Menu
reklama

Relacje (655)

Defilada w Katowicach - Wielka fotorelacja
defilada150819 74
O defiladzie wojskowej, która dobyła się w Katowicach z okazji Święta Wojska Polskiego oraz w stuletnią rocznicę Powstań Ślaskich, wszyscy już wiedzą wszystko.

Niestety nie każdemu udało się w Katowicach być i zobaczyć wszystko z bliska.

Nasz portal przygotował dla jaworznian olbrzymią galerię, w której można pooglądać piękne zdjęcia z tego niezwykłego wydarzenia na naszym terenie.

Zapraszamy do GALERII -> TUTAJ - życzymy miłych wrażeń z oglądania zdjęć.

defilada150819 78

Czytaj dalej...

Czesław Lang nie tak wyobrażał sobie start tego etapu
tdp19jaworzno 92

W atmosferze smutku i żałoby odbył się czwarty etap Tour de Pologne UCI World Tour. Peleton przejechał trasę w ciszy oddając hołd Bjorgowi Lambrechtowi i jednocząc się w bólu z drużyną Lotto Soudal.

Przed startem w Jaworznie kolarze w milczeniu podpisali listę startową. Sam start poprzedziła minuta ciszy, a stojący na przedzie peletonu kolarze Lotto Soudal mieli numery startowe 143. Grupa Lotto Soudal prowadziła peleton przez 48 kilometrów. Na 48 kilometrze wszyscy ponownie zatrzymali się na minutę ciszy. Następnie każda z drużyn prowadziła peleton przez 7 kilometrów. Na ostatnich kilometrach grupa Lotto Soudal jechała przed peletonem. Przed metą na podjeździe pod Kocierz wszyscy zatrzymali się, aby w milczeniu uczcić pamięć Bjorga Lambrechta.

- Dziękujemy wszystkim członkom kolarskiej społeczności, którzy połączyli się w bólu z rodziną, przyjaciółmi i drużyną Lotto Soudal po tej wielkiej stracie. Wsparcie i wyrazy współczucia w tak trudnym momencie żałoby były niezwykle ważne. Dziękujemy Międzynarodowej Unii Kolarskiej, Europejskiej Unii Kolarskiej, Stowarzyszeniu Organizatorów Wyścigów, Stowarzyszeniu Kolarzy Zawodowych, zespołom, pozostałym organizacjom i osobom za wsparcie i współczucie. Dziękujemy sponsorom, partnerom oraz miastom, a także wszystkim kibicom, którzy w specjalny sposób uczcili pamięć Bjorga Lambrechta – powiedział Czesław Lang, Dyrektor Generalny wyścigu.

Czwarty etap został zneutralizowany, nie było premii, wyników, nie nastąpiły zmiany w klasyfikacjach. Do jutrzejszego etapu z Kopalni Soli „Wieliczka” do Bielska-Białej kolarze przystąpią zgodnie z klasyfikacją po 3 etapie.

tdp19jaworzno 34Czesław Lang nie tak wyobrażał sobie start tego etapu. To dla Niego wilekie traumatyczne przeżycie, jako dla organizatora, dyrektora, duszy całego wielkiego kolarstwa w Polsce.

Jaworzno wsparło kolarzy swoim spokojem, wyrozumiałością, ciszą, która panowała na rynku i uśmiechem nadziei okazywanym przejeżdżającym kolarzom.

Ten etap i ten wyścig zostanie w pamięci i uczestników i widzów jako pełen dramatyzmu, spowodowanego nieszczęściem, jakie rzadko zdarza się w tej dyscyplinie sportu. Są urazy, nawet ciężkie, ale śmierć nie gości w peletonie często.

Start i przejazd rowerzystów wyglądał jak kondukt żałobny - wypowiadali się polscy i światowi dziennikarze w mediach.

tdp19jaworzno 71O ile jednak cisza i spokój były sytuacją niecodzienną na takiej imprezie, to sprzyjały one naprawdę dobremu odbiorowi sportowego wydarzenia, bez uciążliwej przeraźliwej muzyki przekrzykiwanej przez komentatora, bez wielkiego zamieszania towarzyszącemu przemieszczaniu się zarówno zawodników jak i vipów wszelkiego stopnia z "parciem na szkło", byle by dobrze wyjść na fejsbukowym selfie.

