Menu
reklama
Breaking news 2

Breaking news 2 (242)

Wypoczynek w luksusowym hoteluspadladwojgJest wiele sposobów na spędzenie wolnego czasu. Wakacje to doskonała okazja do odpoczęcia od codzienności poza domowym zaciszem. Znalezienie się w nowym miejscu działa niczym orzeźwiający drink. Na pobyt w hotelu ze SPA warto zdecydować się niezależnie od tego, czy ma to być tylko weekend czy dłuższy urlop.

W każdym przypadku można liczyć na wiele korzyści płynących z takiego rozwiązania. Oferta obiektów hotelowych jest szeroka i zróżnicowana, dzięki czemu każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego. Jest to doskonały sposób na efektywny wypoczynek. Samo nic nierobienie typu leżenie na plażowym leżaku czy przed ekranem telewizora nie zapewni pełnego relaksu i zregenerowania sił.

Hotel ze SPA sposobem na doskonały wypoczynek

Hotele ze Spa cieszą się coraz większą popularnością, szczególnie wśród osób pragnących się w pełni zrelaksować i wypocząć. Przybywają do nich każdego roku tysiące przepracowanych i zestresowanych osób, które szukają ukojenia dla ciała i umysłu. Nowoczesne zabiegi SPA są w stanie spełnić nawet najbardziej wymagające oczekiwania. Ośrodki Wellness&SPA oferują szereg usług związanych z odnową biologiczną. Do dyspozycji jest cała masa zabiegów relaksujących i pielęgnacyjnych – zarówno dla pań, jak i panów. Mogą korzystać z nich nie tylko młode, ale też starsze osoby.

Po pobycie w takim luksusowym hotelu ze SPA można spodziewać się poprawy wyglądu, zdrowia i kondycji. W dowolnej chwili można skorzystać z licznych atrakcji takich jak aromaterapia, masaże, zabiegi kosmetyczne, basen, jacuzzi itd. Idealnym wyborem będzie ośrodek hotelowy, który może pochwalić się nie tylko nowoczesną infrastrukturą, eleganckim wystrojem, dobrym wyposażaniem, profesjonalną obsługą i smaczną kuchnią, ale też pięknymi krajobrazami. Powinno znaleźć się w nich zarówno coś dla ciała, jak i umysłu.

Będąc w hotelu ze SPA, nie zapomnij o skorzystaniu z sauny

Luksusowy hotel ze SPA to miejsce, gdzie do dyspozycji jest strefa saun. Korzystanie z sauny wpływa korzystnie zarówno na zdrowie, jak również na urodę i samopoczucie. Okazuje się, że zwiększa to odporność organizmu, przez co zmniejsza się ryzyko złapania przeziębienia. Łatwiej jest też organizmowi rozprawić się z atakującymi nas z każdej strony wirusami i bakteriami. Dzięki saunie możliwe jest oczyszczenie organizmu z nagromadzonych w nas toksyn. Jest to możliwe dzięki intensywnemu poceniu się, gdyż wraz z potem przez skórę wychodzą różnego typu zanieczyszczenia.

Po wizycie w saunie można spodziewać się napływu energii i lepszego samopoczucia. W dłuższej perspektywie organizm zaczyna coraz lepiej funkcjonować. Sauna to również skuteczny sposób na poprawę wyglądu skóry – zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz. Sauna sprzyja redukcji niedoskonałości skóry. Staje się ona gładsza i przyjemniejsza w dotyku, a jej koloryt wyrównuje się. Przez dobrze oczyszczone i otwarte pory lepiej przenikają substancje aktywne z kosmetyków. Po wyjściu z sauny można poczuć się zrelaksowanym dzięki rozluźnieniu mięśni i zwalczeniu negatywnych skutków stresu.

Publikacja powstała we współpracy z bristolbusko.pl - hotelem ze strefą SPA.

 

spadladwojga

Czytaj dalej...

Nowoczesne meble do kuchni - jak stworzyć naturalne i przyjemne wnętrze?
brazowa kuchnia marroneKuchnia to pomieszczenie, w którym spędzamy czas najczęściej rano - podczas szybkiego śniadania z rodziną i popołudniu - gdy przygotowujemy kolację i rozmawiamy z bliskimi o minionym dniu.

Kuchnia jest to więc nie tylko pomieszczenie do przygotowywania posiłków, ale także spotkań z rodziną i przyjaciółmi.

Jak zaaranżować tego typu wnętrze? Oczywiście w zgodzie z naturą!


marsala Nowoczesne meble drewniane

Wydaje Ci się, że nowoczesność nie idzie w parze z naturalnymi tworzywami, takimi jak drewno? Jesteś w błędzie! Nowoczesna kuchnia, bez dodatków drewnianych wydaje się sterylna i mało przytulna. To naturalne elementy i desenie nadają jej wyjątkowego uroku.

