Menu
reklama
reklama

Breaking news 2 (105)

Systemy bezpieczeństwa w placówkach oświaty? Zobacz, jak monitoring zadba o ochronę Twojego dziecka

monitoringa1rekBezpieczeństwo jest jedną z najważniejszych potrzeb oraz wartości w życiu każdego z nas. Szczególnie troszczymy się o to, by bezpieczni byli najmłodsi. I choć w placówkach oświaty dzieci pozostają pod opieką wykwalifikowanych pedagogów, ich nadzór skutecznie wspierają systemy bezpieczeństwa – w tym monitoring. W jaki sposób systemy tego typu mogą być pomocne dla bezpieczeństwa najmłodszych?

Szkoła czy przedszkole to stosunkowo bezpieczne miejsca. Mimo wszystko, nawet tam na dzieci czyhają różnego rodzaju zagrożenia, zarówno zewnętrzne, jak i wewnętrzne. Właśnie dlatego zdecydowana większość placówek decyduje się przynajmniej na montaż monitoringu. Jednak coraz częściej usługi obejmują znacznie szerszy zakres zabezpieczeń.


Monitoring jest standardem

Pierwsze kamery do szkół wkroczyły już ok. 20 lat temu – dość nieśmiało i przy dość zdystansowanym stosunku rodziców, nauczycieli i uczniów. Dziś jednak są codziennością i nikogo nie dziwi ich obecność. Każdy zdaje sobie bowiem sprawę, że powodem ich montażu nie jest inwigilacja, a bezpieczeństwo. Obecność kamer:

  • działa prewencyjnie – osoby przebywające na terenie szkoły wiedzą, ze są obserwowane, co zniechęca do stosowania przemocy, kradzieży czy innych działań niezgodnych z prawem,
  • pozwala na bieżąco obserwować sytuację i reagować, gdy powstaje zagrożenie – jeśli sytuację śledzi np. pracownik ochrony, jest w stanie szybko podjąć działanie, gdy np. na korytarzu wywiąże się bójka czy dojdzie do wypadku,
  • umożliwia odtworzenie nagrania, by zweryfikować, co się stało – to przydatne np. w sytuacjach spornych, w których wersje świadków zajścia nie zgadzają się czy takich, gdy rodzic czy inne służby chcą potwierdzić godzinę wejścia ucznia do szkoły bądź jej opuszczenia.

Oczywiście, do właściwego działania telewizji przemysłowej konieczny jest jej profesjonalny montaż. Najlepiej, gdy zadanie to wykonają specjaliści, którzy doskonale znają systemy bezpieczeństwa – np. doświadczona agencja ochrony, taka jak Konsalnet. Eksperci zadbają o montaż odpowiednich kamer w precyzyjnie wyznaczonych miejscach, co pozwoli uniknąć tzw. białych plam – miejsc nieobjętych monitoringiem. Ponadto specjaliści zoptymalizują system tak, by generował rozsądne koszty oraz zatroszczą się o jego stałą obsługę. Monitoring bowiem jest przydatny także po zamknięciu szkoły, by zabezpieczał np. przed nieuprawnionym wtargnięciem na jej teren oraz kradzieżą i dewastacją mienia.

Nie tylko kamery – systemy bezpieczeństwa mogą objąć też kontrolę dostępu

Jak skutecznie sprawdzić, o której uczeń pojawił się w szkole (a co za tym idzie – o której placówka przejęła nad nim opiekę) i o której z niej wyszedł? Sam monitoring nie zawsze pozwoli na precyzyjną weryfikację – zwłaszcza, że w „godzinach szczytu”, a więc choćby tuż przed rozpoczęciem pierwszej lekcji, ruch jest na tyle duży, że obserwacja jest utrudniona. Właśnie dlatego placówki coraz częściej stosują również systemy kontroli dostępu, dzięki obecności których tylko osoby uprawnione mogą dostać się poza obszar holu z recepcją. Rozwiązanie takie nie tylko pozwala lepiej kontrolować uczniów, ale i zwiększa ich bezpieczeństwo. Nie ma bowiem ryzyka, że na korytarzu pojawi się dealer narkotyków czy inna osoba stwarzająca zagrożenie.

Jak widać, placówki oświatowe mogą dziś korzystać z szerokiego wachlarza rozwiązań związanych z bezpieczeństwem. Te niezbędne pomoże dobrać doświadczona firma z branży security. W razie potrzeby warto się więc z nią skonsultować.

Czytaj dalej...

Czy będziemy się bać jeździć bez kierowcy? W Jaworznie?

samochodyautonom080817 0194

Prace będą polegać na wielowątkowych wielopłaszczyznowych działaniach służących do uruchomienia takich mechanizmów, takiego stanu prawnego, ale i ekonomicznego infrastrukturalnego, mentalnego wśród zarówno decydentów, jak i społeczności lokalnej, aby plan się powiódł.
Z pewnością to jeszcze nie ten moment, aby mówić, że będziemy jeździć na co dzień po mieście samochodami bez kierowców, sterowanymi komputerem i to jeszcze na tyle przejawiającym pewną cybernetyczną inteligencję, że będą w stanie przewidzieć pewne zdarzenia, niezaprogramowane w ich sercu, czyli procesorach, pamięci itp.

