Menu
reklama
reklama
reklama

Breaking news 2 (116)

Jak wziąć w auto leasing i zyskać rabat? Zobacz poradnik leasingu dla nowych firm

ultimo wprost CustomWśród firm rośnie popularność leasingu samochodów osobowych – tak wynika z danych Związku Polskiego Leasingu. To atrakcyjna forma finansowania, dzięki której można nie tylko osiągnąć wiele korzyści podatkowych, ale również skorzystać z dodatkowych rabatów. Poznaj najważniejsze informacje i sprawdź, czy to rozwiązanie opłacalne również dla Ciebie.

Leasing aut osobowych to ciekawa forma finansowania, którą charakteryzuje więcej zalet w porównaniu z typowym kredytem samochodowym. W przeciwieństwie do kredytu, leasing dla nowych firm jest łatwiej dostępny i oferowany w oparciu o uproszczone procedury.

Czytaj dalej...

Nie tylko nowa kanalizacja. W wielu ulicach trwa wymiana wodociągówwodociag1017aPatrząc na ostatnie inwestycje i publikacje prasowe, ktoś mógłby pomyśleć iż jaworznickie wodociągi skupiają się na realizacji ekologicznych przedsięwzięć związanych tylko z rozbudową kanalizacji sanitarnej w naszym mieście. Jednak nic bardziej mylnego. W sposób sukcesywny
i zaplanowany dużo dzieje się także w sferze modernizacji rurociągów przesyłających wodę pitną.
Od 2013 roku w Jaworznie funkcjonuje ujęcie wody pitnej Piaskownia. To dało miastu niezależność oraz możliwość obniżenia ceny wody o 16 groszy. Przed oraz po tym zdarzeniu m.in. dzięki dotacją unijnym, nastąpiła ekspansja związana z kanalizowaniem poszczególnych dzielnic Jaworzna. Łącznie wybudowano od 2011 ponad 100 kilometrów rur sanitarnych. A co z instalacjami wodociągowymi, których w mieście jest blisko 600km? Te również stopniowo były i są unowocześnianie. Blisko 50 km w ciągu ostatnich 6 lat.

Czytaj dalej...

Poznajmy projekty JBO na rok 2018

 

jbo201710To nasi sąsiedzi, znajomi, osoby, które mijamy co dzień na ulicy, albo słyszymy i czytamy o nich w mediach. To te osoby, dla nas chcą zrobić coś lepszego, uczynić naszą codzienność, ciekawszą, skłonić do aktywności, do spojrzenia na swoje miasto, swoja okolicę na na swoja własność, swoje otoczenie do życia, do spędzania czasu.

Te osoby zapraszają na prezentację swoich pomysłów na wydatkowanie publicznych pieniędzy w ramach Jaworznickiego Budżetu Obywatelskiego.

Zapraszamy i my, bo tegoroczne pomysły, mające być zrealizowane w roku przyszłym są naprawdę bardzo ciekawe. Zanim zagłosujemy, dobrze je poznać, a potem cieszyć się realizacją najlepszych projektów.

Czytaj dalej...

9 par zawarło związek małżeński w Domu Pomocy Społecznej - 45 lat placówki w Jaworznie

dps45lat 4Gdy człowiek się starzeje, choćby los rzucał nim po całym świecie, musi mieć gdzieś miejsce, które jest dla niego prawdziwym domem, bo nawet wędrowny ptak ma jedno miejsce, do którego zdąża” (Hans Christian Andersen)

Nasza misja...

Przez tyle lat wiele się zmieniło, świat wokół się zmienił, ale podstawowe potrzeby ludzi wciąż pozostają niezmienne. Każdy chce być kochany, doceniany, szanowany, chce cieszyć się zdrowiem i mieć poczucie bezpieczeństwa. Te potrzeby powinny być zaspokojone w domu, jednak kiedy nie ma takiej możliwości i człowiek zostaje sam, trafia pod opiekę instytucji, szczególnie wtedy odczuwa ból istnienia. Trzeba sobie szczerze powiedzieć, że nie ma takiej możliwości, żeby jakakolwiek instytucja zastąpiła człowiekowi dom, a pracownicy rodzinę.

Czytaj dalej...

Krzesełka do karmienia - najważniejsze informacje dla rodziców

karmienie dzieci CustomOdkąd w domu pojawia się dziecko, rodzice robią wszystko, żeby zaspokoić wszelkie potrzeby nowego członka rodziny. Już przed swoimi narodzinami, maluch ma skompletowaną całą wyprawkę, a niektóre drobiazgi są uzupełniane tuż po narodzinach.

W miarę wzrostu dziecka, wciąż zmieniają się jego potrzeby, również te dotyczące sposobu karmienia. Przez pierwsze miesiące dziecko karmione jest zazwyczaj na rękach mlekiem matki lub butelką. Kiedy dziecko ma już pół roku zaczyna próbować nowych pokarmów oraz siedzenia w nowym krzesełku do karmienia. Im dziecko starsze tym lepiej sobie radzi z umiejętnością siadania i chętniej spędza czas samodzielnie siedząc w swoim krzesełku. Ważne jednak jest to, żeby dziecko, które ma korzystać z krzesełka do karmienia mogło już w nim pewnie siedzieć, aby dziecko nie obciążało kręgosłupa. Na co więc powinni zwrócić uwagę rodzice przy wyborze krzesełka do karmienia? Warto przeanalizować czy krzesełko do karmienia jest:

Czytaj dalej...