Nowoczesna kuchnia, powinna być utrzymana w minimalistycznym stylu, pochowaj więc różnego rodzaju pojemniczki, deski i naczynia. Dzięki temu zyskasz prostą i funkcjonalną przestrzeń, której urok wiązać się będzie z nietypowym połączeniem drewna, kamienia, szkła i innych materiałów.

Spójrz na kuchnię MARSALA, marki Halupczok. Jest inspirowana naturą, dzięki czemu pomimo nowoczesnego designu wydaje się przytulna i ciepła. Oprócz motywu jodełki znajdziesz w niej też inne nawiązania do natury, mianowicie marmur. Cała kuchnia prezentuje się tak dobrze, dzięki dyskretnym podświetleniom, uwypuklającym fakturę zastosowanych materiałów. Odwiedź salon Halupczok w Gliwicach i przekonaj się na własne oczy!

grazia

 

Meble drewniane białe

Spodobał Cię się marmur, jednak ciemny brąz to nie Twój kolor? Marzysz o białej, nowoczesnej kuchni? Jeżeli odpowiedź brzmi TAK, spójrz na kuchnię GRAZIA, marki Halupczok, która urzeka swą prostotą i dostosowuje się do indywidualnych potrzeb mieszkańców. Biała kuchnia w nowoczesnym stylu ma być nie tylko piękna, ale też funkcjonalna. Posiada więc drewniany regał, który pomaga zapanować nad kulinarnym rozgardiaszem, a także mobilny barek schowany w blacie wyspy kuchennej. Naturalne materiały, połączone z łagodną bielą, podkreślają nietuzinkowość takiego rozwiązania. Całość jest więc przykładem przestrzeni pełnej wyrazu i klasy. Odwiedź salon Halupczok w Gliwicach i daj się oczarować!

toscana

 Czarne meble kuchenne

Jeżeli jesteś miłośnikiem raczej awangardowej i wyrazistej aranżacji to Twoje serce podbije kuchnia Halupczok TOSCANA. Meble w ciemnej kolorystyce nadadzą wnętrzu tajemniczości, a Tobie inspiracji do coraz odważniejszych, kulinarnych pomysłów. Czarne meble kuchenne świetnie będą pasować do modernistycznych przestrzeni, a także eleganckich, męskich mieszkań. Kolorystyka tej kuchni jest na pewno unikatowa, egzotyczny fornir wygląda ciekawie, ale też przytulnie. Podświetlane witryny dodają mu uroku i ułatwiają użytkowanie.

Masz pytania? Odwiedź salon w Gliwicach przy ulicy Pszczyńskiej 192 bądź wyślij e-mail na adres: gliwice@meble-halupczok.pl.

Czytaj dalej...

Typy uzależnień. Czy każde uzależnienie jest tak samo groźne?typyuzaleznien.czykazdeuzaleznieniejesttaksamogrozneUzależnienie to choroba ośrodkowego układu nerwowego polegająca na silnej potrzebie ciągłego wykonywania jakiejś czynności lub przyjmowania określonej substancji.

Uzależnienie nigdy nie dotyczy jednej osoby, a całego otoczenia - rodziny, najbliższych, znajomych.

Nałóg, czegokolwiek, by nie dotyczył, ma destrukcyjny wpływ na zdrowie psychiczne, fizyczne oraz zachowanie uzależnionego.


Uzależnienie to choroba, która może dotknąć każdego

Często bagatelizujemy zagrożenia związane z uzależnieniami, powtarzając sobie, że nas ten problem nie dotyczy. Wydaje nam się, że nałóg dotyka osoby z marginesu społecznego czy patologię. Widząc alkoholika czy narkomana, często podświadomie oceniamy. Niestety, wiele osób ma tendencję do powtarzania krzywdzących stereotypów na temat osób uzależnionych. Tymczasem musimy zdać sobie sprawę z tego, że nałogi dlatego są tak groźne, bo mogą dotknąć każdego i trudno jest się przed nimi uchronić. W dodatku istotną cechą mechanizmów działania uzależnienia jest fakt, że uzależniony nie zdaje sobie sprawy ze swojego problemu, nie dopuszcza do świadomości myśli, że ma z czymś problem. Świadomość skali problemu zwykle przychodzi zbyt późno.

Jak powstaje uzależnienie?

Niektórzy ludzie mają genetyczne predyspozycje do popadania w nałóg (więcej na ten temat w artykule: Kogo najczęściej dotyka alkoholizm?). Nie jest to jednak regułą, ponieważ w nałóg popadają również osoby, które nie wykazują skłonności genetycznych. Takie osoby, na przykład piją alkohol lub zażywają narkotyki po to, aby pozbyć się stresu. Po zażyciu określonej substancji w mózgu zaczyna wydzielać się dopamina, która daje uczucie przyjemności. Organizm uczy się niejako, że dane działanie łączy się z przyjemnymi doznaniami i włącza je do układu nagrody. Tak oto powstaje uzależnienie, nad którym nie mamy już kontroli.

Jakie typu uzależnień wyróżniamy?