Czytaj dalej...

Jak chronić się przed upałem i przed jego skutkami - poradnik dla jaworznian

 

upal21Upał to stan pogody, gdy temperatura powietrza przy powierzchni ziemi przekracza 30 st. C.
W ciągu dnia, najwyższa temperatura występuje pomiędzy godziną 15 a 18, a nie jak się powszechnie sądzi w południe, zaś największe promieniowanie UV notowane jest w godzinach 12 – 13.
Wraz ze wzrostem temperatur znacząco wzrasta ryzyko odwodnienia oraz przegrzania organizmu. Upał może doprowadzić do wystąpienia udaru słonecznego lub cieplnego, który jest stanem zagrażającym zdrowiu, a nawet życiu. Jego objawy to: zmęczenie, silne bóle i zawroty głowy, nudności, gorączka, szum w uszach, drgawki, wzrost temperatury ciała zagrażający życiu, większa częstotliwość bicia serca i oddechu.
Niewątpliwie, upał wpływa również na układ nerwowy człowieka.
Wysokie temperatury mogą powodować ospałość, zdenerwowanie, a także wpływają na poziom koncentracji i efektywność pracy.

Czytaj dalej...

Kolejne miliony dla Jaworzna?


kanaliza CustomPoczątkiem lipca Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie opublikował ranking, w którym wniosek na realizację VI fazy jaworznickiego projektu kanalizacyjnego znalazł się na 7 miejscu, na 149 zgłoszonych. Może to oznaczać, iż po wakacjach Jaworzno uzyska kolejne milionowe dofinansowanie m.in. na realizowaną od maja inwestycję w Byczynie oraz na dalszą modernizację Oczyszczalni Ścieków Jeleń Dąb.
Projekt „Modernizacja i rozbudowa systemu kanalizacyjnego miasta Jaworzna – faza VI” przeszedł pozytywnie ocenę merytoryczną pierwszego stopnia. Znalazł się na wysokim
7 miejscu. Uzyskał 31 punktów, na 34. Przekroczył tym samym próg wymaganych 55% punktów możliwych do uzyskania. Przed nami ocena merytoryczna drugiego stopnia, która według informacji z Narodowego Funduszu potrwa do końca sierpnia. Pełna lista wniosków,
z przyznanym dofinansowaniem, ma być znana 4 września br. – wyjaśnia Prezes Zarządu MPWiK Józef Natonek.

Jaworzno znalazło się w czołówce wraz z takimi miastami jak Warszawa, Wrocław, Poznań, Lublin, czy Kołobrzeg. Każdy z projektów może uzyskać maksymalnie 85% dofinansowania. Jeśli decyzja komisji będzie pozytywna, MPWiK po wakacjach może podpisać kolejną umowę
na dofinansowanie rozbudowy infrastruktury kanalizacyjnej. Przypomnijmy tylko, że od 2011 roku jaworznickie wodociągi przeznaczyły ponad 320 mln zł na inwestycje polepszające standard życia mieszkańców. Na tą kwotę składa się budowa nie tylko 100 km nowej kanalizacji, ale także budowa nowego ujęcia wody pitnej Piaskownia, modernizacja sieci wodociągowej,
czy modernizacja części biologicznej Oczyszczalni Ścieków w Jeleniu.
Lista zdj Custom

Sama Byczyna stanowi trzon wniosku o dofinansowanie VI fazy. Zakres kanalizacji w Byczynie obejmuje około 35 km sieci sanitarnej dla 3523 mieszkańców oraz modernizację 15 km sieci wodociągowej. Jednak we wniosku znajdują się także inne, ważne zadania.

Oprócz Byczyny, złożony i oceniany wniosek obejmuje budowę kanalizacji m.in. na osiedlu Dąbrowa Narodowa, Równa Górka i w okolicach Rynku w Jeleniu, a także ul. Chopina, Marusarzówny, Szczelnik, Żywicznej, Szelonka, Kruczej, Tylnej, Wandy, Świstackiego
i Kopernika. Za kolejne środki, które mam nadzieje zostaną nam przyznane, modernizacji poddana zostanie również oczyszczalnia ścieków Jeleń-Dąb, a dokładnie jej część mechaniczna – dodaje Prezes Natonek.
W sumie podczas VI fazy modernizacji i rozbudowy systemu kanalizacyjnego może powstać (lub zostanie zmodernizowanych) 70 km sieci sanitarnej i 37,38 km sieci wodociągowej. Skorzysta na tym 6 470 mieszkańców Jaworzna. Wartość całego VI projektu szacowana jest na 122 902 847,11 zł.

