Menu
reklama
reklama
reklama

Kulisy Teatru, Małżeństwa, Korporacji... Anna Korczyk i Jej Aktorzy!

kulisy141017g 158Wniosek z obejrzenia spektaklu "Kulisy, w reżyserii Pani Anny Korczyk może być jeden. W każdej dziedzinie życia, jak w samym życiu mamy do czynienia z pewnego rodzaju teatrem. W każdym momencie jesteśmy zarówno sobą, jak i aktorami, swoje inne oblicze ukazując różnym,
nazwijmy je "grupom odbiorców". Inaczej rozmawiamy z rodziną, inaczej ze znajomymi, jeszcze inaczej z przełożonymi, a inaczej z podwładnymi w pracy.

Autorką scenariusza, którą jest również Pani Anna Korczyk pokazała teatr, a w zamyśle kulisy trzech życiowych sytuacji, a z jakimi spotyka się każdy z nas.
Pierwszą z nich jest sam w sobie teatr, który za kulisami obnaża prawdziwe oblicza aktorów, mających swoje twarze, a nie te, które mają na scenie, choć nie zawsze te twarze za kulisami są naprawdę prawdziwe. Bo istnieje walka o sympatie, o role, istnieją zazdrości, zawiści, a nawet nienawiści.

Czytaj dalej...

Carrantuohill, Irek Krosny, Salake - moc irlandzkiej radości

carantuohill 101Wyjątkowe przedstawienie, niepodziewane, zaprezentowali w Jaworznie artyści kilku dziedzin scenicznych. Aby nie popaść w monotonię, zespół Carrantuohill postanowił wprowadzić do swoich koncertów elementy zupełnie niezwiązane z ich podstawową działalnością.

Oczywiście irlandzki taniec jak najbardziej, ale dynamiczna konferansjerka, będąca zaplanowanym scenariuszem, tworząca z koncertu swego rodzaju fabularną historyjkę, oraz pantomima w wykonaniu kochanego przez publiczność Ireneusza Krosnego już odbiega od znanej nam formuły Koncertów z "Zielonej wyspy".

Co mogło z tego powstać? Każdy, kto wybierał się na koncert zadawał sobie to pytanie.

Czytaj dalej...

Abba Mamma Mia - Grupa Teatralna Czwórka zaprosiła

abbamammamia 93Aktywność młodzieży jaworznickiej osiąga nowe, zaskakujące pułapy. Jeszcze nie ochłonęliśmy po spektaklu grupy Pani Anny Korczyk, kiedy kolejnym przedstawieniem uraczyła nas Grupa Teatralna Czwórka, która na scenie MDK wystawiła Musical Mamma Mia, oparty na motywach piosenek wielkiej gwiazdy muzyki lat 70 / 80. Szwedzkiego zespołu ABBA.

Musicale mają to do siebie, że ich fabuła jest wyjątkowo prosta, lekka, z reguły dotyczy spraw sercowych, damsko - męskich, rozpoczyna się małym nieporozumieniem pomiędzy bohaterami, a kończy oczywiście szczęśliwym rozwiązaniem wszelkich wątków. To tak, jak w operetce, starszej siostrze musicalu.

Czytaj dalej...

Byczyńscy kijkarze pomaszerowali jesiennie

nordwalkbyczyna1017 113Byczyński rajd Nordic walking tradycyjnie okraszony był deszczem. Ale tym razem nie tak uciążliwym, jak kiedyś, kiedy to uczestnicy naprawdę zmokli i nieco zmarzli. Dziś pogoda oszczędziła uczestników, strasząc tylko nieco chmurami i lekkim kapuśniaczkiem.

W tegorocznym rajdzie uczestniczyli: Pani Monika Bryl, Zastępca Prezydenta Miasta Jaworzna oraz Dariusz Starzycki, Poseł na Sejm RP.

Organizatorami Byczyńskiego Rajdu Nordic Walking, byli: Towarzystwo Przyjaciół Miasta Jaworzna koło Byczyna, Ochotnicza Straż Pożarna w Jaworznie-Byczynie oraz radna Anna Lichota.

Impreza miała swoje zdrowotne przesłanie jakim było zachęcanie do porzucenia palenia tytoniu. materiały promujące zdrowy tryb życia, były dostępne dla uczestników - idea niepalenia staje się coraz bardziej popularna wśród wszystkich grup społecznych


"Rodzinna rekreacja bez typowej rywalizacji sportowej to świetna okazja do wspólnego aktywnego spędzenia czasu wolnego oraz integracja osób w różnych przedziałach wiekowych" - pisze portal um.jaworzno.pl.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w GALERII z rajdu.

Czytaj dalej...

Biskup w DPS z okazji 45-lecia placówki

 

dpsbisku0917 144 października 2017r. Wizyta biskupa sosnowieckiego Grzegorza Kaszaka w Domu Pomocy Społecznej w Jaworznie.

4 października odbyła się wielka uroczystość obchodów 45-lecia Domu Pomocy Społecznej w Jaworznie..
Z tej okazji przyjechał do Jaworzna biskup Grzegorz Kaszak, aby odprawić uroczystą Mszę Św. w kaplicy placówki.
Oprócz niego przyszli także zaproszeni goście - zastępca Prezydenta Jaworzna Pani Monika Bryl, ksiądz prałat Eugeniusz Cebulski, kapelan J. Ciszek, zaprzyjaźniona Radna Miasta Jaworzna Pani Anna Lichota oraz inni.