Wyróżnia się trzy podstawowe rodzaje uzależnień:

Uzależnienie fizyczne (fizjologiczne)

Uzależnienie fizyczne, zwane również fizjologicznym, to typ uzależnienia związany z silną potrzebą dostarczania organizmowi określonej substancji. Jej brak powoduje szereg nieprzyjemnych objawów fizycznych, do których zaliczyć można m.in. bóle głowy, wymioty, biegunkę, bezsenność, rozdrażnienie, drgawki, wzmożoną potliwość. Kluczowym elementem uzależnienia fizycznego jest zjawisko tolerancji. Otrzymując cały czas tę samą dawkę substancji, organizm zaczyna się do niej przyzwyczajać i domagać się większych ilości dla osiągnięcia tego samego stanu.

Uzależnienie psychiczne

Uzależnienie psychiczne, zwane również psychologicznym, oznacza silną potrzebę wykonywania określonej czynności czy też zażywania danej substancji, ale bez objawów uzależnienia fizycznego. Ta forma uzależnienia bazuje na szybkiej poprawie samopoczucia, nastroju. Kluczowym elementem uzależnienia psychicznego jest więc uzyskanie pożądanych stanów emocjonalnych. W sytuacjach dyskomfortu psychicznego chorzy nie szukają innych rozwiązań, a jedynie dążą do szybkiej ulgi poprzez wykonanie określonej czynności. Ten rodzaj uzależnienia powoduje osłabienie woli. Oznacza to, że uzależniony nie jest w stanie sam zaprzestać wykonywania określonych czynności.

Uzależnienie społeczne

Uzależnienie społeczne (socjologiczne) związane jest z powtarzaniem określonych zachowań lub używaniem danej substancji pod wpływem panującej mody. Uzależnienie to wynika z silnej potrzeby poczucia przynależności jednostki do określonych grup lub kręgów społecznych. Bardzo często ta chęć przystosowania związana jest z poczuciem osamotnienia, odrzucenia.

Czy każde z typów uzależnienia jest tak samo groźne?

Choć z pozoru może się wydawać, że uzależnienie psychiczne jest łagodniejsze niż uzależnienie fizyczne, to jednak każdy typ uzależnienia jest tak samo groźną chorobą. Bez względu na to, czy borykamy się z chorobą alkoholową, uzależnieniem od narkotyków, seksu, hazardu, dopalaczy, zakupów czy leków każde z nich prowadzi do koncentrowania się życia wokół tego, co jest bezpośrednią przyczyną.

Jak walczyć z uzależnieniem?

Podstawową formą leczenia uzależnienia jest terapia prowadzona w ośrodku leczenia uzależnień takim jak ten w Krakowie. Terapia uzależnień zwykle zaczyna się od kilkutygodniowego intensywnego programu terapeutycznego. Najlepsze efekty prowadzi terapia realizowana w warunkach stacjonarnych ze względu na stałą opiekę nad pacjentem. Podczas pobytu w placówce pacjent poznaje mechanizmy nałogu, jednocześnie ucząc się go pokonywać.
typyuzaleznien.czykazdeuzaleznieniejest taksamogrozne

Czytaj dalej...

Medycyna estetyczna – skuteczne i bezpieczne zabiegi upiększające
averie woodard 4nulm juyfo unsplash 1600
Zabiegi medycyny estetycznej cieszą się obecnie bardzo dużym powodzeniem. To doskonała propozycja dla tych osób, które chcą cieszyć się wspaniałymi efektami bez ryzyka!

 

Poprawianie urody bardzo często kojarzy się z inwazyjnymi zabiegami chirurgii plastycznej. Warto jednak wskazać, że obecnie tego typu procedury wcale nie są konieczne, aby cieszyć się młodym wyglądem na dłuższy czas. Alternatywa to medycyna estetyczna Ruda Śląska to jedno z miast, gdzie można skorzystać z tego typu zabiegów. Czym dokładni jest medycyna estetyczna? W jakich przypadkach może nam pomóc? Jakie są najbardziej popularne zabiegi medycyny estetycznej?

Medycyna estetyczna – co to jest?

Medycyną estetyczną nazywa się dział medycyny, który skupiony jest na poprawie estetyki wyglądu pacjentów. W tym przypadku chodzi nie tylko o usunięcie zmarszczek czy wyszczuplenie sylwetki, ale także o zabiegi, które mają na celu zlikwidowanie defektów urody, które nierzadko powodują kompleksy. Podczas zabiegów medycyny estetycznej stosuje się najczęściej specjalne specyfiki oraz urządzenia, które pozwalają na uzyskanie skuteczniejszych efektów niż zwykłe kosmetyki, a przy tym są to procedury bezpieczniejsze niż chirurgia plastyczna?

Kiedy warto wybrać medycynę estetyczną?

Zasadniczo, medycyna estetyczna może pomóc pacjentom w wielu przypadkach – zmarszczki, przebarwienia, blizny, trądzik, brak jędrności skóry, nadmiar kilogramów, wypadanie włosów to tylko niektóre z nich. Zabiegi te działają także profilaktycznie, na przykład przeciwstarzeniowo. Szeroka gama zabiegów pozwala na dopasowanie ich do indywidualnych potrzeb pacjenta przez lekarza medycyny estetycznej.