Kibice stworzyli sami niezwykłą atmosferę i za to im, czyli jaworznianom należą się wielkie podziękowania. Przyglądały się nam stacje telewizyjne z wielu krajów, komentowali najlepsi dziennikarze i wobec nich okazaliśmy się wspaniałą społecznością.

My mamy galerię z rynku, jednak nie staraliśmy się przedstawić TDP w żałobie. Życie musi się toczyć dalej, niezależnie od tego, kto przed tą tajemniczą granicą, a kto już za nią.

 

Czytaj dalej...

Szalony trening W Kręgu Formy
flyparkwkregu 58W ostatnią niedzielę Stowarzyszenie W Kręgu Formy wraz z firmą My Day i FLY Park Jaworzno zorganizowało trening dla każdego właśnie na terenie jaworznickiego Fly parku. Pomysł okazał się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Połączenie treningu fizycznego wraz z elementami akrobacji, również w tym bardzo lekkim, wesołym wydaniu, było dla całej grupy aktywnych jaworznian doskonałą okazją do poznania nowych możliwości podtrzymania kondycji i sprawności.
Aby umożliwić dorosłym, w tym rodzicom, bezstresowe ćwiczenia, firma MyDay zaopiekowała się najmłodszymi. Tym samym pokazano, że żaden powód nie jest akceptowalny, aby był wymówką do spotkania czy to wewnątrz pomieszczenia treningowego, czy też na łonie natury.

flyparkwkregu 57

Czytaj dalej...

Master Men na Letnim Festiwalu Rocka
lfr 2019 4 58
W ostatnim dniu Letniego Festiwalu Rocka na scenie Klubu Relax wystąpił dobrze znany, zarówno z koncertów, jak i z wydanych dwóch świetnych płyt, zespół master Men.

Grupa jest związana z Klubem Relax - tam przeprowadza próby i tam regularnie koncertuje.

Tym razem widownia LFR miała okazję posłuchać zarówno starszych, jak i najnowszych dokonań zespołu, który wciąż ma nowe pomysły, zaskakuje nowatorstwem, jednocześnie cały czas nawiązując do klasycki mocnego rocka znanego na świecie już do lat 70 XX wieku.

Oto jak przedstawiają się na swojej stronie

MASTER MEN – to wielbiciele kosmicznych wojaży po galaktykach rocka - tak pisza o sobie - w czasoprzestrzeni początku roku 2018 osiągnęli zamierzony cel i przesłali z kosmosu na ziemię wiadomość w formie płyty z oznaczeniem podróży „From the Moon”, wydaną przez stację kosmiczną LYNX MUSIC. Załogę tworzy pięciu pasjonatów: trzech którzy pamiętają jeszcze pierwsze lądowanie na Srebrnym Globie w roku 1969 oraz dwóch młodszych, którzy dołączyli do załogi jakiś czas po wydaniu przez załogę MASTER MEN pierwszej płyty „Through the Window” (2015). Z poprzedniej wiadomości „Through the Window” i obecnie przesłanej „From the Moon” można się dowiedzieć, że załoga gra rocka z małą domieszką progresji, z tekstami w języku angielskim, rozumianym zwykle w całej galaktyce. Jednak w aktualnej wyprawie, załoga przesyła wiadomości w języku polskim i zamierza nagrać je w formie mocniejszych, ale melodyjnych kawałków już w niedługim czasie, jeśli tylko trafi na właściwą stację kosmiczną, która dobrze zarejestruje to przesłanie i skutecznie wyśle w formie płyty w nieznane zakątki świata. W obecnej podróży zaśpiewa Olaf, na bębnach zagra Maciej, który wraz z niskim brzmieniem gitary basowej Staszka nada tempo, a klawisze Damiana przy udziale gitar Zbyszka wypełnią to wszystko melodią i mocą. Bez względu na efekty ich wyczynów, muzykowanie to dla nich kosmiczna przyjemność.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z koncertu poczas letniego Festiwalu Rocka 2019

lfr 2019 4 86

 

Czytaj dalej...

