Wcześniej umieścilismy zdjęcia z dnia pierwszego, czyli z soboty, 13 lipca, a teraz przyszła pora na niedzielne koncerty, w których wystąpiły trzy zdecydowanie różniace się od siebie zespoły Möönshiners i Warhlack - oba z Katowic oraz jaworznicka Noc Na Wycieraczce, dobrze znana fanom festiwalu.


Möönshiners to kapela nawiązująca do tradycyjnego rocka sprzed 30, 40 lat, kojarząca się nieco z poczciwym Glam Rockiem, ale i z zespołem takim, jak Judas Priest, a to za sprawą niespotykanej mocy wokalisty, którego warto było posłuchać i skojarzyć z Noddy Holderem, czy Romem Halfordem.

Drugi zespół bardzo mocny w brzmieniu, u którego wokalisty zdecydowanie przyciągały wzrok niecodziennie długie dredy i oczywiście nasza noc na wycieraczce, która rozbawiła publikę swoimi interpretacjami znanych światowych przebojów.
UWAGA Fotografie chronione są prawem autorskim. Dozwolone kopiowanie wyłącznie do domowego użytku. Ściąganie i publikacja w innych mediach, również społecznościowych, wymaga zgody autora i uzgodnienia warunków wykorzystania - wykupienia licencji. W innym wypadku to kradzież, co może być przedmiotem roszczeń prawnych. Zachęcamy do udostępniania i zamieszczania linka do artykułu LINKUJ - NIE KOPIUJ!

lfrii

lfr2019 2 64

 

Czytaj dalej...

Letni Festiwal Rocka - dzień 1
lfr2019 1 24
Jak na lato przystało w Klubie Relax w Niedzieliskach, kilka wakacyjnych weekendów będzie wypełnionych rockiem w wielu jego odmianach i ciężkim, metalem, i lżejszym, do słuchania a nawet tańczenia. W pierwszym Dniu wystąpiły trzy zespoły, a których udało się nam się sfotografować dwa. Dla naszych czytelników galerie ze zdjęciami HOT STREAK z Krakowa i INSEKT z Pszczyny.
UWAGA Fotografie chronione są prawem autorskim. Dozwolone kopiowanie wyłącznie do domowego użytku. Ściąganie i publikacja w innych mediach, również społecznościowych, wymaga zgody autora i uzgodnienia warunków wykorzystania - wykupienia licencji. W innym wypadku to kradzież, co może być przedmiotem roszczeń prawnych. Zachęcamy do udostępniania i zamieszczania linka do artykułu LINKUJ - NIE KOPIUJ!lfr2019 1 72

Czytaj dalej...

5 lat Geosfery - na sportowo

 


ageos150719
Wiele atrakcji czekało na odwiedzających Geosferę w pięć lat po jej oddaniu do użytku mieszkańców. Wprawdzie pogoda straszyła od rana, ale na godzinę 15 chmury rozwiały się, a temperatura wzrosła, ale z umiarem, co pozwolił bardzo aktywnie spędzić czas.

My skoncentrowaliśmy się głównie na pokazach treningów i na wspólnym ćwiczeniu, ze specjalistami Fitness z grupy Ewy Chodakowskiej oraz na nieocenionej grupie Stowarzyszenia W kręgu Formy.

Pojawiła się również nowa grupa Capoeiry, która działa w naszym mieście oraz ekipa niemal akrobatów z Flyparku.

GALERIA ZDJĘĆ - KLIKNIJ

Zapraszamy do obejrzenia pokaźnej dawki zdjęć z popołudniowego szaleństwa w "podkręcaniu" formy fizycznej.

pieclatgeosfery 45

 

 

Czytaj dalej...

Konwencja PiS w Katowicach - Wystąpił Pan Dariusz Starzycki
konwencja pis60719 6
konwencja pis60719 63W drugim dniu konwencji programowej Zjednoczonej prawicy w Centrum Kongresowym w Katowicach nastąpił punkt kulminacyjny całego przedsięwzięcia.

Było nim o godzinie 11. 30 wystąpienia Trzech ugrupowań wchodzących w skład tego frontu złożonego z prawa i Sprawiedliwości, Porozumienia i Solidarnej Polski.


To były niezwykle emocjonalne wystąpienia, w których szefowie partii określili dobitnie cel, do jakiego dążą, którym jest Polska wolna, niezależna od innych , ale wchodząca w skład zjednoczonej Europy.

Cztery lata to mało, a według Prezesa Jarosława Kaczyńskiego, aby móc naprawdę zreformować państwo, ale są wielkie ku temu przesłanki, że społeczeństwo doceni rzetelną realizację poprzednio złożonych deklaracji wyborczych i poprze kandydatów w nadchodzących wyborach.

konwencja pis60719 67Do konwencji z 2015 roku nawiązał Jarosław Gowin, szef Porozumienia, który przypomniał jak to cztery lata temu w tym samym miejscu powołał piosenkę Wind of Change, jako wiatr zmiany, która nadchodzi - Dobra Zmiana.