Popularne zabiegi medycyny estetycznej:

 • botoks i kwas hialuronowy – usuwanie zmarszczek

 • wampirzy lifting Katowice – osocze bogatopłytkowe

 • wszczepianie nici liftingujących

 • mezoterapia igłowa

 • modelowanie i powiększanie ust Chorzów

 • peelingi medyczne – kwasowe

 • zabiegi na ciało – endermologia, lipoliza, kriolipoliza i inne

Pełną ofertę gabinetów medycyny estetycznej można znaleźć już teraz na stronach internetowych gabinetów.

Czytaj dalej...

Szukasz pomysłu na dobry zawód? Wybierz się na kurs spawacza!
kyle levesque tb gybm8kpc unsplash 1600Zapotrzebowanie na dobrych specjalistów stale jest bardzo duże. Dotyczy to także tych osób, które posiadają kurs spawacza i uprawnienia do pracy w tym zawodzie.

W ogłoszeniach o pracę bardzo często można spotkać się z ofertami dla spawaczy.

Dotyczy to nie tylko firm polskich, ale również tych z innych krajów, gdzie także zapotrzebowanie na tych fachowców jest bardzo duże.

Wobec tego wtedy, gdy zależy Ci na uzyskaniu dobrego fachu, warto wybrać się na kurs spawacza w Gliwicach - https://kursyalfa.pl/kursy-spawalnicze/

Kursy spawacza – kompleksowe przygotowanie do pracy w zawodzie

Podczas kursów spawacza uczestnicy dowiadują się wszystkiego, co potrzebne jest do podjęcia pracy w tym właśnie zawodzie. Kursy te składają się zarówno z części teoretycznej, która przekazuje kluczowe informacje, jak również z części praktycznej, która obejmuje ćwiczenia ze spawania pod okiem doświadczonych specjalistów.

Kursy spawaczy prowadzone są w następującym zakresie w zależności od metod:

 • 111 – spawanie elektrodą otuloną – MMA

 • 114 – spawanie elektrodą proszkową: bez gazu

 • 131 – spawanie aluminium MIG

 • 135 – spawanie półautomatycznego stali drutem litym – MAG

 • 136 – spawanie elektrodą proszkową: w osłonie gazu aktywnego

 • 137 – spawanie elektrodą proszkową: w osłonie gazu obojętnego

 • 141 – spawanie w osłonie argonu – TIG

 • 311 – spawanie gazowe

 • cięcie acetylenowo-tlenowe – cięcie gazowe

Kursy prowadzone są zarówno w zakresie podstawowym, jak również zaawansowanym w powyższych metodach. Po ich zakończeniu można ubiegać się o uprawnienia na spawacza – w tym celu konieczne jest wzięcie udziału w egzaminie sprawdzającym posiadaną wiedzę i umiejętności. Uprawnienia, które można uzyskać po kursie spawacza, pozostają ważne na okres 3 lat.

Gdzie zapisać się na kurs spawacza?

Osoby zainteresowane zapisaniem się na kurs spawacza mogą zapoznać się już teraz z dostępnymi ofertami zaprezentowanymi na stronach internetowych ośrodków szkoleniowych. Na stronach ośrodków znaleźć można dokładne informacje dotyczące programów kursów przeznaczonych dla spawaczy, a także informacje związane z aktualnymi terminami prowadzenia kursów i ich cenami.

ie.
Czytaj dalej...

Szczyt sezonu zachorowań na grypę przed nami – to ostatni moment na szczepienie
ogpolgrypa

Ostatnio w Polsce zaczęły pojawiać się ogniska ptasiej grypy, która dotyczy głównie zwierząt. Zdarzają się jednak przypadki, kiedy wirus grypy ptaków może zmienić swoje cechy i jest zagrożeniem dla życia człowieka. Jak podkreśla Główny Inspektorat Sanitarny wirus grypy, który ostatnio zaatakował stada drobiu hodowlanego jest wysoce zjadliwy dla drobiu, ale nie patogenny dla ludzi. Przed nami jednak szczyt sezonu zachorowań na grypę, która może dotknąć każdego z nas. Dlatego eksperci Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy zalecają szczepienia przeciw grypie, by mieć pewność, że unikniemy ryzyka zachorowania.