Letni Festiwal Rocka Dzień 4

lfr 2019 4 25
Zakończył się Letni Festiwal Rocka w Kubie Relax

To już trzecie edycja imprezy która staje znana w środowisku prawdziwych fanów najbardziej popularnego nurtu w muzyce. Obejmuje wiele trendów i kierunków, wiele sposobów wyrażania przez muzyków swojej rockandrollowej natury.

Czwarty dzień to finał, podczas którego mieliśmy okazje zobaczyć i usłyszeć trzy zespoły o zróżnicowanej dawce energii, niemniej w każdym przypadku była to energia z najwyższej półki.

Jako pierwszy zagrał zespół My Own Wasteland, który już jest dobrze znany festiwalowej widowni, jako że wygrał imprezę w roku 2018. Młode trio z Warszawy założone w 2017 roku, to tytułowana kapela zgarniająca nagrody na przeglądach i biorąca udział w wielu wydarzeniach rockowych w Polsce.

Zespół Master Men zasługuje w naszym portalu na osobny artykuł, który dostępny jest TUTAJ - KLIKNIJ,

Natomiast na zakończenie bardzo rozrywkowa kapela pod nazwą Trafiłem na owczarnię. To zespół grający melodyjny rock z lekkimi tekstami i nutką punk-rocka. Obecnie gra w Dąbrowie Górniczej, gdzie cały czas pracuje nad nowym materiałem koncertowym.
UWAGA Fotografie chronione są prawem autorskim. Dozwolone kopiowanie wyłącznie do domowego użytku. Ściąganie i publikacja w innych mediach, również społecznościowych, wymaga zgody autora i uzgodnienia warunków wykorzystania - wykupienia licencji. W innym wypadku to kradzież, co może być przedmiotem roszczeń prawnych. Zachęcamy do udostępniania i zamieszczania linka do artykułu LINKUJ - NIE KOPIUJ!lfr 2019 4 136

Czytaj dalej...

Letni Festiwal Rocka - dzień 3

lfr 2019 3 46

Regularnie, dystrybuujemy reportaże z Letniego Festiwalu Rocka, który odbywał się w Klubie Relax przez ostatnie dwa tygodnie. 12 zespołów zostało zakwalifikowanych do przeglądu a ostatnie koncertu odbyły sie w niedzielę, 21 lipca.
My dziś publikujemy zdjęcia z soboty, a ostatnie trzy zespoły będą pokazane za dwa dni.
Na stronie fejsbukowej Klubu Relax można jeszcze głosować na najlepsze kapele, które zostaną uhonorowane udziałem w koncertach.

Sobota to mocny doskonale głośny i rewelacyjnie odtwarzający najlepsze utwory z klasyki rocka zespół Cztery Generacje z Czechowic-Dziedzic i Tychów. To zespół wielopokoleniowy i międzynarodowy, a więc doskonale rozumiejący zarówno muzykę sprzed 40 lat, jak i dzisiejszą.

Druga formacja to Erannie z Krakowa. Piszą o sobie na swojej stronie internetowej - to grupa młodych facetów, którzy bezpamiętnie oszaleli i zakochali się w muzyce. Oddając serce rock’n’rollowi, ruszyli z własnym zespołem w świat, aby wszem i wobec szerzyć swoją pozytywną energię. Są młodzi, zakręceni, zawsze zwarci i gotowi do grania swojego autorskiego materiału.

No i trzecia kapela - Snowblind z Katowic. Ich credo to tykająca bomba muzyczna odpalona w 2015 roku w Katowicach oraz Częstochowie. Energia, adrenalina oraz autentyczność to cechy rozpoznawcze zespołu. Muzycy, w tylko sobie znany sposób, łączą ze sobą elementy hard rocka, grunge'u i metalu, czego wypadkową jest piorunująco uzależniający materiał, gotowy w każdej chwili “rozjechać” potencjalnego słuchacza.