No i co? Nieźle powiało - skwitował Prezes Gowin a sala wybuchła brawami

Mimo ogromnej mowy nienawiści przeciwników, mimo nie zawsze dobrych wiatrów z zachodu Europy Polska rośnie i pokazuje światu swój potencjał.

Wszyscy mówcy nawiązali do chrześcijańskich korzeni Europy jako podstawy, której nie wolno ani lekceważyć ani się wypierać.

konwencja pis60719 69Zbigniew Ziobro, Prezes Solidarnej Polski konkretami zobrazował zmiany, jakie dokonały się w wielu dziedzinach życia publicznego, w zakresie bezpieczeństwa.

Wyliczył zmiany w działalności sądów, komorników, w pzyskiwaniu podatków, w zablokowaniu tak zwanego czyszczenia kamienic, w walce z łapówkarstwem.

Od rana w katowickim MCK odbywały się panele tematyczne dotyczące wszystkich aspektów życia kraju.

Już o godzinie 9 w sali nr 4 w dyskusji wziął udział Wicemarszałek województwa Sląskiego, Pan Dariusz Starzycki, który niezwykle trafnie zdiagnozował problemy w funkcjonowaniu służby zdrowia w aspekcie kadr, których nie zawsze jest pod dostatkiem.


konwencja pis60719 3Mimo, że kadry w służbie zdrowia powiększają swoje zasoby, to mamy problem z lekarzami, pielęgniarkami, ratownikami medycznymi, analitykami, rehabilitantami itp.

Ważne problemy trudno było zmieścić w ograniczonych ramach czasowych wystąpień, niemniej podobnie jak w innych dziedzinach podejmowanych podczas konwencji prawo i Sprawiedliwość nie ograniczyła się do pisania programów i realizacji pomysłów na dobre zmiany, ale po raz pierwszy od 1989 roku jako jedyne ugrupowanie poczyniło głęboką analizę faktów i wartości zastanych i na tej podstawie opracowało diagnozę oraz precyzyjny program rozwoju we wszelkich dziedzinach życia kraju.
Wystąpienie Pana Dariusza Starzyckiego przyjęte zostało brawami licznie zgromadzonych gości Panelu.

Po południu nastąpił drugi kulminacyjny moment, kiedy to swoje przemówienia wygłosili premier Mateusz Morawiecki oraz Pani Beata Szydło - dziś już Europosłanka.

Zapraszamy do mniej lub bardziej kuluarowych zdjęć z Konwencji w dniu 6 lipca.

Relacja z dnia poprzedniego - TUTAJ - KLIKNIJ!

Czytaj dalej...

Konwencja PiS w Katowicach "Myśląc: Polska 2019"
konwencja pis50719 1
konwencja pis50719 65Zakończył się pierwszy dzień trzydniowej konwencji Prawa i Sprawiedliwości pod hasłem "Myśląc Polska" w Katowicach.

„Cztery lata temu właśnie tu rozpoczęliśmy naszą drogę ku zwycięstwu w wyborach parlamentarnych” powiedział premier Profesor Piotr Gliński rozpoczynając Konwencję.

Jej efektem będą założenia, z którymi jako Prawo i Sprawiedliwość pójdziemy do wyborów parlamentarnych. 4 lata temu konwencja poprzedziła wygrane wybory. Wierzymy, że tak będzie i tym razem"!

konwencja pis50719 63W konwencji uczestniczy ogromna liczba działaczy prawa i Sprawiedliwości, członkowie rządu, parlamentarzyści oraz nowo wybrani europarlamentarzyści.

Przewiduje się kilkadziesiąt paneli dyskusyjnych dotyczących programu Prawa i Sprawiedliwości na kolejne lata, który to program partia przedstawi społeczeństwu przed wyborami parlamentarnymi, mającymi się odbyć w jesieni tego roku.

Dyskutanci, który zabierają głos są doskonale przygotowani do referowania swoich tematów, a wśród argumentów i propozycji znajdują się również elementy krytyczne, które należy ich zdaniem eliminować, aby z dobrą, czyta kartą wejść w nową kadencję budującą mocną i sprawiedliwą Ojczyznę.

W konwencji uczestniczy duża delegacja z Jaworzna z Wicemarszałkiem Województwa Panem Dariuszem Starzyckim na czele, który również jest jednym z panelistów. Swój wykład, dotyczący kadr w służbie zdrowia wygłosi w sobotę, 6 lipca. Obecna jest również Sekretarz Województwa Śląskiego, Pani Karolina Kosowska Raczek, a także związkowcy i członkowie Prawa i Sprawiedliwości.