Pandemia grypy występuje w wyniku tak zwanego skoku antygenowego, wtedy gdy zaczyna rozwijać się zupełnie nowy typ wirusa grypy, przeciw któremu system układu odpornościowego u ludzi nie wypracował jeszcze barier ochrony. W powstaniu wirusa pandemicznego grypy zawsze biorą udział szczepy zwierzęcych wirusów grypy. Oznacza to, że wirus ptasiej grypy w sezonie zachorowań u ludzi może połączyć się z ludzkim wirusem w organizmie zwierzęcym świni co doprowadza do powstania nowego wirusa pandemicznego.

szczepienieW tym sezonie na grypę i choroby grypopodobne zachorowało już blisko 1,8 mln osób, hospitalizacji wymagało ponad 4 tys. z nich. Szczepienia przeciw grypie są najskuteczniejszą i najbezpieczniejszą metodą zapobiegania zakażeniom grypy. Wirus grypy bardzo często mutuje, dlatego każdego roku wytwarzana jest nowa szczepionka, która ma za zadanie chronić organizm. Szczepionka „ucząc” organizm walczyć z wirusem wzmacnia układ odpornościowy. Skuteczność szczepień u zdrowych osób poniżej 65 roku życia sięga 70-89%. Czy można się jeszcze się zaszczepić? Jak najbardziej, bo w praktyce szczyt zachorowań w Polsce przypada na styczeń – marzec. Szczepionki są nadal dostępne w aptekach i posiadają 50% refundacji dla pacjentów powyżej 65 roku życia.

Zawsze należy pamiętać o wykonaniu szczepienia przeciwko grypie sezonowej przed sezonem grypowym lub w trakcie jego trwania, co zminimalizuje ryzyko zakażenia się wirusami grypy i uchroni przed wystąpieniem groźnych powikłań choroby. Nie jest jeszcze za późno, aby wykonać szczepienie nawet w styczniu. Odporność zyskujemy już po tygodniu” – tłumaczy prof. dr hab. med. Adam Antczak, przewodniczący Rady Naukowej Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy.

Zachorowanie na grypę wiąże się z ryzykiem wystąpienia różnego rodzaju powikłań, które potrafią być bardzo niebezpieczne. Do najczęstszych należą: zapalenie płuc, zapalenie oskrzeli, zapalenie mięśnia sercowego oraz niewydolność oddechowa. Istnieje również ryzyko powikłań neurologicznych: zapalenie mózgu oraz zapalenie opon mózgowych, których następstwa mogą być nieodwracalne. Mimo to grypa jest ciągle lekceważona przez społeczeństwo.

Eksperci z Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy przypominają, że szczepienia najskuteczniej chronią przed wirusami grypy, ale również zmniejszają liczbę kosztownych hospitalizacji, szczególnie wśród osób starszych.

-----------------------------------

Ogólnopolski Program Zwalczania Grypy jest inicjatywą społeczną niezależnych ekspertów medycznych. Celem Programu jest poprawa wyszczepialności przeciw grypie w Polsce, zwłaszcza wśród pacjentów z grup ryzyka oraz informowanie Polaków o zagrożeniach związanych z grypą i jej powikłaniami. Organizatorem Społecznej Kampanii Informacyjnej powstałej w ramach Programu jest Fundacja Nadzieja dla Zdrowia. Działania skierowane są do środowiska medycznego, opinii publicznej, samorządu oraz do pracodawców. Przedsięwzięcie spotkało się z aprobatą najważniejszych instytucji działających na rzecz poprawy zdrowia publicznego, wielu organizacji zrzeszających lekarzy, pracodawców, związki samorządów i towarzystwa medyczne. W działania Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy zaangażowali się również eksperci medyczni, liderzy opinii, ludzie nauki, kultury oraz biznesu. Więcej informacji na stronie www.opzg.pl.

Czytaj dalej...

Będzie nowy budynek w rynkubudzet0120nazdw2
Dziś, 13 stycznia, radni dokonali zmian w uchwale budżetowej, efektem czego będzie możliwe zapewnienie wkładu własnego do projektu, dzięki któremu w budynku byłej organistówki przy Kolegiacie Św. Wojciecha i Św. Katarzyny powstanie Centrum Usług Społecznych.
Jak widać na tabeli do głosowania, niektórzy radni, niby obywatelscy, nie poparli tego pomysłu, który jest przede wszystkim z myślą o mieszkańcach.
Budynek będzie stanowił piękne dopełnienie północno zachodniej pierzei rynku.

budzet0120nazdw

Czytaj dalej...

Skuteczne metody na wybór firmy odśnieżającej dachy
odsniezanie dachowNigdy nie wiesz, kiedy zima Cię zaskoczy, czy będzie to jesienny październik, świąteczny grudzień czy już wiosenny marzec.

Sypnęło mocno śniegiem, a Ty zmagasz się z problemem zalegającego śniegu na dachu.

Możesz usunąć go samodzielnie, co jest jednak niebezpieczne zarówno dla Ciebie, jak też osób, które znajdują się w pobliżu budynku.

Znacznie lepszym pomysłem jest zlecenie tego zadania profesjonalistom. Jak znaleźć i wybrać najlepszą firmę odśnieżającą dachy?