UWAGA Fotografie chronione są prawem autorskim. Dozwolone kopiowanie wyłącznie do domowego użytku. Ściąganie i publikacja w innych mediach, również społecznościowych, wymaga zgody autora i uzgodnienia warunków wykorzystania - wykupienia licencji. W innym wypadku to kradzież, co może być przedmiotem roszczeń prawnych. Zachęcamy do udostępniania i zamieszczania linka do artykułu LINKUJ - NIE KOPIUJ!


lfr 2019 3 104

Czytaj dalej...

Letni Festiwal Rocka - dzień 2lfr2019 2 16
Mamy za sobą dwa dni letniego Festiwalu Rocka. Wcześniej umieścilismy zdjęcia z dnia pierwszego, czyli z soboty, 13 lipca, a teraz przyszła pora na niedzielne koncerty, w których wystąpiły trzy zdecydowanie różniace się od siebie zespoły Möönshiners i Warhlack - oba z Katowic oraz jaworznicka Noc Na Wycieraczce, dobrze znana fanom festiwalu.


Möönshiners to kapela nawiązująca do tradycyjnego rocka sprzed 30, 40 lat, kojarząca się nieco z poczciwym Glam Rockiem, ale i z zespołem takim, jak Judas Priest, a to za sprawą niespotykanej mocy wokalisty, którego warto było posłuchać i skojarzyć z Noddy Holderem, czy Romem Halfordem.

Drugi zespół bardzo mocny w brzmieniu, u którego wokalisty zdecydowanie przyciągały wzrok niecodziennie długie dredy i oczywiście nasza noc na wycieraczce, która rozbawiła publikę swoimi interpretacjami znanych światowych przebojów.
UWAGA Fotografie chronione są prawem autorskim. Dozwolone kopiowanie wyłącznie do domowego użytku. Ściąganie i publikacja w innych mediach, również społecznościowych, wymaga zgody autora i uzgodnienia warunków wykorzystania - wykupienia licencji. W innym wypadku to kradzież, co może być przedmiotem roszczeń prawnych. Zachęcamy do udostępniania i zamieszczania linka do artykułu LINKUJ - NIE KOPIUJ!

lfrii

lfr2019 2 64

 

Czytaj dalej...

Letni Festiwal Rocka - dzień 1
lfr2019 1 24
Jak na lato przystało w Klubie Relax w Niedzieliskach, kilka wakacyjnych weekendów będzie wypełnionych rockiem w wielu jego odmianach i ciężkim, metalem, i lżejszym, do słuchania a nawet tańczenia. W pierwszym Dniu wystąpiły trzy zespoły, a których udało się nam się sfotografować dwa. Dla naszych czytelników galerie ze zdjęciami HOT STREAK z Krakowa i INSEKT z Pszczyny.
UWAGA Fotografie chronione są prawem autorskim. Dozwolone kopiowanie wyłącznie do domowego użytku. Ściąganie i publikacja w innych mediach, również społecznościowych, wymaga zgody autora i uzgodnienia warunków wykorzystania - wykupienia licencji. W innym wypadku to kradzież, co może być przedmiotem roszczeń prawnych. Zachęcamy do udostępniania i zamieszczania linka do artykułu LINKUJ - NIE KOPIUJ!lfr2019 1 72

Czytaj dalej...

5 lat Geosfery - na sportowo

 


ageos150719
Wiele atrakcji czekało na odwiedzających Geosferę w pięć lat po jej oddaniu do użytku mieszkańców. Wprawdzie pogoda straszyła od rana, ale na godzinę 15 chmury rozwiały się, a temperatura wzrosła, ale z umiarem, co pozwolił bardzo aktywnie spędzić czas.

My skoncentrowaliśmy się głównie na pokazach treningów i na wspólnym ćwiczeniu, ze specjalistami Fitness z grupy Ewy Chodakowskiej oraz na nieocenionej grupie Stowarzyszenia W kręgu Formy.

Pojawiła się również nowa grupa Capoeiry, która działa w naszym mieście oraz ekipa niemal akrobatów z Flyparku.