Zapraszamy do Galerii zdjęć z pierwszego dnia konwencji.

Czytaj dalej...

Zawody wędkarskie strażaków i zarządzania kryzysowego
zawody1miejsce 1200
zawody220619 3Zawody wędkarskie drużyn pożarniczych to coroczna tradycja na stawach Łęg - łowisku zarządzanym przez koło PZW Dąbrowa Narodowa.(fot. Dawid Litka)

Doskonale przygotowana impreza, świetny klimat, z tym że ryby trochę słabo współpracują.

Jednak coś tam udaje się złowić, a najlepsi mogą cieszyć się w dwój, a nawet w trójnasób.


zawody220619 33W tym roku odnotowano hat trick w wykonaniu członka drużyny Wydziału Zarządzania Kryzysowego, Roberta Malca.

Zespół zdobył pierwsze miejsce drużynowo, broniąc ubiegłorocznego tytułu, a Robert złowił najdłuższą rybę - węgorza, 62 cm, oraz ogólnie najwięcej ryb ze wszystkich zawodników - 2.
Skład grupy to wymieniony Robert Malec, Katarzyna Lichtańska i Aleksander Tura, jako kapitan.

Na zakończenie zarząd koła PZW ugościł wszystkich uczestników wykwintnym poczęstunkiem, z karpiem panierowanym w roli głównej.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z rozdania nagród, którego dokonał Prezydent Jaworzna Pan Paweł Silbert wraz z generałem Januszem Skulichem i prezesem Koła PZW w Dąbrowie Narodowej Stanisławem Kilianem.


Czytaj dalej...

Procesja Bożego Ciała: to coś więcej niż przemarsz przez ulicebozecialo19 127
bozecialo19 60Boże ciało to jedno z najważniejszych świąt w Kościele katolickim.

Boże Ciało to takie święto, które chyba jako jedyne w roku jest trochę inne. Z reguły my chodzimy do kościoła z cudownymi obrazami, do miejsc naznaczonych szczególną łaską, do relikwii świętych. A w tym dniu wychodzimy z Najświętszym, i to nie wokół kościoła, a na ulice, między domy.

Procesja odprawiana w ten dzień jest uwielbieniem dla hostii, czyli ciała chrystusowego, które podąża przed wiernymi po dywanie ułożonym z kwiatów, rzucanych przez dzieci. Istotą święta jest Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa jest świętem nakazanym, czyli, że to sam udział w procesji nie jest konieczny, wymagany jest natomiast udział we mszy świętej.

bozecialo19 143Tak, jak przy okazji każdego innego święta, kto nie może uczestniczyć w ten dzień w liturgii, powinien uczestniczyć w niej wieczorem, dnia poprzedniego.

Mimo braku takiego obowiązku udział w procesji jest wyjątkowym przeżyciem duchowym, i bierze w niej udział wielka liczba wiernych, bo oczywiście nie chodzi tylko o to, aby przespacerować się ulicami miasta szlakiem ołtarzy przygotowanych przez mieszkańców, ale o doświadczenie i poznanie tajemnicy ciała i krwi Chrystusa Pana.

Ołtarze są cztery. Ich liczba związana jest z ilością ewangelistów, czyli św. Markiem, Janem, Łukaszem i Mateuszem. Przy ołtarzach wierni słuchają fragmentów Ewangelii oraz homilii, której podczas poprzedzającej procesję mszy świętej, najczęściej nie ma.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tegorocznej procesji w Parafii Świętego Wojciech i Świętej Katarzyny.

Czytaj dalej...

Bruksela, jakiej nie znacie - wystawa fotografii Aleksandra Tury
bruksela 256 1200
wystawaalex270619 3"Bruksela, jakiej nie znacie", to ekspozycja 32 zdjęć zrobionych podczas wizyty studyjnej w Parlamencie Europejskim oraz w trzech belgijskich miastach - Brukseli, Brugii i Gandawie na zaproszenie Pani Europoseł Jadwigi Wiśniewskiej.
Wizyta odbyła się we wrześniu 2018 roku, a jej plon to około 3 tysiące zdjęć precyzyjnie dokumentujących każdą chwilę pobytu i odwiedziny w wielu wyjątkowych miejscach.

Patronat Honorowy nad wystawą objął Wicemarszałek Województwa Śląskiego, Pan Dariusz Starzycki.
W dniu 27 czerwca odbył się wernisaż na którym autor zaprezentował i opisał okoliczności powstania zdjęć oraz podzielił się wrażeniami z pobytu w siedzibie europarlamentu.

wystawaalex270619 11Do Brukseli we wrześniu 2018 roku w ramach zaproszenia Pani Jadwigi Wiśniewskiej pojechało trzech Jaworznian: Andrzej Kościański, Roman Rogala i w.w.