Szukaj tam, gdzie firmy się reklamują

Kiedyś była to prasa i ulotki, czasami też zdarzały się plakaty. Potem pojawiły się duże billboardy, aż w końcu reklama znalazła się w Internecie i tam funkcjonuje dzisiaj bardzo dobrze, może nawet najlepiej. Wybór firmy odśnieżającej dachy rozpocznij wiec od zapoznania się z ofertami tych usługodawców, którzy reklamują się w Internecie, oznacza to, że podążają za zmianami i dostosowują się do aktualnych nawyków społeczeństwa. Zapoznaj się ze stronami firm, które oferują podobne usługi w Twojej okolicy. Wiele firm decyduje się na odśnieżanie nie tylko w obrębie jednego miasta, ale nawet województwa. To oznacza, że dojazd do klienta nie jest dla nich żadnym problemem. Strona internetowa powinna przedstawiać zakres usług firmy, a także zasięg, w jakim wykonuje swoją pracę. Ponadto powinna też przedstawiać profil firmy.

Porównaj doświadczenie i zakres usług

Wybór firmy odśnieżającej dachy nie powinien być przypadkowy, dlatego warto jest zainteresować się usługodawcami jeszcze przed rozpoczęciem zimy. Firma oferująca takie usługi powinna cechować się doświadczeniem, które nie zawsze potwierdza długi czas funkcjonowania w branży. Bardzo często firma jest młoda, jednak zatrudnia wykwalifikowanych specjalistów z doświadczeniem i wiedzą. Właśnie czasem młodość, której towarzyszy nowoczesność jest największym atutem firmy. Tak jest w przypadku firmy Komplex Breuer, która pomimo swojej młodości może pochwalić się niezwykle prężnym rozwojem i wykwalifikowanym zespołem.

Interesuje Cię usługa odśnieżania dachów, ale zwróć też uwagę, jaki jest zakres usług danej firmy. Komplex Breuer specjalizuje się nie tylko w odśnieżaniu, ale też sprzątaniu placów, dezynfekcji, sprzątaniu po remontach oraz usługach ogrodniczych. Oznacza to, że oprócz odśnieżania zimą będziesz mógł skorzystać z pomocy również latem, a wiedza i umiejętności pracowników są szerokie, co pomaga im realizować bardziej wymagające zlecenia.

Nie wiesz? Zapytaj!

Jeżeli masz wątpliwości, czy wybrana przez Ciebie firma dobrze poradzi sobie z odśnieżeniem Twojego dachu, to po prostu skontaktuj się z obsługą klienta i poproś o więcej informacji na temat marki i samej usługi. Dobrym sposobem na wybór firmy odśnieżającej dachy jest też skorzystanie z opinii jej dotychczasowych klientów. Efekty pracy są najlepszą rekomendacją, a klienci najlepszą i najbardziej wiarygodną reklamą.

Zobacz więcej na: https://www.komplex-breuer.pl/odsniezanie/

 

 

 

 

odsniezanie dachow1

Czytaj dalej...

Wózki czołowe - cena i rodzaje urządzeń

wozki czolowe galeria 3Wielu przedsiębiorców przed zakupem urządzeń do swojego magazynu zastanawia się, w jaki sposób wybrać najlepszy wózek widłowy.

W wielu przypadkach decydujące znaczenie ma oczywiście cena. Jednak warto zadać sobie pytanie - jak koszty związane z zakupem wózków czołowych mają się do ich jakości oraz czy bardziej opłacalny jest zakup nowych, czy używanych urządzeń?Pytania o cenę wózków widłowych, w kontekście ich zakupu, padają często. Jednak odpowiedź nie może być jednoznaczna. Na wysokość kosztów wpływa bowiem wiele czynników, takich jak:

 • rodzaj urządzenia;
 • producent,
 • źródło zakupu urządzenia;
 • stan techniczny pojazdu;
 • dodatkowe wyposażenie.

Ostateczna cena wózka czołowego może także różnić się w przypadku zakupu sprzętu na raty lub za gotówkę. Równie istotne są dodatkowe usługi wliczone w cenę zakupu czy choćby okres trwania gwarancji na sprzęt.

Wózek widłowy – cena a jakość

Kolosalny wpływ na cenę wózków widłowych ma ich stan techniczny – używane wózki są nawet o 30-50% tańsze niż nowe modele. W procesie zakupu, istotny jest również kraj produkcji urządzenia – jeśli wózek został wyprodukowany w Chinach, najprawdopodobniej jego cena będzie znacznie niższa, niż gdyby pochodził on od europejskich producentów. Jednak niestety, w tym przypadku niższa cena oznacza często również gorszą jakość wykonania oraz jest źródłem dodatkowych problemów. Najczęstsze z nich, to m.in..:

 • utrudniony dostęp do części zamiennych;
 • długi czas oczekiwania na sprzęt;
 • gorsza jakość wykonania urządzeń (zastosowanie słabszych, mniej odpornych na zużycie materiałów);
 • brak kompatybilności z osprzętem od innych producentów;
 • trudności z naprawą wózków (inne technologie niż te stosowane w urządzeniach od europejskich producentów znacznie utrudniają przeprowadzenie koniecznych napraw).

Ponadto, największy problem może stanowić fakt, iż wózki sprowadzane z Chin nie zawsze posiadają niezbędne certyfikaty i nie są przystosowane do norm Unii Europejskiej, czyli de facto - w wielu przypadkach po prostu nie można ich wykorzystywać w przedsiębiorstwach lub firmach, gdyż nie zostaną zatwierdzone w procesie rejestracji wózków widłowych.
Zamawiając wózek widłowy, lepiej robić to u sprawdzonych dealerów znanych europejskich marek, tak aby mieć pewność, iż sprzęt spełnia wszystkie wymagania i jest przystosowany do pracy. Chodzi tu przede wszystkim o to, aby wszystkie urządzenia pracujące w zakładzie pracy były bezpieczne i nie stanowiły zagrożenia dla pracowników.

Cenę wózków widłowych podnoszą też dodatkowe funkcje, typ masztu, udźwig oraz inne dodatkowe funkcje i umiejętności. Im nowsze technologie i bardziej wygodne oraz funkcjonalne wnętrze pojazdu, tym wyższa jego cena. Różnica w cenie może być wywołana nawet różnym rodzajem napędu wózków czołowych.

Wózek czołowy – cena

Decyzja o kupnie nowego lub używanego wózka widłowego powinna zależeć przede wszystkim od rodzaju prowadzonej działalności i szacowanej intensywności pracy, do której pojazd będzie wykorzystywany. W przypadku, gdy branża, którą zajmuje się przedsiębiorca jest nierozerwalnie związana z prowadzeniem magazynu, zakup wózków widłowych okazuje się niezbędny. Są one przydatne również do sporadycznych prac na hali czy w większym sklepie. Wówczas z góry wiadomo, że pojazd nie będzie potrzebny codziennie.

Nowoczesne wózki czołowe są doskonałym rozwiązaniem dla każdej firmy, jednak nie należą one do najtańszych. Przedsiębiorca może wybierać pojazdy z aktualnej oferty i dostosować do nich pożądane rozwiązania technologiczne. Koszt zakupu czołowego wózka o napędzie spalinowym to od ok. 65 tysięcy złotych, natomiast ceny wózków elektrycznych zaczynają się od 75 tysięcy złotych.
Wózki czołowe spalinowe, takie jak tu, sprawdzają się podczas wykonywania prac na zewnątrz pomieszczeń. Mają duży udźwig i są bardzo wydajne. Mogą pracować nawet w niekorzystnych warunkach pogodowych (deszcz, śnieg), a ich jedynym minusem jest emisja spalin (z którą jednak projektanci i twórcy wózków czołowych starają sobie radzić poprzez zastosowanie różnego rodzaju filtrów).
Wózki czołowe elektryczne, tego typu jak tutaj, charakteryzują się wyjątkowo ergonomiczną pracą. Można je wykorzystywać zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń. Sprawdzają się w unoszeniu i transportowaniu ładunków do celu. Ich cicha praca zapewnia duży komfort użytkowania i nie jest męcząca.

Z roku na rok produkowane są coraz bardziej zaawansowane urządzenia. Producenci starają się tworzyć pojazdy energooszczędne i przyjazne dla środowiska, a przy tym możliwie najbezpieczniejsze dla pracowników.

Używane wózki widłowe bywają kilkukrotnie tańsze, jednak przedsiębiorca powinien pamiętać, że mogą one mieć na swoim koncie wieloletnie użytkowanie. Ich awaryjność jest na pewno większa niż nowych urządzeń, dlatego podczas wyboru, warto sprawdzić kilka elementów.

Używane wózki czołowe

Przed zakupem używanych wózków czołowych warto zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii, które pomogą dobrać właściwy sprzęt, dobrej jakości. Przede wszystkim sprawdź:

 • ilość przepracowanych motogodzin;
 • rok produkcji urządzenia;
 • stan techniczny pojazdu;
 • dokumenty urządzenia (w tym adnotacje o przeprowadzonych naprawach oraz wymianie elementów);
 • ewentualne zewnętrzne ślady świadczące o niewłaściwym użytkowaniu wózka lub braku dbałości o jego poprawny stan techniczny i wizualny.

Jeśli nie jesteś pewien lub nie umiesz samodzielnie prawidłowo określić stanu technicznego wózka czołowego, na spotkanie w celu oglądania urządzenia zabierz ze sobą konserwatora lub doświadczonego operatora, który pomoże Ci i będzie potrafił ocenić, czy pojazd jest sprawny.
Warto również upewnić się, że używany sprzęt pochodzi z bezpiecznego, zaufanego źródła i jest oryginalny, np. jak tu.

Podsumowanie

Na cenę wózka widłowego wpływa wiele czynników. Sam wybór urządzenia również nie jest prosty, dlatego przed podjęciem decyzji zakupowej warto zorientować się w rynku i dostępnych rodzajów pojazdów.

Przedsiębiorca powinien ustalić, jakie urządzenia przydadzą się jego pracownikom, a następnie wybrać odpowiedni, dobrany do potrzeb pojazd.
Wózki czołowe można kupić w dwóch opcjach - nowe lub używane. Stan techniczny ma bardzo istotny wpływ na koszt zakupu. Cena wózków czołowych zależna jest także od rodzaju i producenta pojazdu.