GALERIA ZDJĘĆ - KLIKNIJ

Zapraszamy do obejrzenia pokaźnej dawki zdjęć z popołudniowego szaleństwa w "podkręcaniu" formy fizycznej.

pieclatgeosfery 45

 

 

Czytaj dalej...

Konwencja PiS w Katowicach - Wystąpił Pan Dariusz Starzycki
konwencja pis60719 6
konwencja pis60719 63W drugim dniu konwencji programowej Zjednoczonej prawicy w Centrum Kongresowym w Katowicach nastąpił punkt kulminacyjny całego przedsięwzięcia.

Było nim o godzinie 11. 30 wystąpienia Trzech ugrupowań wchodzących w skład tego frontu złożonego z prawa i Sprawiedliwości, Porozumienia i Solidarnej Polski.


To były niezwykle emocjonalne wystąpienia, w których szefowie partii określili dobitnie cel, do jakiego dążą, którym jest Polska wolna, niezależna od innych , ale wchodząca w skład zjednoczonej Europy.

Cztery lata to mało, a według Prezesa Jarosława Kaczyńskiego, aby móc naprawdę zreformować państwo, ale są wielkie ku temu przesłanki, że społeczeństwo doceni rzetelną realizację poprzednio złożonych deklaracji wyborczych i poprze kandydatów w nadchodzących wyborach.

konwencja pis60719 67Do konwencji z 2015 roku nawiązał Jarosław Gowin, szef Porozumienia, który przypomniał jak to cztery lata temu w tym samym miejscu powołał piosenkę Wind of Change, jako wiatr zmiany, która nadchodzi - Dobra Zmiana.

No i co? Nieźle powiało - skwitował Prezes Gowin a sala wybuchła brawami

Mimo ogromnej mowy nienawiści przeciwników, mimo nie zawsze dobrych wiatrów z zachodu Europy Polska rośnie i pokazuje światu swój potencjał.

Wszyscy mówcy nawiązali do chrześcijańskich korzeni Europy jako podstawy, której nie wolno ani lekceważyć ani się wypierać.

konwencja pis60719 69Zbigniew Ziobro, Prezes Solidarnej Polski konkretami zobrazował zmiany, jakie dokonały się w wielu dziedzinach życia publicznego, w zakresie bezpieczeństwa.

Wyliczył zmiany w działalności sądów, komorników, w pzyskiwaniu podatków, w zablokowaniu tak zwanego czyszczenia kamienic, w walce z łapówkarstwem.

Od rana w katowickim MCK odbywały się panele tematyczne dotyczące wszystkich aspektów życia kraju.

Już o godzinie 9 w sali nr 4 w dyskusji wziął udział Wicemarszałek województwa Sląskiego, Pan Dariusz Starzycki, który niezwykle trafnie zdiagnozował problemy w funkcjonowaniu służby zdrowia w aspekcie kadr, których nie zawsze jest pod dostatkiem.


konwencja pis60719 3Mimo, że kadry w służbie zdrowia powiększają swoje zasoby, to mamy problem z lekarzami, pielęgniarkami, ratownikami medycznymi, analitykami, rehabilitantami itp.

Ważne problemy trudno było zmieścić w ograniczonych ramach czasowych wystąpień, niemniej podobnie jak w innych dziedzinach podejmowanych podczas konwencji prawo i Sprawiedliwość nie ograniczyła się do pisania programów i realizacji pomysłów na dobre zmiany, ale po raz pierwszy od 1989 roku jako jedyne ugrupowanie poczyniło głęboką analizę faktów i wartości zastanych i na tej podstawie opracowało diagnozę oraz precyzyjny program rozwoju we wszelkich dziedzinach życia kraju.
Wystąpienie Pana Dariusza Starzyckiego przyjęte zostało brawami licznie zgromadzonych gości Panelu.

Po południu nastąpił drugi kulminacyjny moment, kiedy to swoje przemówienia wygłosili premier Mateusz Morawiecki oraz Pani Beata Szydło - dziś już Europosłanka.

Zapraszamy do mniej lub bardziej kuluarowych zdjęć z Konwencji w dniu 6 lipca.

Relacja z dnia poprzedniego - TUTAJ - KLIKNIJ!

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us