Jakość i cena ma znaczenie


Tpieczyskampwikylko do 31 sierpnia jaworznicka spółka wodociągowa przyjmowała wnioski
na wycenę oraz budowę przyłączy kanalizacyjnych, których realizacja nastąpi jeszcze w 2017 roku. Zainteresowanie spore, bo w ramach swoich prac MPWiK oprócz aktualnego dostępu do przebiegu sieci, dobrej ceny za metr bieżący, daje mieszkańcom pełną obsługę dokumentacyjną, dziesięcioletni okres gwarancji oraz możliwości rozłożenia płatności
na raty.
Od początku roku do końca sierpnia wpłynęło do Spółki blisko 180 wniosków. W większości były to wnioski z terenu nowobudowanej kanalizacji, ale także z miejsc, gdzie od lat kanalizacja działa i teraz mieszkańcy przekonują się, że jest to dobre, komfortowe i ekologiczne rozwiązanie.
Ze 180 złożonych wniosków wykonanych zostało na chwilę obecną blisko 110 podłączeń.
Do realizacji pozostało nam jeszcze 70 indywidulanych przyłączy, które chcemy zakończyć do połowy października, tak aby mieszkańcy mogli starać się o dofinansowanie z gminy – wyjaśnia Kierownik Działu Eksploatacji Sieci MPWiK Michał Golasowski
Termin związany jest ściśle z regulaminem dotacji przyznawanych przez gminę. Wynika
z niego, że wnioski wraz z pełną dokumentacją za budowę przyłącza, przyjmowane są przez Wydział Gospodarki Komunalnej do połowy października, a ewentualne dotacje w wysokości 50% wartości przyłącza, jednak nie więcej niż 2 000 zł, są wypłacane do 10 grudnia.
Od 2018 roku MPWiK planuje nowy nabór wniosków na budowę przyłączy na powyżej opisanych preferencyjnych warunkach. Oczywiście nie oznacza to, że gospodarstwa domowe nie mogą podłączać się do kanalizacji w roku bieżącym. Wciąż istnieje możliwość wykonania przyłącza przez mieszkańców we własnym zakresie, skompletowania dokumentacji i złożenia jej do Gospodarki Komunalnej. Potem pozostaje tylko radość z bezobsługowego odbioru ścieków.

Czytaj dalej...

Województwo Śląskie - Już za 3 dni w życie wchodzi uchwała antysmogowa

antysmog0817 1Urządzenia grzewcze zgodne z wyśrubowanymi normami!

Obrady, konsultacje społeczne, dyskusje – temat wprowadzenia uchwał antysmogowych pojawia się w coraz większej ilości regionów w Polsce. Czy po ich wejściu w życie nadal będzie można korzystać z domowych kominków?

Jakie uchwały?

- O wprowadzeniu zaostrzeń związanych z niską emisyjnością i czystością powietrza mówi się od początku roku w wielu województwach. Szlaki przetarł samorząd Małopolski: 23 stycznia przyjął pierwszą w Polsce uchwałę antysmogową.

Akt prawny wszedł w życie w lipcu i od tego momentu między innymi nie można palić w piecach mułami, flotami węglowymi i mokrym drewnem o wilgotności większej niż 20%.

Czytaj dalej...

Militarne zakończenie wakacji na rowerach

rowerykoniecwakacji26081703Dziesięć kolekcjonerskich, wojskowych samochodów zabytkowych wzięło udział w imprezie na Sosinie, na przygotowanym w tym celu polu namiotowym, w sobotę, 26 sierpnia.

Zakończenie Wakacji zorganizowane przez Team Jaworzno miało wielkie powodzenie wśród miejskich rowerzystów. Ta zgrana ekipa, która co miesiąc w sezonie organizuje nocne przejazdy po mieście postanowiła tym razem w dzień zaprosić do przejazdu i do pożegnania z letnimi miesiącami, co nie znaczy absolutnie, jak zaznaczył szef całego przedsięwzięcia, Grzegorz Oleksiak, że pożegnanie może dotyczyć rowerów. Dwa kółka będą toczyć się dalej, kiedy to tylko możliwe.

Czytaj dalej...

Rozściełacz asfaltu w akcji

 

jelenkanal0817W lipcu pisaliśmy, że w Jeleniu Łęgu z planowych 9 kilometrów, zrealizowano 6 kilometrów sieci kanalizacyjnej. Stan ten w przeciągu ostatniego miesiąca uległ zmianie. Jak raportuje wykonawca, firma Insbud - obecnie do zakończenia zadania pozostało zakopać niewiele,
bo niespełna 2,5 kilometra rur. W planach są również prace związane z asfaltowaniem, które niebawem nabiorą widocznego tempa.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS