Menu
reklama
reklama
reklama

Zapowiedzi (11)

Szkarłatny Sznur - Ballet Magnificat

 

Szkarłatny sznurJuż po raz trzeci wystąpi w Jaworznie w sali widowiskowej Młodzieżowego Domu Kultury w Jaworznie 13 maja (sobota) o godz. 18.00 słynny amerykański zespół baletowy Ballet Magnificat. Tym razem będzie to premiera europejska spektaklu „Szkarłatny sznur”. W sztuce „Szkarłatny sznur” artyści zatańczą m.in. do muzyki London Symphony Orchestra, Royal Philharmonic Orchestra, Nikolai Golovanov, Edvard Grieg & Moscow Radio Orchestra, Czech Philharmonic Orchestra & Vaclav Neumann, czy gospelowej wokalistki Yolandy Adams.
Utwory śpiewne będą wykonane przez znanych artystów polskiej sceny muzycznej, jak Agnieszka Musiał, Agnieszka Damrych, Mate.o czy Piotr Płecha.
  – filmik promocyjny „Szkarłatny sznur”

Ballet Magnificat to założony w 1986r. amerykański zespół baletowy z Jackson, w stanie Missisipi, wystawiający swoje spektakle na całym świecie. Zespół łączy ze sobą balet tradycyjny z nowoczesnym, mieszając ze sobą również elementy tańca żydowskiego, celtyckiego i jave, tworząc niezwykłą mozaikę tańca na najwyższym poziomie. Spektakle zespołu łączą wirtuozerię tańca z głębokim, poruszającym przesłaniem, co stanowi o wyjątkowości zespołu. Niesłabnąca popularność i doskonała reputacja międzynarodowych występów Ballet Magnificat pozwoliła mu na stałe zająć miejsce w sercach polskich widzów.

Zespół od 10 lat ma grono zagorzałych wielbicieli w Polsce doceniających taneczny perfekcjonizm artystów. Do tej pory artyści wystąpili dla około 12 milionów widzów na całym świecie, występując ze swoimi spektaklami dla wielotysięcznych publiczności w Stanach Zjednoczonych, Brazylii czy Chinach, jak i dla mniejszych publiczności w Hondurasie, Kostaryce, Filipinach, Izraelu i wielu innych krajach. W Europie występowali m.in. w Mediolanie, Berlinie, Pradze, Zagrzebiu, Kijowie, St. Petersburgu i Moskwie. Artyści są nieustannie w drodze i wystawili swoje spektakle w ponad 40 krajach. „Wysublimowane piękno, najwyższy profesjonalizm” – napisał o nich amerykański Dallas Morning News.

 

Czytaj dalej...

Andropauza - jak sobie z tym radzić bez psychicznych rewelacji

andropauza30418 Custom7 maja gwiazdy trzeciej odsłony znanej i lubianej komedii pt. "Andropauza" odwiedzą Jaworzno!

Spektakl odbędzie się w Młodzieżowym Domu Kultury o godz.18;

Bilety do nabycia w MDK oraz online na stronie:

https://www.kupbilecik.pl/impreza-23468-andropauza.3.jaworzno.html

A o czym opowiada spektakl "Andropauza 3, czyli jak żyć i nie zwariować?"

Czytaj dalej...

Jeszcze nie umieramy - prezentuje grupa 5 twarzy Krzysia

Zapraszamy na spektakl w wykonaniu Grupy teatralnej "5 twarzy Krzysia"

jeszczenie240318

Czytaj dalej...

Klub Relax zaprasza na ciekawe warsztaty

W imieniu Klubu Relax zapraszamy!

relaxwarstaty0318 Custom

Czytaj dalej...

Sezon rowerowy zacznie się na równi z sezonem kiełbaskowym!

ZAPRASZAMY NA ROWEROWANIE

 

rowery240318

Czytaj dalej...

Tradycyjny Jarmark Wielkanocny

 

ZAPRASZAMY NA RYNEK
jarmarkwielkan18

Czytaj dalej...

A to Polska właśnie - konkurs artystyczny na 100-lecie niepodległości

mdklogo1A to Polska właśnie. (S.Wyspiański)  – Konkurs na wiersz, prozę i pracę plastyczną o Polsce

W związku z przypadającą setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło rok szkolny 2017/2018 „Rokiem dla Niepodległej”, bowiem równe sto lat upłynie od ponownego pojawienia się Polski na mapie jako państwa niepodległego, suwerennego, wolnego po długich latach niewoli.

W ciągu tego wieku dzieje wcale Polski nie oszczędzały – potworna wojna odebrała nie tylko wolność, lecz kosztowała także życie.

Prezydium Rady Ministrów w „Sprawozdaniu w przedmiocie strat i szkód wojennych Polski w latach 1939–1945” oszacowało ogółem straty osobowe na 6,028 mln osób, w tym 3,2 mln Żydów (ubytek urodzeń obliczono na 1,215 mln). Po wojnie suwerenność została ograniczona przez Traktat jałtański, który autorytarnie przyznał Związkowi Radzieckiemu „zwierzchnictwo” nad Polską. Taki stan niechcianej podległości obcemu państwu trwał aż do 1989r.

Czytaj dalej...

Pro Rock Festiwal 2018 w Klubie Relax już w kwietniu!


prprpck3018To od czterech lat jedna z najlepszych od lat, rockowych imprez w Jaworznie.

Klub Relax pod egidą eM Bandu, orkiestry Rozrywkowej Miasta Jaworzna dba nie tylko o styl reprezentowany przez muzyków jazzowych, czy bluesowych, czy też typowo rozrywkowych.

Dba o wszelkie przejawy życia artystycznego od twórców ludowych po ciężkie rockowe brzmienia.

Formuła Pro Rock Festiwal jest prosta - jeden mocny wieczór koncertów, podczas którego każdy fan tej muzyki może być usatysfakcjonowany zarówno poprzez jakiś nowy, mniej zany zespół, jak i gwiazdę specjalnie zaproszoną na tę okazję.
przez trzy lata wystąpiły, a portal mojeJaworzno.pl precyzyjnie relacjonował:

W roku 2015 - Master Men, Iscaroita, AnVision i Animations

W roku 2016 - Animations, Perihellium, Cztery Szmery i Kobranocka

W roku 2017 - Netherfell, Animations, Corruption i TSA

W tym roku, jak można się domyślać, wystąpi również nasza rodzima, stała gwiazda, czyli Animations, dając próbkę tego, co u nich nowego słychać
Wystąpi również zwycięzca Letniego Festiwalu Rocka odbywającego się właśnie tu, w Klubie Relax w wakacyjnych miesiącach 2017 roku zespół Flawless Red Guns oraz gwiazda nad gwiazdy Neu Oberschlesien.

patr med mojajaworzno 468

Czy będzie to również niezapomniany wieczór? Z pewnością tak.
Na zachętę publikujemy kilka minut rocka granego przez Flawless Red Guns

Czytaj dalej...

Światowy Dzień Wody w wodociągach - Dzień otwarty

dzienotwwodocZ okazji Światowego Dnia Wody, który przypada na 22 marca, ruszają zapisy na dziesiątą edycję Dnia Otwartego Wodociągów Jaworzno sp. z o. o. Jak co roku, firma

wodno-kanalizacyjna pragnie zapoznać mieszkańców Jaworzna z tajnikami produkcji, dystrybucji oraz z kontrolą jakości wody.

Program imprezy niezmienny, ale cieszący się sporym zainteresowaniem. Miejsca
na wycieczkę prezentującą obieg wody w przyrodzie, każdego roku rozchodzą się w mgnieniu oka. Podobnie jak w poprzednich edycjach, tak i w tym roku w planie zwiedzania wodociągów znalazły się takie obiekty jak: powierzchniowe ujęcie wody Pitnej Piaskownia
wraz z multimedialną ścieżką edukacyjną, baza transportowo – techniczna przy
ul. św. Wojciecha 34, laboratorium badań jakościowych wody oraz zmodernizowana oczyszczalnia ścieków Jeleń Dąb. Oprócz obiektów zaprezentowane zostanie stanowisko dyspozytora spółki oraz nowatorskie urządzenia : „wodoerka”, „ozonatorka”.

Te atrakcje oraz wszelkie tajniki codziennej pracy wodociągów, czekają na wszystkich zainteresowanych w sobotę 17 marca br. Żeby jednak wsiąść udział w X Dniu Otwartym należy się na wspomnianą wycieczkę zapisać. Zapisy przyjmowane są w terminie
od 26 lutego do 9 marca pod numerem telefonu (32) 318 60 64 oraz w siedzibie Wodociągów Jaworzno, ul. św. Wojciecha 34, w godz. od 7:00 do 15:00.

Zobacz, jak było:

 Dzień otwarty w MPWiK po raz kolejny - Mojejaworzno.pl - 2015
IX Dzień Otwarty jaworznickich wodociągów - Mojejaworzno.pl - 2017

UWAGA! Ze względu na utrzymanie ciągłości pracy na obiektach liczba miejsc jest ograniczona. Liczy się kolejność zgłoszeń. Udział w wycieczce jest bezpłatny. Organizator zapewnia transport między obiektami. Zbiórka oraz wyjazd z parkingu spod Galeny
od ul. Rzemieślniczej o godz. 9:00. Powrót w to samo miejsce około godz. 14:00.

***

Światowy Dzień Wody każdego roku przypada na 22 marca. Dzień ten został ustanowiony
w 1992 r. przez Zgromadzenie ONZ. Głównym celem Dnia jest zwrócenie uwagi społeczności międzynarodowej na wpływ gwałtownego wzrostu populacji ludzkiej, industrializacji, zmian klimatycznych, konfliktów zbrojnych i klęsk żywiołowych na systemy wodne świata. Obchody Dnia mają zainspirować rządy, organizacje, społeczności i poszczególnych ludzi
do podejmowania działań służących lepszemu, zrównoważonemu gospodarowaniu zasobami świeżej wody na świecie.

 

 

 

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us