Zdjęcia wybrane zostały według atrakcyjności architektury na nich zobrazowanej. Przepiękne zdobienia kościołów, ratuszy i innych miejskich budowli to plon kilkuset lat starań architektów, rzeźbiarzy i budowlańców. Wojny światowe szalejące w Europie w XX wieku ominęły wiekowe uliczki, place i domy  i zupełnie nie naruszyły fantastycznych dzieł sztuki.

W ramach uatrakcyjnienia spotkania autor wykonał dwie ballady Jacquesa Brela i Georgesa Brassensa oraz w duecie z Magdaleną Ples piosenkę Andrzeja Sikorowskiego - Blues o starych sąsiadach.

wystawaalex270619 16Za zorganizowanie wystawy serdecznie dziękuję Miejskiej Bibliotece Publicznej, a za udział w wernisażu wszystkim przybyłym, w tym Państwu radnym Teresie Kondoszek, Barbarze Sikorze i Maciejowi Stankowi, będącemu jednocześnie reprezentantem Wicemarszałka Województwa Śląskiego, który objął patronat honorowy nad ekspozycją. (Aleksander Tura).

Za wsparcie serdeczne podziękowania dla firmy Tauron Wytwarzanie i Pana Kazimierza Szynola oraz Pani Teresy Kondoszek.

Wystawa dostępna będzie do oglądania do 5 lipca w Galerii Ex Libris Miejskiej Biblioteki.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji Pawła Jarząbka - TUTAJ

Poniżej kilka zdjęć ze zbioru również inne niż na wystawie, a wkrótce, po zakończeniu wystawy, więcej wrażeń z Belgii.

 

Czytaj dalej...

Zakończenie sezonu tanecznego w Klubie Sukces
szkolatanca130619 216
szkolatanca130619 235Moc wytworności, elegancji, wspaniałych manier, ruchów precyzyjnych, fascynujących, kroków wyliczonych z milimetrową dokładnością, gracja, pań , tak, te najmłodsze, kilkulatki to również panie, w pięknych jedwabistych zmysłowych sukniach
i swoboda, charme panów, odzianych w nienagannie skrojone marynarki, uczesanych wedle panujących tu najnowszych trendów modowych.

To wszystko powoduje, że przekraczając progi UKS Sukces, znajdującej się w Jaworznie przy ulicy Inwalidów Wojennych 5a, wkraczamy do innego świata, pełnego piękna, muzyki i tańca, przede wszystkim tańca na najwyższym poziomie, do jakiego dochodzą tutaj adepci i najmłodsi i starsi, osiągając ogólnopolskie sukcesy pod kierunkiem doskonałej profesjonalnej miłej i oddanej swoje pasji kadry instruktorskiej, trenerskiej.

szkolatanca130619 276W miniony czwartek Osiedle Stałe rozbrzmiewało rytmami tańców latynoamerykańskich oraz standardowych, a to za sprawą Uczniowskiego Klubu Sportowego Sukces, który był organizatorem swojego wewnętrznego Turnieju Tańca Towarzyskiego

Ponad 80 uczestników od 4-14 lat stanęło do rywalizacji o tytuły najlepszych.

Dużo radości młodych tancerzy, wdzięku i estetyki doświadczyć mogła zebrana publiczność, składająca się głównie z rodziców uczestników. To już kolejna edycja turnieju, co roku organizowana przy okazji zakończenia sezonu tanecznego. Imprezę uświetniły pokazy par mistrzowskich Klubu.

szkolatanca130619 384UKS Sukces ma na swoim koncie nie tylko lokalne, czy okręgowe tytuły Mistrzów, ale i te najważniejsze – ogólnopolskie i międzynarodowe!W obecnej chwili to ponad 60 medali Mistrzostw Polski i złoty medal Mistrzostw Świata w kategorii juniorów starszych. Klub od wielu lat działa na terenie naszego miasta, jest liczącą się jednostką na arenie kraju

Klub jest miejscem rozwijającym w młodych zawodnikach tak piękną dyscyplinę jaką jest taniec towarzyski.Już w czerwcu UKS Sukces ogłasza nabór nowych adeptów do grup początkujących.

Wszystkich zainteresowanych posłaniem swoich pociech do szkoły, w której nauczą się czegoś co przez całe życie będzie zachwycać, zapraszamy.

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ - KLIKNIJ

Tymczasem przed zawodnikami letnie zgrupowania i przygotowania do nowego sezonu 2019/2020.

Oby nowy sezon okazał się równie owocny , jak ten obecny i poprzednie.

Kontakt z klubem

Mariusz - 503 115 175
Marlena - 501 105 134
email: kontakt@sukces-jaworzno.pl
Najlepiej w godzinach od 10:00 do 16:00 oraz od 21:30 do 24:00.
adres klubu:
Uczniowski Klub Sportowy SUKCES
ul. Inwalidów Wojennych 5a
43-603 Jaworzno

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us