Czytaj dalej...

A w Jeleniu cały czas do przodujelenkanal CustomDo zakończenia prac w Jeleniu Łęgu zostało trzy miesiące. Ekipy techniczne ostro pracują. Cały czas można je spotkać na najdłuższej ulicy Zwycięstwa oraz na kilku mniejszych, pobocznych.

Z planowych 9 kilometrów kanalizacji sanitarnych zostało już ułożonych 6 kilometrów sieci. Roboty trwają nadal w środkowej części ulicy Zwycięstwa. Niebawem rozpoczną się w rejonie ulicy Zwycięstwa/Celników oraz Zwycięstwa/Biały Brzeg. Postępy w pracach widoczne są również w ulicy Wielki Dół i Kosów – tłumaczy rzecznik MPWiK Sławomir Grucel.

Czytaj dalej...

Wkrótce rondo na Sobieskiego stanie się w pełni przepustowe

skatinglipiec17 9Już niedługo wjeżdżając do Gródka, czyli na teren kamieniołomu, tradycyjnie nazwanego ""Koparkami", będziemy przemieszczać się w obrębie kolejnego ronda.Obiekt zlokalizowany jest w ciągu ulicy Jana III Sobieskiego u wlocie na ulicę Płetwonurków. Dziś rondo jest jeszcze w budowie, a atrakcją dla zmotoryzowanych i rowerzystów jest przejazd przez jego oś. Dla nieuczęszczających tamtymi szlakami publikujemy kilka zdjęć a już niedługo każdy będzie mógł swobodnie przebyć drogę, samemu podziwiając to miejsce. Miejmy nadzieję, że stanie się to szybko.

Czytaj dalej...

Prawo wodne - co ono oznacza dla przeciętnego obywatela

prawowodneKilka ważnych informacji na temat Prawa Wodnego!!!

Nie będzie podwyżek cen wody dla przeciętnych obywateli.

Mogą one nawet spaść.
Nowe przepisy ustalają 6-krotnie niższe stawki opłat za wodę niż były do tej pory. Obecnie za pobór wódy podziemnej trzeba zapłacić 4 zł 23 gr za metr sześc., (PiS proponuje 70 gr).

Za wody powierzchniowe 2 zł 20 gr za metr sześc. (PiS proponuje 35 gr). Podane ceny to stawki maksymalne. Nowe przepisy umożliwiają wykorzystanie 3,5 mld euro z funduszy europejskich na inwestycje przeciwpowodziowe.

Czytaj dalej...

Zmiany w sądownictwie - Prawo i Sprawiedliwość wyjaśnia

sadyreformaW związku z reformą sądownictwa w Polsce, Prawo I Sprawiedliwość, które realizuje wyborcze założenia programowe, pragnie zwrócić uwagę społeczeństwa na zasady, jakie mają obowiązywać po wejściu w życie nowych uregulowań dotyczących tego tematu. Za naszym pośrednictwem mogą Państwo zapoznać się z najważniejszymi tematami związanymi z reformą.

Najczęściej pojawiające się manipulacje dotyczące reformy sądownictwa:
1. Minister Sprawiedliwości będzie powoływał sędziów.
To Krajowa Rada Sądownictwa, w której większość mają sędziowie, a nie minister, będzie decydować o składzie Sądu Najwyższego. To nie minister wyznacza sędziów, tylko sami sędziowie mogą zwracać się do ministra o to, żeby w okresie przejściowym dalej orzekać w Sądzie Najwyższym.

Czytaj dalej...

Koszmarna prawda na temat pochówku jaworznianina Admirała Karwety

 

mkarwetatvpinfoNie tak dawno, po kolejnej ekshumacji informowaliśmy o prawdzie, jaką podała Gazeta Posła na temat zawartości trumny w której pochowany został jaworznianin Generał Andrzej Karweta. Dziś zabrała głos wdowa po Admirale, Pani Mariola Karweta.

Mariola Karweta, której mąż zginął w katastrofie smoleńskiej, na konferencji prasowej ujawniła wyniki ekshumacji. Powiedziała, że w trumnie były worki na śmieci, a w nich szczątki w sumie ośmiu osób.
(Fot. screen z TVP Info)


- Kiedy słyszę rzekomo żal bezbronnych, wycinanych drzew... A co z nami? Nas wam nie żal? Nie żal wam, że przez siedem lat przechodzimy gehennę? Że przez siedem lat żyjemy w nieustającej żałobie? Ludzi nie żal? - pytała łamiącym się głosem Mariola Karweta

 

- Siedem szczątków mojego męża znaleziono w czterech innych trumnach. Boję się podjąć decyzję o kolejnym pogrzebie, dla mnie każdy jego pogrzeb jest ogromnym dramatem. Mam nadzieję, że po tym wszystkim w końcu z godnością pochowam mojego męża bez tych worków i tylko jego. (www.natemat.pl )

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us