Czytaj dalej...

Grypa atakuje województwo śląskie
szczepienia
Od września do grudnia 2019 roku w województwie śląskim z objawami grypy i chorób grypopodobnych do lekarzy trafiło 123 5441 osób, a hospitalizacji wymagało już 141 osób. W województwie wielkopolskim odnotowano już trzy przypadki śmiertelne! Eksperci Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy apelują, aby nie lekceważyć żadnych objawów, ponieważ grypa niesie za sobą możliwość wystąpienia groźnych dla życia powikłań pochorobowych i nieleczona może doprowadzić do zgonu. Osoby, które jeszcze nie zachorowały ciągle mogą skorzystać ze szczepień.
Dopiero zaczął się grudzień, a już odnotowano ponad 1,2 mln przypadków zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę w Polsce. Hospitalizowanych było prawie 2,8 tys. chorych. Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego w swych meldunkach epidemiologicznych potwierdził już 3 przypadki zgonów z powodu grypy i jej powikłań.
grypa19Grypa przenoszona jest drogą kropelkową. Wystarczy kichnięcie, by wirus grypy przeniósł się na drugą osobę. 1 kichnięcie to ok. 3 000 kropelek z wirusem pędzącym 167 km/h, dlatego ważna jest higiena osobista. Grypa to nie przeziębienie. Grypa atakuje nagle. Chorobie towarzyszy gorączka, często wyższa niż 39 stopni, bóle mięśni, stawów oraz głowy. Typowym objawem jest suchy męczący kaszel. W przeciwieństwie do przeziębień, podczas grypy rzadko występują objawy takie jak: katar i ból gardła. Zdarza się, że objawy grypy są niezauważalne więc nie należy ich bagatelizować.
„Wiele osób nie umie odróżnić przeziębienia od groźnego dla organizmu wirusa grypy. Pacjenci próbują się leczyć domowymi sposobami bądź lekami dostępnymi w aptekach bez recepty. Bardzo często jest to bezskuteczne i choroba nie ustępuje. Dopiero wtedy pacjent idzie do lekarza, traktując to jako ostateczność. Przedłużająca się choroba może prowadzić do groźnych powikłań pogrypowych, które mogą mieć poważne konsekwencje dla zdrowia, a niekiedy życia. Dlatego zachęcam wszystkich do szczepień przeciw grypie, które są najlepszą metodą na poprawienie odporności, a także uniknięcie powikłań” – powiedział prof. dr hab. Adam Antczak, Przewodniczący Rady Naukowej Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy.
Szczególnie niebezpieczna grypa jest dla kobiet w ciąży, seniorów i małych dzieci, ale również dla pacjentów z przewlekłymi chorobami np. serca i płuc, a także dla cukrzyków. Te osoby są w grupie podwyższonego ryzyka, lecz zachorować może każdy. Eksperci twierdzą, że najlepszą ochroną przed grypą są szczepienia, które pozwalają uniknąć bardzo ciężkich, poważnych dla zdrowia powikłań po grypie. Do najczęstszych z nich należą: zapalenie płuc, zapalenie oskrzeli, zapalenie mięśnia sercowego oraz niewydolność oddechowa. Mogą wystąpić także powikłania neurologiczne: zapalenie mózgu oraz zapalenie opon mózgowych, których następstwa mogą być nieodwracalne. Większość zdrowych osób choruje na grypę kilka razy w ciągu całego swojego życia.
Kiedy się szczepić? Jak najszybciej, bo w praktyce szczyt zachorowań w Polsce przypada na styczeń – marzec. W tym roku od października jest dostępna również szczepionka w postaci sprayu do nosa, która jest przeznaczona dla dzieci. Podobnie jak w ubiegłym roku, osoby powyżej 65 roku życia płacą za szczepionkę jedynie 50%.
-----------------------------------
Ogólnopolski Program Zwalczania Grypy jest inicjatywą społeczną niezależnych ekspertów medycznych. Celem Programu jest poprawa wyszczepialności przeciw grypie w Polsce, zwłaszcza wśród pacjentów z grup ryzyka oraz informowanie Polaków o zagrożeniach związanych z grypą i jej powikłaniami. Organizatorem Społecznej Kampanii Informacyjnej powstałej w ramach Programu jest Fundacja Nadzieja dla Zdrowia. Działania skierowane są do środowiska medycznego, opinii publicznej, samorządu oraz do pracodawców. Przedsięwzięcie spotkało się z aprobatą najważniejszych instytucji działających na rzecz poprawy zdrowia publicznego, wielu organizacji zrzeszających lekarzy, pracodawców, związki samorządów i towarzystwa medyczne. W działania Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy zaangażowali się również eksperci medyczni, liderzy opinii, ludzie nauki, kultury oraz biznesu. Więcej informacji na stronie www.opzg.pl.

grypa19a

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us