DPS dziękuje serdecznie za ich obecność, za pamięć i wsparcie.

Oto krótka fotorelacja zj uroczystości, z odwiedzin biskupa w pokojach Mieszkańców, z którymi nawiązał serdeczną relację.

Dla każdego z osobna miał chwilę czasu, pochylał się nad ich głowami, błogosławiąc im z całego serca. Pracownicy i mieszkańcy dziękują bardzo za piękne, pamiątkowe prezenty, które będą im  przypominać mile spędzone chwile.

 

Czytaj dalej...

Święto ziemniaka pieczonego w popiele - smakowało, chciałoby się jeszcze...

swietoziemniaka17a 3Do tej pory jesienne ziemniaki kojarzyły nam się bardziej z naszymi regionalnymi pieczonymi - w garnku.

I o ile wszyscy wiedzą, że najlepiej smakuje ziemniak pieczony w popiele, a najlepszy popiół to taki, który uzyskany został z drobnych gałązek, pozostałości po zielonych częściach ziemniaczanych roślin, chwastach rosnących na polu, to do tej pory imprezy związane z pieczeniem ziemniaków ograniczały się do ziemniaków z garnka, pieczonych nad ogniem.

W końcu w Jaworznie wymyślono, że można by się dobrze bawić przy najbardziej pierwotnej formie przygotowania potrawy, która do Europy przybyła dopiero w XVI wieku.

Czytaj dalej...

Słodki drań, czyli Dariusz Gnatowski jako... okaz cukrzyka

cukrzycaspektakl1017 7Cukrzyca, to taka choroba, która nie pozwala przez długi czas dotrzeć do świadomości pacjenta, że ją po prostu ma. Że jest chory i że będzie musiał z nią żyć do końca swoich dni, a wcale nie powiedziane, że te dni ostatnie nastąpią prędko.

Im wcześniej cukrzyk pogodzi się ze swoją dolą, tym, prędzej będzie można wdrożyć leczenie, odpowiednią dietę, z którymi to elementami jest trochę ciężej, mniej wygodnie żyć, ale można się dość szybko do tego przyzwyczaić i korzystać z uroków świata ile dusza zapragnie.

Cukrzyca, podobnie jak .. uzależnienia jest we wstępnym okresie, kiedy dociera do pacjenta, albo kiedy jeszcze nie dotarła, chorobą zaprzeczeń.

Czytaj dalej...

Don't Worry Be Happy - Chór Sokół podsumował Tydzień Seniora w Jaworzniechorjawordysen3009170917 14O godzinie 12 rozpoczęła się msza święta kończąca szereg wydarzeń przewidzianych na Tydzień Seniora - święto skierowane do starszych pokoleń naszej miejskiej społeczności.

Do osób będących na emeryturach, do kochanych Dziaków Babć i do tych, którzy seniorami się czują. Wprawdzie żadna z tych osób nie przyzna, że jest już w wieku sędziwym, bo przecież każdy czuje się zawsze młodziej, niż to wynika z rachunku lat, każdy czuje się wiecznym nastolatkiem, ale przyjmijmy, że jedni mają za sobą mniejszy, a inni większy bagaż doświadczeń, przeżyć.
Seniorzy służą doświadczeniem, spokojem ducha, radami, których nie lekceważymy, uśmiechem, ciepłem, ale czasem stanowczością i skarceniem, kiedy nawet nieświadomie popełniamy błąd.

Czytaj dalej...

Tydzień Seniora - Sobota na rynku - Koncert Archetti


archetdzsen0917 3Dobiega końca Tydzień Seniora. To święto naszych rodziców, dziadków, babć, osób, które często pozostały same wśród społeczności, ale i tych, które mają większe i mniejsze rodziny. Święto tych osób, które są aktywne, którym dopisuje zdrowie i te, które zmagają się z różnymi dolegliwościami, trudnościami dnia codziennego.

Dla nich wszystkich został powołany do życia Tydzień Seniora. Zasługa to pani Moniki Bryl, zastępcy Prezydenta Jaworzna, która jest wyjątkowo mocno wyczulona na los innych, obdarzona wielką dozą empatii.

To widać w kontaktach z seniorami z różnych okazji w mieście i co zasługuje na uwagę, nie tylko w chwilach spektakularnych, tak jak ten dobiegający końca tydzień.

Czytaj dalej...

Tydzień Seniora - Piątek w Geosferze


Tgeos 27o był beztroski dzień dla jaworznickich seniorów. Geosfera została przygotowana przez organizatorów, na placach pojawiły się leżaki, krzesła stoliki, miejsce znalazło się i w zadaszonych namiotach. Już o godzinie 15, jak zapowiadano początek tego popołudnia w miejscu zapełniło się od uczestników.

Były znajome, biorące udział zawsze w przygotowanych atrakcjach, twarze, ale było i wiele osób, które po raz pierwszy skorzystały z propozycji rekreacyjnych i kulturalnych z okazji święta naszych nestorów.

Znak to, że skierowane do Nich działania zataczają coraz szersze kręg, coraz więcej osób pragnie aktywnie spędzać czas biorąc udział w życiu miasta.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us